WordPress SDK - en to da_DK translation catalogue (452 entries)

en: Would you like to proceed with the update?
da_DK: Vil du fortsætte med opdateringen?

en: Error
da_DK: Fejl

en: I found a better %s
da_DK: Jeg fandt et bedre %s

en: What's the %s's name?
da_DK: Hvad er navnet på %s?

en: Deactivation
da_DK: Deaktivering

en: Theme Switch
da_DK: Temaskift

en: Other
da_DK: Andet

en: I no longer need the %s
da_DK: Jeg har ikke længere brug for %s

en: I only needed the %s for a short period
da_DK: Jeg behøvede kun %s i en kort periode

en: The %s broke my site
da_DK: %s ødelagde min webside

en: The %s suddenly stopped working
da_DK: %s stoppede pludseligt med at virke

en: I can't pay for it anymore
da_DK: Jeg kan ikke længere betale for det

en: What price would you feel comfortable paying?
da_DK: Hvilken pris ville du foretrække at betale?

en: I don't like to share my information with you
da_DK: Jeg har ikke lyst til at dele mine informationer med jer

en: The %s didn't work
da_DK: %s virkede ikke

en: I couldn't understand how to make it work
da_DK: Jeg forstod ikke, hvordan jeg skulle få det til at fungere.

en: The %s is great, but I need specific feature that you don't support
da_DK: %s er godt, men jeg har brug for en specifik feature, som ikke understøttes

en: What feature?
da_DK: Hvilken feature?

en: The %s is not working
da_DK: %s virker ikke

en: Kindly share what didn't work so we can fix it for future users...
da_DK: Vær venlig at dele hvad der ikke virkede så vi kan rette det for kommende brugere....

en: It's not what I was looking for
da_DK: Det er ikke, hvad jeg søgte

en: What you've been looking for?
da_DK: Hvad ledte du efter?

en: The %s didn't work as expected
da_DK: %s virkede ikke som forventet

en: What did you expect?
da_DK: Hvad forventede du?

note: translators: %s: License type (e.g. you have a professional license)
en: You have purchased a %s license.
da_DK: Du har købt en licens til %s.

note: translators: %s: License type (e.g. you have a professional license)
en: You have a %s license.
da_DK: Du har en %s licens.

en: Premium %s version was successfully activated.
da_DK: Premium-versionen af %s blev aktiveret.

en: More information about %s
da_DK: Mere information om %s

en: Purchase License
da_DK: Køb licens

en: start the trial
da_DK: start prøveperioden

en: Thanks!
da_DK: Tak!

en: You are just one step away - %s
da_DK: Du mangler kun ét skridt - %s

en: We made a few tweaks to the %s, %s
da_DK: Vi har foretaget nogle rettelser til %s, %s

en: Opt in to make "%s" better!
da_DK: Accepter for at gøre "%s" bedre!

en: The upgrade of %s was successfully completed.
da_DK: Opgraderingen af %s blev fuldendt.

en: Add-On
da_DK: Tilføjelse

en: Theme
da_DK: Tema

en: User Dashboard
da_DK: Brugerpanel

en: Sorry, we could not complete the email update. Another user with the same email is already registered.
da_DK: Beklager, vi kunne ikke opdatere e-mailen. Der er allerede registreret en anden bruger med samme e-mail.

en: Change Ownership
da_DK: Skift ejerskab

en: We can't see any active licenses associated with that email address, are you sure it's the right address?
da_DK: Vi kan ikke finde nogen aktive licenser knyttet til den e-mailadresse, er du sikker på, det er den rigtige adresse?

en: We couldn't find your email address in the system, are you sure it's the right address?
da_DK: Vi kunne ikke finde din e-mailadresse i systemet, er du sikker på, det er den rigtige adresse?

en: Renew your license now
da_DK: Forny din licens nu

en: Buy a license now
da_DK: Køb en licens nu

en: Your trial has been successfully started.
da_DK: Din prøveperiode er begyndt.

en: Your account was successfully activated with the %s plan.
da_DK: Din konto blev aktiveret med planen %s.

en: Couldn't activate %s.
da_DK: Kunne ikke aktivere %s.

