Accessibility Widget by OneTap – Easy One-Click - en to tr translation catalogue (221 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Accessibility Widget by OneTap – Easy One-Click Accessibility Toolbar
tr: OneTap Erişilebilirlik Bileşeni – Tek tıkla kolay erişilebilirlik araç çubuğu

note: Description of the plugin
en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
tr: OneTap, kesintisiz web sitesi erişilebilirliği için tasarlanmış çok dilli bir WordPress eklentisidir. Basit bir tek tıklamayla kurulum sayesinde sitenizin erişilebilirlik standartlarını zahmetsizce karşılamasını sağlar. Performans için geliştirilmiştir ve tüm ziyaretçiler için kapsayıcı, kullanıcı dostu bir web ortamı sunar.

en: Enjoying OneTap? If it makes your work easier, we’d love to get a quick review on WordPress.org – it would mean a lot to us and helps us keep improving the plugin for you
tr: Gefällt Ihnen OneTap? Wenn es Ihre Arbeit erleichtert, würden wir uns über eine schnelle Bewertung auf WordPress.org freuen – das bedeutet uns viel und hilft uns, das Plugin für Sie weiter zu verbessern

en: Don't show again
tr: Nicht mehr anzeigen

en: Maybe later
tr: Vielleicht später

en: Leave a Review
tr: Bewertung abgeben

en: Hey!
    					We’re happy that you’re using OneTap. We'd like to take this opportunity to kindly ask for a 5-star rating on WordPress.
tr: Merhaba!
    					OneTap kullandığınız için mutluyuz. Bu fırsatı değerlendirerek WordPress'te 5 yıldızlı bir değerlendirme yapmanızı nazikçe rica ediyoruz.

en: It would mean a lot to us.
tr: Bizim için çok önemli olur.

en: Ok, you deserve it
tr: Tamam, hak ediyorsunuz

en: Already did
tr: Zaten yaptım

en: No, it’s not  good enough
tr: Hayır, yeterince iyi değil

en: Hey! We’re happy that you’re using OneTap!
tr: Merhaba! OneTap kullandığınız için mutluyuz!

en: If OneTap helped you make your site more accessible, we’d truly appreciate a quick review – a good rating would mean a lot to us ❤️
tr: OneTap sitenizi daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olduysa, kısa bir değerlendirmeyi gerçekten takdir ederiz – iyi bir puan bizim için çok değerli ❤️

en: No, it’s not good enough
tr: Hayır, yeterince iyi değil

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Missing Alt-Text
tr: Eksik alt metin

note: translators: 1: number of images without alt text, 2: total number of images in the media library
en: %1$s / %2$s Images
tr: %1$s / %2$s görsel

en: Alt text improves SEO and makes your content accessible to screen readers.
tr: Alt metin SEO'yu iyileştirir ve içeriğinizi ekran okuyucular için erişilebilir kılar.

en: Add Alt-Texts
tr: Alt metin ekle

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: This is a PRO Feature
tr: Bu bir PRO özelliğidir

en:  to use this Feature.
tr:  bu özelliği kullanmak için.

en: Upgrade to Pro
tr: Pro'ya yükselt

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Mobile
tr: Mobil

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Failed!
tr: Başarısız!

en: Copy
tr: Kopyala

en: Enter Custom Label
tr: Özel etiket girin

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default Language
tr: Varsayılan dil

en: Display Options
tr: Görüntüleme seçenekleri

en: Disable All
tr: Tümünü devre dışı bırak

en: Enable All
tr: Tümünü etkinleştir

en: All
tr: Tümü

en: With Alt Text
tr: Alt metinli

en: Without Alt Text
tr: Alt metinsiz

en: Filter images by alt text
tr: Görselleri alt metne göre filtrele

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Alt Text
tr: Alternatif metin

en: Uploaded
tr: Yüklendi

en: Actions
tr: Eylemler

en: Enter a Alt-text...
tr: Bir alternatif metin girin...

en: Generate with AltPilot.ai
tr: AltPilot.ai ile oluştur

en: No images found in Media Library.
tr: Ortam Kütüphanesinde görsel bulunamadı.

en: No images match this filter.
tr: Bu filtreye uyan görsel yok.

en: Upload images to your Media Library to start managing their alt text here.
tr: Alternatif metni burada yönetmeye başlamak için Medya Kitaplığınıza görseller yükleyin.

en: Try choosing a different filter to see more of your images.
tr: Daha fazla görselinizi görmek için farklı bir filtre seçmeyi deneyin.

