Advanced Crossword - en to pl_PL translation catalogue (190 entries)

en: (leave empty, or otherwise stated by developer)
pl_PL: (pozostaw puste lub w inny sposób określony przez dewelopera)

en: - To Save simply toggle back
pl_PL: - Aby zapisać, wystarczy przełączyć z powrotem

en: 2.Generate Numbers
pl_PL: 2.Generowanie liczb

en: Across and Down Clues can be toggle visible by clicking on the down / up arrows
pl_PL: Wskazówki w górę i w dół można przełączać, klikając strzałki w dół / w górę

en: Across Clues
pl_PL: Przez wskazówki

en: Action
pl_PL: Działanie

note: Name of the plugin
en: Advanced Crossword
pl_PL: Krzyżówka zaawansowana

note: Description of the plugin
en: Advanced Crossword lets you have full control over the crossword created. From custom grid size to cell size, font size, colors and many more.
pl_PL: Advanced Crossword umożliwia pełną kontrolę nad tworzoną krzyżówką. Od niestandardowego rozmiaru siatki po rozmiar komórek, rozmiar czcionki, kolory i wiele innych.

en: Advanced Crossword License is not valid. Check the license or contact developer@tuskcode.com
pl_PL: Licencja Advanced Crossword jest nieważna. Sprawdź licencję lub skontaktuj się z developer@tuskcode.com

en: Alert message and labels
pl_PL: Komunikat alarmowy i etykiety

en: Alert Messages
pl_PL: Komunikaty alarmowe

en: Allow the player to view the solved puzzle after 
                                                        specific date and time. (Ideal when running competitions)
pl_PL: Umożliwia graczowi wyświetlenie rozwiązanej zagadki po
                                                        określonej dacie i godzinie. (Idealne podczas prowadzenia konkursów)

en: Answer
pl_PL: Odpowiedź

en: Answers are available to view from
pl_PL: Odpowiedzi są dostępne na stronie

en: Are you sure you want to clear all answer cells?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie komórki odpowiedzi?

en: Are you sure you want to clear all blank cells?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie puste komórki?

en: Are you sure you want to clear the puzzle?
pl_PL: Czy na pewno chcesz rozwiązać zagadkę?

en: Are you sure you want to delete it?
pl_PL: Czy na pewno chcesz go usunąć?

en: Are you sure you want to Reset to Default the Settings?
pl_PL: Czy na pewno chcesz przywrócić ustawienia domyślne?

en: Back
pl_PL: Powrót

en: Blank Cell
pl_PL: Pusta komórka

en: Blank Cell Colour
pl_PL: Kolor pustej komórki

en: Border Collapse
pl_PL: Upadek granicy

en: Button - Clear
pl_PL: Przycisk - Wyczyść

en: Button - Close
pl_PL: Przycisk - Zamknij

en: Button - No
pl_PL: Przycisk - Nie

en: Button - Ok
pl_PL: Przycisk - Ok

en: Button - Report Bug
pl_PL: Przycisk - Zgłoś błąd

en: Button - Reset to Default
pl_PL: Przycisk - Przywróć ustawienia domyślne

en: Button - Save
pl_PL: Przycisk - Zapisz

en: Button - Yes
pl_PL: Przycisk - Tak

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Cannot show
pl_PL: Nie można wyświetlić

en: Cell
pl_PL: Komórka

en: Cell Size
pl_PL: Rozmiar komórki

en: Cell Text Colour
pl_PL: Kolor tekstu komórki

en: Cell Text Font Size (rem)
pl_PL: Rozmiar czcionki tekstu w komórce (rem)

en: Cell Width (px)
pl_PL: Szerokość komórki (px)

en: Checked / Unchecked Skip Filled Cells
pl_PL: Zaznaczone / odznaczone Pomiń wypełnione komórki

en: Clear All Answers
pl_PL: Wyczyść wszystkie odpowiedzi

en: Clear All Blanks
pl_PL: Wyczyść wszystkie puste pola

en: Clear Answer
pl_PL: Jasna odpowiedź

en: Clear Clue
pl_PL: Jasna wskazówka

en: Clear clue and answer
pl_PL: Jasna wskazówka i odpowiedź

en: Click on any cell to get started
pl_PL: Kliknij dowolną komórkę, aby rozpocząć