en: Please contact us with the following message:
da_DK: Kontakt os venligst med følgende besked:

en: An unknown error has occurred.
da_DK: Der skete en ukendt fejl.

en: Upgrade
da_DK: Opgrader

en: Pricing
da_DK: Priser

en: Start Trial
da_DK: Start prøveperiode

en: Account
da_DK: Konto

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Add-Ons
da_DK: Tilføjelser

en: Support Forum
da_DK: Supportforum

en: Your email has been successfully verified - you are AWESOME!
da_DK: Din e-mailadresse er blevet verificeret - du er FOR SEJ!

note: translators: %s:product name, e.g. Facebook add-on was successfully...
en: %s Add-on was successfully purchased.
da_DK: Betalingen for tilføjelsen %s blev gennemført.

en: Download the latest version
da_DK: Download den seneste version

en: Error received from the server:
da_DK: Fejl modtager fra serveren:

en: I have upgraded my account but when I try to Sync the License, the plan remains %s.
da_DK: Jeg har opgraderet min konto, men når jeg forsøger at synkronisere licensen, forbliver planen %s.

en: Please contact us here
da_DK: Kontakt os her

en: Your plan was successfully changed to %s.
da_DK: Din plan er blevet ændret til %s.

en: Your license has expired. You can still continue using the free %s forever.
da_DK: Din licens er udløbet. Du kan stadig fortsætte med at benytte den gratis udgave af %s.

note: translators: %1$s: product title; %2$s, %3$s: wrapping HTML anchor element; %4$s: 'plugin', 'theme', or 'add-on'.
en: Your license has expired. %1$sUpgrade now%2$s to continue using the %3$s without interruptions.
da_DK: Din licens er udløbet. %1$sOpgrader nu%2$s for at fortsætte med at benytte %3$s uden forstyrrelser.

en: Your license has been cancelled. If you think it's a mistake, please contact support.
da_DK: Din licens er blevet annulleret. Hvis du mener, dette er en fejl, så kontakt venligst support.

en: Your license has expired. You can still continue using all the %s features, but you'll need to renew your license to continue getting updates and support.
da_DK: Din licens er udløbet. Du kan stadig benytte alle funktionerne i %s, men du bliver nødt til at fornye din licens for at få opdateringer og support.

en: Your free trial has expired. You can still continue using all our free features.
da_DK: Din gratis prøveperiode er udløbet. Du kan stadig benytte alle de gratis features.

en: It looks like the license could not be activated.
da_DK: Det ser ud til, at licensen ikke kunne aktiveres.

en: Your license was successfully activated.
da_DK: Din licens er blevet aktiveret.

en: It looks like your site currently doesn't have an active license.
da_DK: Det ser ud til, at dit websted endnu ikke har en aktiv licens.

en: It looks like the license deactivation failed.
da_DK: Det ser ud til, at licens-deaktiveringen mislykkedes.

en: Your license was successfully deactivated, you are back to the %s plan.
da_DK: Din licens blev deaktiveret, du er tilbage på planen %s.

en: You are already running the %s in a trial mode.
da_DK: Du benytter allerede %s under en prøveperiode.

en: You already utilized a trial before.
da_DK: Du har allerede brugt din prøveperiode.

en: None of the %s's plans supports a trial period.
da_DK: Ingen af %s's planer understøtter prøveperiode.

en: Plan %s do not exist, therefore, can't start a trial.
da_DK: Plan %s eksisterer ikke og kan derfor ikke starte prøveperiode.

en: Plan %s does not support a trial period.
da_DK: Plan %s understøtter ikke en prøveperiode.

en: It looks like you are not in trial mode anymore so there's nothing to cancel :)
da_DK: Det lader ikke til du er i en prøveperiode længere, så der er ikke noget at annullere :-)

en: Your %s free trial was successfully cancelled.
da_DK: Din gratis prøveperiode for %s er blevet annulleret.

en: Seems like you got the latest release.
da_DK: Det ser ud til, at du har den seneste udgivelse.

en: You are all good!
da_DK: Det var det!

en: Version %s was released.
da_DK: Version %s er blevet udgivet.

en: Please download %s.
da_DK: Download venligst %s.

en: the latest %s version here
da_DK: den seneste version af %s her

en: New
da_DK: Ny

en: Site successfully opted in.
da_DK: Websted er tilmeldt.

en: Awesome
da_DK: Sejt

en: Thank you!
da_DK: Mange tak!

en: Thanks for confirming the ownership change. An email was just sent to %s for final approval.
da_DK: Tak fordi du bekræftede skift af ejerskab. En e-mail er blevet sendt til %s for sidste godkendelse.

en: %s is the new owner of the account.
da_DK: %s er den nye ejer af kontoen.

en: Your name was successfully updated.
da_DK: Dit navn er blevet opdateret.

en: Please provide your full name.
da_DK: Indtast venligst dit fulde navn.

note: translators: %s: User's account property (e.g. email address, name)
en: You have successfully updated your %s.
da_DK: Opdatering af %s blev gennemført.

en: Click here
da_DK: Klik her

en: How do you like %s so far? Test all our %s premium features with a %d-day free trial.
da_DK: Hvad synes du om %s indtil videre? Test alle vores premium funktioner i %s med en %d-dags gratis prøveperiode.

en: No commitment for %s days - cancel anytime!
da_DK: Ingen bindinger i %s dage - annuller når som helst!

en: No credit card required
da_DK: Betalingskort ikke påkrævet

en: Learn more
da_DK: Læs mere

en: Activate License
da_DK: Aktiver licens

en: Change License
da_DK: Skift licens

en: Opt In
da_DK: Tilmeld

en: Opt Out
da_DK: Frameld

en: Please follow these steps to complete the upgrade
da_DK: Følg venligst disse trin for at færdiggøre opgraderingen

note: translators: %s: Plan title
en: Download the latest %s version
da_DK: Download den seneste version af %s

en: Upload and activate the downloaded version
da_DK: Upload og aktiver den downloadede version

en: How to upload and activate?
da_DK: Upload og aktivering, hvordan?

en: Activate %s features
da_DK: Aktiver funktioner i %s

en: Your plan was successfully upgraded.
da_DK: Din plan er blevet opgraderet.

en: Your plan was successfully activated.
da_DK: Din plan er blevet aktiveret.

en: Auto installation only works for opted-in users.
da_DK: Auto-installation fungerer kun for tilmeldte brugere.

en: Invalid module ID.
da_DK: Ugyldigt modul-ID.

en: Premium add-on version already installed.
da_DK: Premium tilføjelse er allerede installeret.

en: Premium version already active.
da_DK: Premium version allerede aktiv.

en: You do not have a valid license to access the premium version.
da_DK: Du har ikke en gyldig licens til at benytte premium-versionen.

en: View paid features
da_DK: Vis betalte features

en: Thank you so much for using our products!
da_DK: Mange tak for at benytte vores produkter!

en: You've already opted-in to our usage-tracking, which helps us keep improving them.
da_DK: Du er allerede tilmeldt vores brugssporing, hvilket hjælper os med at forbedre dem.

en: %s and its add-ons
da_DK: %s og tilføjelser

en: Products
da_DK: Produkter

en: Thank you so much for using %s and its add-ons!
da_DK: Mange tak for, at du benytter %s og tilhørende add-ons!

en: Thank you so much for using %s!
da_DK: Tak fordi du benytter %s!

en: You've already opted-in to our usage-tracking, which helps us keep improving the %s.
da_DK: Du er allerede tilmeldt vores brugssporing, hvilket hjælper os med at forbedre %s.

en: Yes
da_DK: Ja

en: send me security & feature updates, educational content and offers.
da_DK: send mig sikkerheds- og feature-opdateringer, informativt indhold og tilbud.

en: No
da_DK: Nej

en: do %sNOT%s send me security & feature updates, educational content and offers.
da_DK: send %sIKKE%s sikkerheds- og feature-opdateringer, informativt indhold og tilbud.

en: Please let us know if you'd like us to contact you for security & feature updates, educational content, and occasional offers:
da_DK: Lad os vide, om vi har lov til at kontakte dig med sikkerheds- og feature-opdateringer, informativt indhold og lejlighedsvise tilbud:

en: License key is empty.
da_DK: Licensnøglen er tom.

en: Renew license
da_DK: Forny licens

en: Buy license
da_DK: Køb licens

en: new Beta version
da_DK: ny beta-version

en: new version
da_DK: ny version

en: Important Upgrade Notice:
da_DK: Vigtig meddelelse til opgradering:

en: Installing plugin: %s
da_DK: Installerer plugin: %s

en: Purchase More
da_DK: Køb flere

note: translators: %s: N-days trial
en: Start my free %s
da_DK: Start mine gratis %s

en: Install Free Version Now
da_DK: Installer gratis version nu

en: Install Now
da_DK: Installer nu

en: Install Free Version Update Now
da_DK: Installer opdatering til gratis version nu

en: Install Update Now
da_DK: Installer opdatering nu

en: Activate this add-on
da_DK: Aktiver denne tilføjelse

en: Activate Free Version
da_DK: Aktiver gratis version

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Screenshots
da_DK: Skærmbilleder

en: Plugin Install
da_DK: Plugin-installering

en: Lifetime
da_DK: Livstid

en: Single Site License
da_DK: Enkelt site licens

en: Unlimited Licenses
da_DK: Ubegrænsede licenser

en: Up to %s Sites
da_DK: Op til %s websteder

note: translators: %s: Discount (e.g. discount of $5 or 10%)
en: Save %s
da_DK: Spar %s

en: No commitment for %s - cancel anytime
da_DK: Ingen bindinger i %s - annuller når som helst

en: After your free %s, pay as little as %s
da_DK: Efter dine gratis %s er prisen kun %s

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Last Updated
da_DK: Senest opdateret

en: Requires WordPress Version
da_DK: Kræver WordPress-version

note: translators: %s: Version number.
en: %s or higher
da_DK: %s eller højere

en: Compatible up to
da_DK: Kompatibel op til

en: Downloaded
da_DK: Downloadet

note: translators: %s: 1 or One (Number of times downloaded)
en: %s time
da_DK: %s gang

note: translators: %s: Number of times downloaded
en: %s times
da_DK: %s gange

en: WordPress.org Plugin Page
da_DK: WordPress.org Plugin-side

en: Plugin Homepage
da_DK: Plugin-websted

en: Donate to this plugin
da_DK: Donér til dette plugin

en: Average Rating
da_DK: Gennemsnitlig vurdering

en: based on %s
da_DK: baseret på %s

note: translators: %s: 1 or One
en: %s rating
da_DK: %s vurdering

note: translators: %s: Number larger than 1
en: %s ratings
da_DK: %s vurderinger

note: translators: %s: 1 or One
en: %s star
da_DK: %s stjerne

note: translators: %s: Number larger than 1
en: %s stars
da_DK: %s stjerner

en: Contributors
da_DK: Bidragsydere

en: Warning
da_DK: Advarsel

en: This plugin has not been marked as compatible with your version of WordPress.
da_DK: Dette plugin er ikke markeret som kompatibel med din nuværende version af WordPress.

en: This plugin has not been tested with your current version of WordPress.
da_DK: Dette plugin er ikke blevet testet med din nuværende version af WordPress.

en: Latest Version Installed
da_DK: Seneste version installeret

en: Latest Free Version Installed
da_DK: Seneste gratis version installeret

en: Newer Version (%s) Installed
da_DK: Nyere version (%s) installeret

en: Newer Free Version (%s) Installed
da_DK: Nyere gratis version (%s) installeret

en: Downgrading your plan
da_DK: Nedgraderer din plan

en: Cancelling the subscription
da_DK: Annullerer abonnementet

note: translators: %s: Plan title (e.g. "Professional")
en: Activate %s Plan
da_DK: Aktiver %s plan

note: translators: %s: Time period (e.g. Auto renews in "2 months")
en: Auto renews in %s
da_DK: Auto-fornyer om %s

note: translators: %s: Time period (e.g. Expires in "2 months")
en: Expires in %s
da_DK: Udløber om %s

en: Cancel Trial
da_DK: Annuller prøveperiode

en: Change Plan
da_DK: Skift plan

en: Free
da_DK: Gratis

en: Free Trial
da_DK: Gratis prøveperiode

en: Account Details
da_DK: Kontodetaljer

en: Stop Debug
da_DK: Stop fejlfinding

en: Start Debug
da_DK: Start fejlfinding

en: Billing & Invoices
da_DK: Fakturering

en: Deactivate License
da_DK: Deaktiver licens

en: Are you sure you want to proceed?
da_DK: Er du sikker på, du vil fortsætte?

en: Cancel Subscription
da_DK: Annuller abonnement

en: Name
da_DK: Navn

en: Email
da_DK: E-mail

en: User ID
da_DK: Bruger-ID

en: Site ID
da_DK: Websteds-ID

en: No ID
da_DK: Intet ID

en: Public Key
da_DK: Offentlig nøgle

en: Secret Key
da_DK: Privat nøgle

en: License Key
da_DK: Licensnøgle

en: Trial
da_DK: Prøveperiode

en: Join the Beta program
da_DK: Deltag i beta-programmet

en: not verified
da_DK: ikke verificeret

en: Free version
da_DK: Gratis version

en: Expired
da_DK: Udløbet

en: Verify Email
da_DK: Verificer e-mail

en: Change User
da_DK: Skift bruger

en: What is your %s?
da_DK: Angiv venligst %s?

en: Download %s Version
da_DK: Download 1%s version

en: Download Paid Version
da_DK: Hent betalt version

en: Sites
da_DK: Websteder

en: Search by address
da_DK: Søg efter adresse

en: Address
da_DK: Adresse

en: License
da_DK: Licens

en: Processing
da_DK: Arbejder

en: Cancelling %s
da_DK: Annullerer %s

en: trial
da_DK: prøveperiode

en: Cancelling %s...
da_DK: Annullerer %s...

en: subscription
da_DK: abonnement

en: View details
da_DK: Vis detaljer

en: Add Ons for %s
da_DK: Tilføjelser til %s

note: translators: %s: Number of seconds
en: %s sec
da_DK: 1%s sek

en: Automatic Installation
da_DK: Automatisk installering

en: Cancel Installation
da_DK: Annuller installering

en: Allow & Continue
da_DK: Tillad & Fortsæt

en: Re-send activation email
da_DK: Gensend e-mail om aktivering

en: Thanks %s!
da_DK: Tak %s!

en: %s's paid features
da_DK: %s's betalte features

en: License key
da_DK: Licensnøgle

en: Can't find your license key?
da_DK: Kan du ikke finde din licensnøgle?

en: Delegate to Site Admins
da_DK: Uddeleger til webstedsadministratorer

en: Have a license key?
da_DK: Har du en licensnøgle?

en: Don't have a license key?
da_DK: Har du ikke en licensnøgle?

en: Privacy Policy
da_DK: Privatlivspolitik

en: Terms of Service
da_DK: Servicevilkår

en: License Agreement
da_DK: Licensaftale

en: Contact
da_DK: Kontakt

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Are you sure you want to delete all Freemius data?
da_DK: Er du sikker på, du vil slette al Freemius data?

en: Delete All Accounts
da_DK: Slet alle konti

en: Clear API Cache
da_DK: Ryd API-cache

en: Sync Data From Server
da_DK: Synkroniser data fra server

en: Load DB Option
da_DK: Hent DB-indstilling

en: Set DB Option
da_DK: Sæt DB-indstilling

en: Key
da_DK: Nøgle

en: Value
da_DK: Værdi

en: SDK Path
da_DK: SDK-sti

en: Module Path
da_DK: Modul-sti

en: Is Active
da_DK: Er aktiv

en: Themes
da_DK: Temaer

en: Slug
da_DK: Kortnavn

en: Title
da_DK: Titel

en: Freemius State
da_DK: Freemius tilstand

en: Network Blog
da_DK: Netværksblog

en: Network User
da_DK: Netværksbruger

en: Simulate Network Upgrade
da_DK: Simuler netværksopgradering

note: translators: %s: 'plugin' or 'theme'
en: %s Installs
da_DK: %s installeringer

en: Blog ID
da_DK: Blog-ID

en: License ID
da_DK: Licens-ID

en: Add Ons of module %s
da_DK: Tilføjelser til modul %s

en: Users
da_DK: Brugere

en: Verified
da_DK: Verificeret

en: %s Licenses
da_DK: 1%s licenser

en: Plugin ID
da_DK: Plugin-ID

en: Plan ID
da_DK: Plan-ID

en: Quota
da_DK: Kvote

en: Activated
da_DK: Aktiveret

en: Blocking
da_DK: Blokerer

en: Debug Log
da_DK: Fejlfindingslog

en: All Types
da_DK: Alle typer

en: All Requests
da_DK: Alle forespørgsler

en: File
da_DK: Fil

en: Function
da_DK: Funktion

en: Process ID
da_DK: Proces-ID

en: Message
da_DK: Besked

en: Timestamp
da_DK: Tidsstempel

en: Requests
da_DK: Forespørgsler

en: products
da_DK: produkter

en: Duplicate Website
da_DK: Kopier websted

en: license
da_DK: licens

en: Migrate License
da_DK: Flyt licens

en: Migrate
da_DK: Flyt

en: Is %2$s a new website?
da_DK: Er %2$s et nyt websted?

en: New Website
da_DK: Nyt websted

en: activate a license here
da_DK: aktiver en licens her

en: optional
da_DK: valgfrit

en: Newsletter
da_DK: Nyhedsbrev

en: Updates, announcements, marketing, no spam
da_DK: Opdateringer, annonceringer, marketing, ingen spam

en: Billing
da_DK: Betaling

en: Business name
da_DK: Firmanavn

en: Tax / VAT ID
da_DK: Moms / VAT ID

en: Address Line %d
da_DK: Adresselinje %d

en: City
da_DK: By

en: Town
da_DK: By

en: ZIP / Postal Code
da_DK: ZIP / Postnummer

en: Country
da_DK: Land

en: Select Country
da_DK: Vælg land

en: State
da_DK: Stat

en: Province
da_DK: Provins

en: Payments
da_DK: Betalinger

en: Date
da_DK: Dato

en: Amount
da_DK: Beløb

en: Invoice
da_DK: Faktura

en: Checkout
da_DK: Udtjekning

en: PCI compliant
da_DK: PCI-kompatibel

en: Method
da_DK: Metode

en: Code
da_DK: Kode

en: Length
da_DK: Længde

en: Result
da_DK: Resultat

en: End
da_DK: Slut

note: translators: %s: time period (e.g. In "2 hours")
en: In %s
da_DK: Om %s

note: translators: %s: time period (e.g. "2 hours" ago)
en: %s ago
da_DK: %s siden

en: Plugins & Themes Sync
da_DK: Synkronisering af plugins og temaer

en: Last
da_DK: Sidste

en: Scheduled Crons
da_DK: Planlagte cron jobs

en: Module
da_DK: Modul

en: Module Type
da_DK: Modultype

en: Next
da_DK: Næste

en: Non-expiring
da_DK: Udløber ikke

en: Apply to become an affiliate
da_DK: Ansøg om at blive en affiliate

en: Program Summary
da_DK: Programoversigt

en: Unlimited commissions.
da_DK: Ubegrænset provision.

en: Payouts are in USD and processed monthly via PayPal.
da_DK: Udbetalinger er i USD og behandles hver måned via PayPal.

en: Email address
da_DK: E-mailadresse

en: Full name
da_DK: Fulde navn

en: PayPal account email address
da_DK: E-mailadresse til PayPal-konto

en: Where are you going to promote the %s?
da_DK: Hvor vil du promovere %s?

en: Add another domain
da_DK: Tilføj andet domæne

en: Extra Domains
da_DK: Ekstra domæner

en: Extra domains where you will be marketing the product from.
da_DK: Andre domæner du vil markedsføre produktet fra.

en: Promotion methods
da_DK: Promoveringsmetoder

en: Social media (Facebook, Twitter, etc.)
da_DK: Sociale medier (Facebook, Twitter osv.)

en: Mobile apps
da_DK: Mobil-apps

en: Website, email, and social media statistics (optional)
da_DK: Websted, e-mail, og statistikker for sociale medier (valgfrit)

en: How will you promote us?
da_DK: Hvordan vil du promovere os?