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Active
tr: Etkin

en: Deactivate License
tr: Lisansı devre dışı bırak

en: Inactive
tr: Etkin değil

en: Activate License
tr: Lisansı etkinleştir

en: Widget
tr: Bileşen

en: Modules
tr: Modüller

en: Statement
tr: Beyan

en: Module Labels
tr: Modül etiketleri

en: Get PRO
tr: PRO'yu edin

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Icons
tr: Simgeler

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
tr: Erişilebilirlik düğmenizin rengini, simgesini ve boyutunu markanıza uyacak şekilde özelleştirin.

en: See Documentation
tr: Belgeleri gör

en: Widget Design
tr: Bileşen tasarımı

en: Icon Size
tr: Simge boyutu

en: Add Border
tr: Kenarlık ekle

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
tr: Eklentinin görünümünü kişiselleştirmek için kendi marka renklerinizi ayarlayın.

en: Free WCAG Contrast-Checker
tr: Ücretsiz WCAG Kontrast Denetleyicisi

en: Widget Color
tr: Bileşen rengi

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
tr: Eklentinin arayüzü için tercih ettiğiniz dili seçin.

en: English (UK)
tr: İngilizce (BK)

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
tr: Bileşenlerin konumunu düzen tercihlerinize uyacak şekilde ayarlayın.

en: Widget Position
tr: Bileşen konumu

en: Widget Position
tr: Bileşen konumu

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Top left
tr: Üst sol

en: Middle right
tr: Orta sağ

en: Middle left
tr: Orta sol

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Vertical (Default 15px)
tr: Vertikal (Standard 15px)

en: Horizontal (Default 15px)
tr: Horizontal (Standard 15px)

en: Hide On Desktop
tr: Masaüstünde gizle

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
tr: Etkinleştirildiğinde, simge masaüstü cihazlarda görüntülenmez.

en: Hide On Tablet
tr: Tablette gizle

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
tr: Etkinleştirildiğinde, simge tablet cihazlarda görüntülenmez.

en: Hide On Mobile
tr: Mobilde gizle

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
tr: Etkinleştirildiğinde, simge mobil cihazlarda görüntülenmez.

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Hide "Powered by OneTap"
tr: "Powered by OneTap" ifadesini gizle

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
tr: Web sitenizin ön yüzündeki araç çubuğundan "Powered by OneTap" metnini kaldırın.

en: Button Focus Indicator
tr: Düğme odak göstergesi

en: Show a visible dotted border on the floating toolbar icon image when the button is focused (e.g. keyboard navigation).
tr: Düğme odaklandığında yüzen araç çubuğu simgesinde görünür noktalı kenarlık gösterir (ör. klavye gezintisi).

en: Hide Alt Text Feature
tr: Alternatif metin özelliğini gizle

en: Hide the Alt Text submenu, its navigation link, and the "Missing Alt-Text" dashboard widget.
tr: Alternatif metin alt menüsünü, gezinme bağlantısını ve "Eksik Alternatif Metin" pano bileşenini gizler.

en: Open with URL
tr: URL ile aç

en: Open the OneTap Toolbar with URL
tr: OneTap araç çubuğunu URL ile aç

en: Edit Module Labels
tr: Modül etiketlerini düzenle

en: Change module name
tr: Modül adını değiştir

en: Edit Labels
tr: Etiketleri düzenle

en: Alt-Text AI
tr: Alt metin AI

en: Generate Alt-Text with Ai
tr: Yapay zekâ ile alt metin oluştur

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
tr: Saatler kazanın, SEO ve erişilebilirliği artırın

en: Start with AltPilot.ai
tr: AltPilot.ai ile başlayın

en: Accessibility Profiles
tr: Erişilebilirlik profilleri

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
tr: Farklı kullanıcı ihtiyaçları için kullanıma hazır erişilebilirlik profilleri.

