Package Name - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Select a Post Type!
fr: Sélectionnez un type de publication!

en: Invalid Post Type Name!
fr: Nom de type de publication non valide!

en: Update the Menu Item Target ID from the new site or leave it empty if the post, page, term, etc.. that the menu item links to it has the same name on the new site
fr: Mettez à jour l’ID cible de l’élément de menu à partir du nouveau site ou laissez-le vide si la publication, la page, le terme, etc.. que l’élément de menu lui est lié a le même nom sur le nouveau site

en: Settings
fr: Paramètres

en: Export
fr: Exporter

en: Import
fr: Importer

en: License Key
fr: Clé de licence

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
fr: Le fichier d’exportation n’a pu être trouvé à <code>%s</code>. Ceci est peut-être dû à un problème de permissions.