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Become an affiliate
da_DK: Bliv en affiliate

en: Submit
da_DK: Send

en: User key
da_DK: Brugernøgle

en: Update
da_DK: Opdater

en: Please enter the license key that you received in the email right after the purchase:
da_DK: Indtast licensnøglen, du modtog i e-mailen lige efter købet:

en: Update License
da_DK: Opdater licens

en: Agree & Activate License
da_DK: Accepter & aktiver licens

en: There is a new version of %s available.
da_DK: En ny version af %s er tilgængelig.

en: New Version Available
da_DK: Ny version tilgængelig

en: Send License Key
da_DK: Send licensnøgle

en: Enter the email address you've used for the upgrade below and we will resend you the license key.
da_DK: Indtast e-mailadressen, som du benyttede ved opgraderingen, nedenfor og vi vil gensende licensnøglen til dig.

en: Cancel %s?
da_DK: Annuller %s?

en: Proceed
da_DK: Fortsæt

en: Cancel %s & Proceed
da_DK: Annuller %s og fortsæt

note: translators: %1$s: Number of trial days; %2$s: Plan name;
en: You are 1-click away from starting your %1$s-day free trial of the %2$s plan.
da_DK: Du er 1 klik fra at begynde din %1$s dages gratis prøveperiode af planen %2$s.

en: Saved
da_DK: Gemt

en: Activate license on all pending sites.
da_DK: Akiver licens på alle afventende websteder.

en: Apply on all pending sites.
da_DK: Anvend på alle afventende websteder.

en: Activate license on all sites in the network.
da_DK: Aktiver licens på alle websteder i netværket.

en: Apply on all sites in the network.
da_DK: Anvend på alle websteder i netværket.

en: allow
da_DK: tillad

en: delegate
da_DK: delegér

en: skip
da_DK: spring over

en: Click to view full-size screenshot %d
da_DK: Klik for at vise skærmbillede %d i fuld skærm

en: Unlimited Updates
da_DK: Ubegrænsede opdateringer

en: Last license
da_DK: Seneste license

en: No expiration
da_DK: Udløber ikke

en: Cancelled
da_DK: Annulleret

en: Owner Name
da_DK: Ejer-navn

en: Owner Email
da_DK: E-mailadresse for ejer

en: Owner ID
da_DK: Ejer-ID

en: Subscription
da_DK: Abonnement

en: Sorry for the inconvenience and we are here to help if you give us a chance.
da_DK: Vi beklager ulejligheden, og vi er her for at hjælpe, hvis du giver os chancen.

en: Contact Support
da_DK: Kontakt support

en: Anonymous feedback
da_DK: Anonym feedback

en: hour
da_DK: time

en: hours
da_DK: timer

en: days
da_DK: dage

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Activate %s
da_DK: Aktiver %s

en: Submit & %s
da_DK: Send & %s

en: Quick Feedback
da_DK: Hurtig feedback

en: If you have a moment, please let us know why you are %s
da_DK: Hvis du har tid, så lad os venligst vide hvorfor du %s

en: deactivating
da_DK: deaktiverer

en: switching
da_DK: skifter

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
da_DK: Fortæl os venligst årsagen, så vi kan forbedre det.

en: Snooze & %s
da_DK: Udsæt & %s

en: Yes - %s
da_DK: Ja - %s

en: Skip & %s
da_DK: Spring over & %s

en: Click here to use the plugin anonymously
da_DK: Klik her for at benytte pluginnet anonymt

en: You might have missed it, but you don't have to share any data and can just %s the opt-in.
da_DK: Du har måske overset det, men du behøver ikke at dele data og kan blot %s tilmeldingen.

[ctx: addonX cannot run without pluginY]
en: %s cannot run without %s.
da_DK: %s virker ikke uden %s.

[ctx: addonX cannot run...]
en: %s cannot run without the plugin.
da_DK: %s virker ikke uden pluginnet.

[ctx: exclamation]
en: Oops
da_DK: Ups

[ctx: %s - plugin name. As complete "PluginX" activation now]
en: Complete "%s" Activation Now
da_DK: Færdiggør aktivering af "%s" nu

[ctx: noun]
en: Pricing
da_DK: Priser

[ctx: noun]
en: Price
da_DK: Pris

[ctx: a positive response]
en: Right on
da_DK: Sådan

[ctx: trial period]
en: Trial
da_DK: Prøveperiode

[ctx: as congratulations]
en: Congrats
da_DK: Tillykke

[ctx: advance notice of something that will need attention.]
en: Heads up
da_DK: Se her

[ctx: call to action]
en: Start free trial
da_DK: Start gratis prøveperiode

[ctx: verb]
en: Purchase
da_DK: Køb

[ctx: verb]
en: Upgrade
da_DK: Opgrader

[ctx: verb]
en: Downgrade
da_DK: Nedgrader

[ctx: verb]
en: Edit
da_DK: Rediger

[ctx: verb]
en: Show
da_DK: Vis

[ctx: verb]
en: Hide
da_DK: Skjul

[ctx: verb]
en: Skip
da_DK: Spring over

[ctx: verb]
en: Delete
da_DK: Slet

[ctx: verb]
en: Update
da_DK: Opdater

[ctx: verb]
en: Opt Out
da_DK: Frameld

[ctx: verb]
en: Opt In
da_DK: Tilmeld

[ctx: as download latest version]
en: Download Latest Free Version
da_DK: Download seneste gratis version

[ctx: as download latest version]
en: Download Latest
da_DK: Download seneste

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
da_DK: Beskrivelse

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
da_DK: Installering

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
da_DK: Ændringslog

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
da_DK: Anmeldelser

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
da_DK: Andre noter

[ctx: Plugin installer section title]
en: Features & Pricing
da_DK: Funktioner og priser

[ctx: e.g. the best product]
en: Best
da_DK: Bedste

[ctx: as every month]
en: Monthly
da_DK: Månedligt

[ctx: as once a year]
en: Annual
da_DK: Årligt

[ctx: as once a year]
en: Annually
da_DK: Årligt

[ctx: as once a year]
en: Once
da_DK: Engangsbeløb

[ctx: e.g. billed monthly]
en: Billed %s
da_DK: Faktureret %s

[ctx: as monthly period]
en: mo
da_DK: md

[ctx: as annual period]
en: year
da_DK: år

[ctx: as the plugin author]
en: Author
da_DK: Forfatter

[ctx: x-ago]
note: translators: %s: time period (e.g. "2 hours" ago)
en: %s ago
da_DK: %s siden

[ctx: as synchronize license]
en: Sync License
da_DK: Synkroniser licens

[ctx: as synchronize]
en: Sync
da_DK: Synkroniser

[ctx: as secret encryption key missing]
en: No Secret
da_DK: Ingen privat nøgle

[ctx: as software license]
en: License
da_DK: Licens

[ctx: active add-on]
en: Active
da_DK: Aktiv

[ctx: installed add-on]
en: Installed
da_DK: Installeret

[ctx: as close a window]
en: Dismiss
da_DK: Fjern

[ctx: as in the process of sending an email]
en: Sending email
da_DK: Sender e-mail

[ctx: as activating plugin]
en: Activating
da_DK: Aktiverer

[ctx: as turned off]
en: Off
da_DK: Fra

[ctx: as turned on]
en: On
da_DK: Til

[ctx: as code debugging]
en: Debugging
da_DK: Fejlfinding

[ctx: as software development kit versions]
en: SDK Versions
da_DK: SDK-versioner

[ctx: as connection was successful]
en: Connected
da_DK: Forbundet

[ctx: as connection blocked]
en: Blocked
da_DK: Blokeret

[ctx: like websites]
en: Sites
da_DK: Websteder

[ctx: as expiration date]
en: Expiration
da_DK: Udløber

[ctx: Clone resolution admin notice products list label]
en: Products
da_DK: Produkter

[ctx: as file/folder path]
en: Path
da_DK: Sti

[ctx: seconds]
en: sec
da_DK: sek

[ctx: close window]
en: Dismiss
da_DK: Fjern

[ctx: close a window]
en: Dismiss
da_DK: Fjern

[ctx: as 5 licenses left]
en: %s left
da_DK: %s tilbage