en: Click on the table cells to mark the blank cells
pl_PL: Kliknij komórki tabeli, aby zaznaczyć puste komórki

en: Click on vertical / horizontal lines to change direction
pl_PL: Kliknij pionowe/poziome linie, aby zmienić kierunek

en: Close Menu
pl_PL: Zamknij menu

en: Clue
pl_PL: Wskazówka

en: Clue Display (Above / Below Puzzle)
pl_PL: Wyświetlanie wskazówek (powyżej / poniżej układanki)

en: Clue Display - Press on any cell to start
pl_PL: Wyświetlanie wskazówek - naciśnij dowolną komórkę, aby rozpocząć

en: Clue No Size
pl_PL: Wskazówka nr Rozmiar

en: Clue Number Font Size (rem)
pl_PL: Numer wskazówki Rozmiar czcionki (rem)

en: Color Cell Text
pl_PL: Kolorowy tekst komórki

en: Cols Number
pl_PL: Kolumny Liczba

en: Columns Number need to be greater than Zero
pl_PL: Liczba kolumn musi być większa od zera

en: Company / Organisation
pl_PL: Firma / organizacja

en: Confirm Clear Puzzle Text - Confirm Text
pl_PL: Potwierdź czysty tekst układanki - Potwierdź tekst

en: Confirm Reset Setting to Default - Confirm Text
pl_PL: Potwierdź Przywróć ustawienia domyślne - Potwierdź tekst

en: Copied
pl_PL: Skopiowany

en: Copy
pl_PL: Kopia

en: Could not save the crossword puzzle
pl_PL: Nie można zapisać krzyżówki

en: Date
pl_PL: Data

en: Default Blank Cell Colour
pl_PL: Domyślny kolor pustej komórki

en: Default Focused Cell Colour
pl_PL: Domyślny kolor skupionej komórki

en: Default Highlighted Cell Colour
pl_PL: Domyślny kolor podświetlonej komórki

en: Default settings for the user Menu
pl_PL: Domyślne ustawienia menu użytkownika

en: Default Sizes - Device / Fonts / Cells
pl_PL: Domyślne rozmiary - Urządzenie / Czcionki / Komórki

en: Desktop
pl_PL: Pulpit

en: Direction can also be changed by clicking on Space / Enter key
pl_PL: Kierunek można również zmienić, klikając klawisz spacji / Enter

en: Do not add "script" tags. Content will be sanitized as per post html allowed tags.
pl_PL: Nie dodawaj znaczników "script". Treść zostanie oczyszczona zgodnie z dozwolonymi tagami w poście html.

en: Domain License
pl_PL: Licencja na domenę

en: Down Clue
pl_PL: Wskazówka w dół

en: Down Clues
pl_PL: Wskazówki w dół

en: Download Empty Puzzle as PDF
pl_PL: Pobierz Empty Puzzle jako PDF

en: Download Solved Puzzle as PDF
pl_PL: Pobierz rozwiązaną łamigłówkę w formacie PDF

en: Email - Report Bug (If empty, will not show in menu option)
pl_PL: E-mail - Zgłoś błąd (jeśli puste, nie pojawi się w opcji menu)

en: Enter the license number
pl_PL: Wprowadź numer licencji

en: Error
pl_PL: Błąd

en: Error Parsing Data
pl_PL: Błąd parsowania danych

en: Error: Plugin "Puzzle Crossword" requires a higher version of PHP to be running.
pl_PL: Błąd: Wtyczka "Puzzle Crossword" wymaga uruchomienia wyższej wersji PHP.

en: Focused Cell Border
pl_PL: Skoncentrowana granica komórki

en: Focused Cell Colour Border
pl_PL: Kolorowe obramowanie komórki

en: Font Size Cell Clue Number Text
pl_PL: Rozmiar czcionki Numer podpowiedzi komórki Tekst

en: Font Size Cell Text
pl_PL: Rozmiar czcionki Tekst komórki

en: General
pl_PL: Ogólne

en: General Labels
pl_PL: Etykiety ogólne

en: Get Premium License
pl_PL: Uzyskaj licencję Premium

en: Highlighted Cells
pl_PL: Wyróżnione komórki

en: Highlighted Cells Colour
pl_PL: Kolor podświetlonych komórek

en: How to play the puzzle and customize it
pl_PL: Jak grać w puzzle i dostosowywać je

en: How to play the puzzle!
pl_PL: Jak grać w puzzle!