en: Content Modules
tr: İçerik modülleri

en: Font Size
tr: Simge boyutu

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
tr: Daha iyi okunabilirlik ve herkes için erişilebilirlik için metni kolayca büyütün

en: Readable Font
tr: Okunabilir yazı tipi

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
tr: Metin erişilebilirliğini artırmak için daha net ve okunması kolay bir yazı tipine geçin

en: Line Height
tr: Satır yüksekliği

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
tr: Daha iyi okunabilirlik ve metin netliği için satır aralığını ayarlayın

en: Big Cursor
tr: İmleç

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
tr: Daha kolay gezinme ve kontrol için daha büyük bir imleç ile görünürlüğü artırın

en: Text Magnifier
tr: Metin büyüteci

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
tr: Okunabilirlik ve erişilebilirliği artırmak için seçilen metni büyütün

en: Dyslexic Font
tr: Disleksi yazı tipi

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
tr: Disleksili kullanıcılar için okunabilirliği artırmak üzere tasarlanmış özel bir yazı tipi kullanın

en: Letter Spacing
tr: Harf aralığı

en: Adjust letter spacing for improved readability
tr: Okunabilirliği artırmak için harf aralığını ayarlayın

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
tr: Daha iyi yapı ve okunabilirlik için metin hizalamasını ayarlayın

en: Font Weight
tr: Satır yüksekliği

en: Adjust font weight for improved readability
tr: Okunabilirliği artırmak için harf aralığını ayarlayın

en: Color Modules
tr: Renk modülleri

en: Dark Contrast
tr: Karşıtlık

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
tr: Daha canlı veya daha sade bir görsel deneyim için renk doygunluğunu ayarlayın

en: Light Contrast
tr: Karşıtlık

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
tr: Daha canlı veya daha sade bir görsel deneyim için renk doygunluğunu ayarlayın

en: High Contrast
tr: Karşıtlık

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
tr: Daha canlı veya daha sade bir görsel deneyim için renk doygunluğunu ayarlayın

en: Monochrome
tr: Monokrom

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
tr: Daha canlı veya daha sade bir görsel deneyim için renk doygunluğunu ayarlayın

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
tr: Daha canlı veya daha sade bir görsel deneyim için renk doygunluğunu ayarlayın

en: Orientation Modules
tr: Yönlendirme modülleri

en: Reading Line
tr: Okuma satırı

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
tr: Okuma ilerlemesini takip etmek ve odağı artırmak için geçerli satırı vurgulayın

en: Reading Mask
tr: Okuma maskesi

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
tr: Belirli bir metin alanına odaklanmak ve dikkat dağınıklığını azaltmak için maske kullanın

en: Read Page
tr: Sayfayı oku

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
tr: Eller serbest erişilebilirlik için sayfa içeriğini otomatik olarak sesli okuyun

en: Keyboard Navigation
tr: Klavye ile gezinme

en: Navigate the site using only the keyboard
tr: Sitede yalnızca klavyeyi kullanarak gezinin

en: Hide Images
tr: Görüntüleri gizle

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
tr: Daha temiz ve odaklı bir gezinme deneyimi için dikkat dağıtan görüntüleri kaldırın

en: Mute Sounds
tr: Sesleri kapat

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
tr: Dikkat dağılmadan gezinmek için web sitesinin seslerini kolayca kapatın

en: Highlight Titles
tr: Başlıkları vurgula

en: Highlight titles for better recognition
tr: Daha iyi algılama için başlıkları vurgulayın

en: Highlight Content
tr: Başlıkları vurgula

en: Highlight elements when hovered over
tr: Üzerine gelindiğinde öğeleri vurgulayın

en: Stop Animations
tr: Animasyonları durdur

en: Disable animations to reduce distractions
tr: Dikkat dağınıklığını azaltmak için animasyonları devre dışı bırakın

en: Highlight Links
tr: Bağlantıları vurgula

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
tr: Daha iyi gezinme için görsel iyileştirmelerle tıklanabilir bağlantıları kolayca belirleyin

en: Skip To Content
tr: İçeriğe atla

en: Let visitors jump to main content, navigation, or footer landmarks.
tr: Ziyaretçilerin ana içeriğe, gezintiye veya alt bilgiye atlamasını sağlar.

en: Current language
tr: Geçerli dil

en: Information
tr: Bilgi

en: Hide Toolbar
tr: Araç çubuğunu gizle

en: Accessibility Adjustments
tr: Erişilebilirlik ayarları

en: Select your accessibility profile
tr: Erişilebilirlik profilleri

en: Vision Impaired Mode
tr: Görme Engelli Modu

en: Enhances website's visuals
tr: Web sitesinin görsel öğelerini geliştirir

en: Seizure Safe Profile
tr: Nöbet Güvenli Profil

en: Clear flashes & reduces color
tr: Flaşları temizler ve renkleri azaltır

en: ADHD Friendly Mode
tr: DEHB Dostu Mod

en: Focused browsing, distraction-free
tr: Odaklı gezinme, dikkat dağıtıcı olmadan

en: Blindness Mode
tr: Körlük Modu

en: Reduces distractions, improves focus
tr: Dikkat dağıtıcıları azaltır, odağı artırır

en: Epilepsy Safe Mode
tr: Epilepsi Güvenli Mod

en: Dims colors and stops blinking
tr: Renkleri karartır ve yanıp sönmeyi durdurur

en: Font Size (Default)
tr: Yazı Boyutu (Varsayılan)

en: Line Height (Default)
tr: Satır yüksekliği

en: Font weight
tr: Satır yüksekliği

en: Edit Alt Text
tr: Alt metni düzenle

en: Show Accessibility Statement
tr: Erişilebilirlik beyanını göster

en: Select Language
tr: Dil seçin

en: Company Name
tr: Şirket adı

en: Business E-mail
tr: İş e‑postası

en: Website
tr: Web sitesi

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
tr: Oluşturulan erişilebilirlik durumunun kendi değerlendirmeme dayandığını teyit ederim. Bu oluşturucunun sağlayıcısı, doğruluğu veya uygunluğundan sorumlu değildir.

en: Generate Text
tr: Metin oluştur

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
tr: Lütfen dikkat: Yeni bir beyan oluşturmak önceki sürümün üzerine otomatik olarak yazacaktır.

en: Generate Accessibility Status
tr: Erişilebilirlik durumu oluştur

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
tr: Gerektiğinde bir beyanı düzenleyebilir veya ekleyebilirsiniz. Değişiklikleri kaydetmek için "Ayarları kaydet"e tıklayın.

en: Save hours
tr: Saatler kazanın

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
tr: ve AltPilot.ai ile alt metninizi oluşturun.

en: Try 25 Images for Free
tr: 25 görseli ücretsiz deneyin

en: Generate with AI
tr: Yapay zeka ile oluştur

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
tr: OneTap'i beğeniyorsanız, hızlı bir

en:  review – it means a lot to us.
tr:  incelemeyi çok takdir ederiz – bizim için çok değerli.

en: Banner Bottom
tr: Banner unten

en: Get Text-to-Speech, Keyboard Navigation, Dyslexic Font
tr: Metin okuma, klavye navigasyonu ve disleksi yazı tipi edinin

en: Upgrade to OneTap PRO
tr: OneTap PRO’ya yükselt

en: Dismiss banner
tr: Banner’ı kapat

en: Support
tr: Destek

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: You’re currently editing
tr: Şu anda düzenliyorsunuz

en: labels.
tr: etiketler.

en: Choose another language to edit its translations.
tr: Çevirilerini düzenlemek için başka bir dil seçin.

en: Change Language
tr: Dili değiştir

en: Live Preview
tr: Canlı önizleme

en: icon drop down menu
tr: ikon açılır menüsü

en: Accessibility  Adjustments
tr: Erişilebilirlik ayarları

en: Powered by
tr: Altyapı

en: Back
tr: Geri

en: How long do you want to hide the toolbar?
tr: Erişilebilirlik araç çubuğunu ne kadar süre gizlemek istiyorsunuz?

en: Hide Toolbar Duration
tr: Araç çubuğunu gizleme süresi

en: Only for this session
tr: Yalnızca bu oturum için

en: 24 hours
tr: 24 saat

en: A Week
tr: Bir hafta

en: Not Now
tr: Şimdi değil

en: Cursor
tr: İmleç

en: Choose...
tr: Seçin...

en: Main Content
tr: Ana içerik

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Reset Settings
tr: Ayarları sıfırla