en: If left empty no input restriction is applied.
pl_PL: Jeśli pozostanie puste, nie zostanie zastosowane żadne ograniczenie wejścia.

en: IMPORTANT
pl_PL: WAŻNE

en: Input Answer Cell
pl_PL: Wejście Komórka odpowiedzi

en: Inside Print Page - Company Logo - .jpeg/.png (can be left blank)
pl_PL: Wewnętrzna strona do druku - logo firmy - .jpeg/.png (może pozostać puste)

en: Inside Print Page - Company Name (can be left blank)
pl_PL: Wewnętrzna strona do druku - nazwa firmy (może pozostać pusta)

en: Invalid Character, no symbols or numbers allowed
pl_PL: Nieprawidłowy znak, niedozwolone symbole lub cyfry

en: Invalid Email
pl_PL: Nieprawidłowy adres e-mail

en: Invalid Input Character
pl_PL: Nieprawidłowy znak wejściowy

en: Labels
pl_PL: Etykiety

en: Latest Version Available
pl_PL: Najnowsza dostępna wersja

en: License
pl_PL: Licencja

en: License Active
pl_PL: Licencja aktywna

en: License Date last checked
pl_PL: Licencja Data ostatniej kontroli

en: License is valid. Thank you for using our product. We much appreciate it.
pl_PL: Licencja jest ważna. Dziękujemy za korzystanie z naszego produktu. Bardzo to doceniamy.

en: License Version
pl_PL: Wersja licencyjna

en: Licensing Server Url
pl_PL: Adres URL serwera licencji

en: Menu Label
pl_PL: Etykieta menu

en: Minimal version of PHP required:
pl_PL: Wymagana minimalna wersja PHP:

en: Mobile
pl_PL: Mobilny

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Navigate with the Arrow (up, down, left, right)
pl_PL: Nawigacja za pomocą strzałek (w górę, w dół, w lewo, w prawo)

en: New Crossword
pl_PL: Nowa krzyżówka

en: No
pl_PL: Nie

en: No message set.
pl_PL: Brak ustawionego komunikatu.

en: Ok, Got it!
pl_PL: Ok, mam!

en: Only to characters A to Z and a to z
pl_PL: Tylko do znaków od A do Z i od a do z

en: Page not verified
pl_PL: Strona nie została zweryfikowana

en: PDF - Empty Puzzle
pl_PL: PDF - Puste puzzle

en: PDF - Solved Puzzle
pl_PL: PDF - Rozwiązana zagadka

en: Placeholder example will restrict the input only to characters from A to Z and a to z (lowercase and uppercase)
pl_PL: Przykładowy symbol zastępczy ograniczy wprowadzanie tylko do znaków od A do Z i od a do z (małe i wielkie litery)

en: Premium Feature
pl_PL: Funkcja Premium

en: Print
pl_PL: Drukuj

en: Print - Current State
pl_PL: Drukowanie - stan obecny

en: Print - Empty Puzzle
pl_PL: Drukuj - Puste puzzle

en: Print - Include Clues
pl_PL: Drukowanie - dołącz wskazówki

en: Print Current State of the Puzzle
pl_PL: Drukuj Aktualny stan zagadki

en: Print Empty Puzzle
pl_PL: Drukuj puste puzzle

en: Print labels
pl_PL: Drukowanie etykiet

en: Puzzle Information
pl_PL: Informacje o puzzlach

en: Puzzle Menu
pl_PL: Menu puzzli

en: Puzzle Name Required
pl_PL: Wymagana nazwa układanki

en: Puzzle Name:
pl_PL: Nazwa układanki:

en: Puzzle not found
pl_PL: Puzzle nie zostały znalezione

en: Puzzle Saved Successfully
pl_PL: Puzzle zapisane pomyślnie

en: Remember My Settings
pl_PL: Zapamiętaj moje ustawienia

en: Remember Settings
pl_PL: Zapamiętaj ustawienia

en: Report Bug
pl_PL: Zgłoś błąd

en: Reset to Default
pl_PL: Przywróć ustawienia domyślne

en: Restrict Input
pl_PL: Ograniczenie wejścia

en: Reveal
pl_PL: Ujawnienie

en: Reveal Cell - Confirm Text
pl_PL: Ujawnij komórkę - Potwierdź tekst

en: Reveal Clue - Confirm Text
pl_PL: Ujawnij wskazówkę - Potwierdź tekst

en: Reveal Date Time - Denied Message (show Date and Time by adding {date_time} )
pl_PL: Reveal Date Time - Denied Message (pokaż datę i godzinę dodając {date_time})

en: Reveal Puzzle - Confirm Text
pl_PL: Reveal Puzzle - Potwierdź tekst

en: Reveal Selected Cell?
pl_PL: Ujawnić wybraną komórkę?

en: Reveal Selected Clue?
pl_PL: Ujawnić wybraną wskazówkę?

en: Reveal Solved Puzzle?
pl_PL: Czy zagadka została rozwiązana?

en: Reveal Text Info
pl_PL: Ujawnij informacje tekstowe

en: Rows Number
pl_PL: Liczba wierszy

en: Rows Number need to be greater than Zero
pl_PL: Liczba wierszy musi być większa od zera

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save and Generate Clues
pl_PL: Zapisywanie i generowanie wskazówek

en: Save Progress
pl_PL: Zapisz postęp

en: Save Puzzle Text - Fading Text
pl_PL: Save Puzzle Text - Zanikający tekst

en: Saved
pl_PL: Zapisane

en: Saving ...
pl_PL: Oszczędzanie ...

en: Screen Max Width
pl_PL: Maksymalna szerokość ekranu

en: See documentation / video on how to do it
pl_PL: Zobacz dokumentację / wideo, jak to zrobić

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings - Customize the puzzle
pl_PL: Ustawienia - Dostosuj układankę

en: Show
pl_PL: Pokaż

en: Show Answers From
pl_PL: Pokaż odpowiedzi od

en: Show Cell Size Adjustment option
pl_PL: Pokaż opcję dostosowania rozmiaru komórki

en: Show Font Size Adjustment Option
pl_PL: Pokaż opcję dostosowania rozmiaru czcionki

en: Show Font Size Clue No Adjustment Option
pl_PL: Pokaż rozmiar czcionki Wskazówka Brak opcji dostosowania

en: Show Information about the Puzzle to the player
pl_PL: Wyświetlanie graczowi informacji o układance

en: Show Information from Template (custom html in case the editor does not work)
pl_PL: Pokaż informacje z szablonu (niestandardowy html w przypadku, gdy edytor nie działa)

en: Show Menu to front end users
pl_PL: Wyświetlanie menu dla użytkowników front-end

en: Show Print Current State of Puzzle
pl_PL: Pokaż wydruk aktualnego stanu układanki

en: Show Print Empty Puzzle
pl_PL: Pokaż wydrukowane puste puzzle

en: Show Remember Settings
pl_PL: Pokaż zapamiętane ustawienia

en: Show Timer
pl_PL: Pokaż licznik czasu

en: Sizes
pl_PL: Rozmiary

en: Skip Filled Cells
pl_PL: Pomiń wypełnione komórki

en: Support & Updates End Date
pl_PL: Data zakończenia wsparcia i aktualizacji

en: Text Size
pl_PL: Rozmiar tekstu

en: The page did not pass the verification test
pl_PL: Strona nie przeszła testu weryfikacyjnego

en: Time
pl_PL: Czas

en: Toggle Cells No
pl_PL: Przełączanie komórek Nie

en: Use Javascript Regular expression to Restrict input:
pl_PL: Użyj wyrażenia regularnego Javascript, aby ograniczyć dane wejściowe:

en: User Menu
pl_PL: Menu użytkownika

en: User Menu Labels
pl_PL: Etykiety menu użytkownika

en: Validate License
pl_PL: Zatwierdź licencję

en: Version
pl_PL: Wersja

en: View
pl_PL: Widok

en: View Answers From:
pl_PL: Wyświetl odpowiedzi od:

en: Yes
pl_PL: Tak

en: Your server's PHP version:
pl_PL: Wersja PHP serwera:
