PublishPress Blocks 3.6.0 - en to fi translation catalogue (1778 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: PublishPress Blocks
fi: PublishPress Blokit

note: Description of the plugin
en: PublishPress Blocks has everything you need to build professional websites with the Gutenberg editor.
fi: PublishPress Blocks sisältää kaiken, mitä tarvitset ammattimaisten verkkosivustojen rakentamiseen Gutenberg-editorilla.

en: Posted on
fi: Julkaistu

en: Updated on
fi: Päivitetty

en: Posted
fi: Julkaistu

en: ago
fi: sitten

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: You're using PublishPress Blocks Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
fi: Käytät PublishPress Blocks Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %sPäivitä Pro:hon%s

en: No permission!
fi: Ei lupaa!

en: Invalid nonce token!
fi: Virheellinen nonce-token!

en: Error: wrong data
fi: Virhe: väärät tiedot

en: Error: can't edit this feature
fi: Virhe: ei voi muokata tätä ominaisuutta

en: Error: wrong block type
fi: Virhe: väärä lohkotyyppi

en: Bad Request!
fi: Virheellinen pyyntö!

en: Server error. Try again later!
fi: Palvelinvirhe. Yritä myöhemmin uudelleen!

en: Cannot validate captcha
fi: Ei voi vahvistaa captcha

en: Captcha validation error
fi: Captcha-vahvistusvirhe

en: Website Contact
fi: Verkkosivuston yhteystiedot

en: You have received a contact from your website.
fi: Olet saanut yhteydenoton verkkosivustoltasi.

en: Name
fi: Nimi

en: Email
fi: Sähköposti

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Message
fi: Viesti

en: Error while sending the form. Please try again.
fi: Virhe lomakkeen lähettämisessä. Yritä uudelleen.

en: Too many submissions. Please try again later.
fi: Liian monta lähettämistä. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Captcha validated
fi: Captcha vahvistettu

en: Captcha is empty
fi: Captcha on tyhjät

en: Container
fi: Säiliö

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Login and Register
fi: Kirjaudu sisään ja rekisteröidy

en: Map
fi: Kartta

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Search Bar
fi: Hakualue

en: Social Links
fi: Sosiaaliset linkit

en: Testimonial
fi: Suositus

en: Woo Products
fi: Woo-tuotteet

en: Dashboard
fi: Ohjaamo

en: Block Permissions
fi: Blokin oikeudet

en: Extra Blocks
fi: Lisälohkoja

en: Block Styles
fi: Blokin tyylit

en: Block Controls
fi: Blokin ohjaimet

en: Block Usage
fi: Blokin käyttö

en: Reusable Blocks
fi: Uudelleenkäytettävät lohkot

en: Auto Insert Blocks
fi: Automaattinen lohkojen lisääminen

en: Post Notes
fi: Julkaisumuistiinpanot

en: Settings
fi: Asetukset

en: Blocks
fi: Loitsut

en: This feature is disabled. In order to use, please enable back through %sDashboard%s.
fi: Tämä ominaisuus on poistettu käytöstä. Käyttääksesi sitä, ota se uudelleen käyttöön %sHallintapaneelin%s kautta.

en: If you like %sPublishPress Blocks%s please leave us a %s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %sPublishPress Blocks%s, jätä meille %s arvio. Kiitos!

en: About PublishPress Blocks
fi: Tietoja PublishPress Blocksista

en: About
fi: Tietoja

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Contact the PublishPress team
fi: Ota yhteyttä PublishPress-tiimiin

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: PublishPress Blocks logo
fi: PublishPress Blokit -logo

en: %s saved successfully!
fi: %s tallennettiin onnistuneesti!

en: %s can't be saved. Please try again.
fi: %s ei voi tallentaa. Yritä uudelleen.

en: Choose which blocks are available to each user role, including default WordPress blocks.
fi: Valitse, mitkä lohkot ovat käytettävissä kullekin käyttäjäroolille, mukaan lukien oletus WordPress-lohkot.

en: To save this configuration, enable at least one block.
fi: Tallenna tämä kokoonpano, ota käyttöön vähintään yksi blokki.

en: Save %s Block Permissions
fi: Tallenna %s lohko-oikeudet

en: Save Permission for all Roles
fi: Tallenna käyttöoikeus kaikille rooleille

en: Search blocks
fi: Etsi blokeja

en: Enable or disable all blocks for %s
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä kaikki lohkot %s:lle

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Scan Block Usage
fi: Skannaa blokkien käyttö

en: Scan your site to see where blocks are used across your posts.
fi: Skannaa sivustosi nähdäksesi, missä lohkoja käytetään julkaisuissasi.

en: Block Config
fi: Blokin asetukset

en: Default configuration for this block is not available.
fi: Tämän blokin oletusasetuksia ei ole saatavilla.

en: Page not found. Go to %sDashboard%s
fi: Sivua ei löytynyt. Siirry %sHallintapaneeliin%s

en: Manage reusable blocks that can be inserted across your site.
fi: Hallitse uudelleenkäytettäviä lohkoja, joita voidaan lisätä sivustollesi.

en: Create rules to automatically insert reusable blocks into posts by position, category, tag, or other criteria.
fi: Luo sääntöjä, joiden avulla uudelleenkäytettäviä lohkoja lisätään automaattisesti julkaisuihin sijainnin, kategorian, tunnisteen tai muiden kriteerien perusteella.

en: Default
fi: Oletus

en: Type field not defined
fi: Tyyppikenttää ei ole määritelty

en: User registration is currently not allowed.
fi: Käyttäjärekisteröinti ei ole tällä hetkellä sallittua.

en: Captcha must be checked!
fi: Captcha on tarkistettava!

en: Username or password is incorrect!
fi: Käyttäjänimi tai salasana on väärin!

en: Reusable Block
fi: Uudelleenkäytettävä lohko

en: All Reusable Blocks
fi: Kaikki uudelleenkäytettävät lohkot

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Reusable Block
fi: Lisää uusi uudelleenkäytettävä lohko

en: Edit Reusable Block
fi: Muokkaa uudelleenkäytettävää lohkoa

en: New Reusable Block
fi: Uusi uudelleenkäytettävä lohko

en: View Reusable Block
fi: Näytä uudelleenkäytettävä lohko

en: View Reusable Blocks
fi: Näytä uudelleenkäytettävät lohkot

en: Search Reusable Blocks
fi: Etsi uudelleenkäytettäviä lohkoja

en: No reusable blocks found.
fi: Ei löydetty uudelleenkäytettäviä lohkoja.

en: No reusable blocks found in Trash.
fi: Ei löydetty uudelleenkäytettäviä lohkoja roskakorista.

en: Parent Reusable Block:
fi: Ylälaitteen uudelleenkäytettävä lohko:

en: Reusable Block Archives
fi: Uudelleenkäytettävien lohkojen arkistot

en: Reusable Block Categories
fi: Uudelleenkäytettävien lohkojen kategoriat

en: Reusable Block Category
fi: Uudelleenkäytettävän lohkon kategoria

en: Block Categories
fi: Lohkojen kategoriat

en: All Block Categories
fi: Kaikki lohkojen kategoriat

en: Edit Block Category
fi: Muokkaa lohkokategoriaa

en: View Block Category
fi: Näytä lohkokategoria

en: Update Block Category
fi: Päivitä lohkokategoria

en: Add New Block Category
fi: Lisää uusi lohkokategoria

en: New Block Category Name
fi: Uuden lohkokategorian nimi

en: Parent Block Category
fi: Ylälohkokategoria

en: Parent Block Category:
fi: Ylälohkokategoria:

en: Search Block Categories
fi: Etsi lohkokategorioita

en: Popular Block Categories
fi: Suositut lohkokategoriat

en: Separate block categories with commas
fi: Erottele lohkokategoriat pilkuilla

en: Add or remove block categories
fi: Lisää tai poista lohkokategorioita

en: Choose from the most used block categories
fi: Valitse käytetyimmistä lohkokategorioista

en: No block categories found.
fi: Lohkokategorioita ei löytynyt.

en: The results could not be loaded.
fi: Tuloksia ei voitu ladata.

en: Please delete 1 character
fi: Poista 1 merkki

note: translators: %s: number of characters.
en: Please delete %s characters
fi: Poista %s merkkiä

en: Please enter 1 or more characters
fi: Anna 1 tai useampi merkki

note: translators: %s: number of characters.
en: Please enter %s or more characters
fi: Anna %s tai useampi merkki

en: Loading more results...
fi: Ladataan lisää tuloksia...

en: You can only select 1 item
fi: Voit valita vain 1 kohteen

note: translators: %s: number of items.
en: You can only select %s items
fi: Voit valita vain %s kohdetta

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: Searching...
fi: Etsitään...

en: Remove all items
fi: Poista kaikki kohteet

en: Remove item
fi: Poista kohde

en: Search
fi: Haku

en: Auto Insert Block
fi: Auto Lisää lohko

en: Add New Rule
fi: Lisää uusi sääntö

en: Add New Auto Insert Block
fi: Lisää uusi automaattinen lohko

en: Edit Auto Insert Block
fi: Muokkaa automaattista lohkoa

en: New Auto Insert Block
fi: Uusi automaattinen lohko

en: View Auto Insert Block
fi: Näytä automaattinen lohko

en: Search Auto Insert Blocks
fi: Etsi automaattisia lohkoja

en: No auto insert blocks found
fi: Automaattisia lohkoja ei löytynyt

en: No auto insert blocks found in trash
fi: Automaattisia lohkoja ei löytynyt roskakorista

en: Position
fi: Sijainti

en: Targeting
fi: Kohdistaminen

en: Block not found
fi: Estettä ei löydy

en: Post Types: %s
fi: Julkaisutyypit: %s

en: Authors: %s
fi: Kirjoittajat: %s

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Post Created in: %s
fi: Julkaisu luotu: %s

en: Specific Post IDs: %s
fi: Erityiset julkaisun ID:t: %s

en: Exclude Post IDs: %s
fi: Poista julkaisun ID:t: %s

en: None
fi: Ei mitään

en: Duplicate this auto insert rule
fi: Kopioi tämä automaattinen lisäys sääntö

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: Invalid request
fi: Virheellinen pyyntö

en: Security check failed
fi: Turvatarkastus epäonnistui

en: You do not have permission to duplicate this item
fi: Sinulla ei ole oikeuksia kopioida tätä kohdetta

en: Auto insert block duplicated successfully. <a href="%s">Edit the new rule</a>
fi: Automaattinen lohkon lisäys onnistui. <a href="%s">Muokkaa uutta sääntöä</a>

en: Error duplicating auto insert block
fi: Virhe kopioitaessa automaattista lisäyslohkoa

en: Copy
fi: Kopioi

en: Block Selection
fi: Lohkon valinta

en: Position Settings
fi: Sijaintiasetukset

en: Targeting Options
fi: Kohdistamisvaihtoehdot

en: Rule Settings
fi: Sääntöasetukset

en: You do not have any reusable blocks.
fi: Sinulla ei ole käytettävissä olevia lohkoja.

en: Click here to add new reusable block
fi: Napsauta täällä lisätäksesi uuden käytettävän lohkon

en: Select a reusable block...
fi: Valitse käytettävä lohko...

en: General
fi: Yleiset

en: Beginning of post
fi: Julkaisun alku

en: End of post
fi: Julkaisun loppu

en: Paragraph
fi: Kappale

en: After Nth paragraph
fi: Nth kappaleen jälkeen

en: Before Nth paragraph
fi: Ennen N:tta kappaletta

en: Heading
fi: Otsikko

en: After Nth heading
fi: N:nn Otsikon jälkeen

en: Before Nth heading
fi: Ennen N:tta Otsikkoa

en: Any Block
fi: Mikä tahansa lohko

en: After Nth block
fi: N:nn lohkon jälkeen

en: Before Nth block
fi: Ennen N:tta lohkoa

en: Specific Block
fi: Tietty lohko

en: After specific Nth block
fi: Tietyn N:nn lohkon jälkeen

en: Before specific Nth block
fi: Tietyn N:nn lohkon ennen

en: Insert Position
fi: Lisäämiskohta

en: The selected option requires the Pro version. Please select one of the general options or %1$sUpgrade to Pro%2$s.
fi: Valittu vaihtoehto vaatii Pro-version. Valitse yksi yleisistä vaihtoehdoista tai %1$sPäivitä Pro:hon%2$s.

en: Position Number
fi: Sijainnin numero

en: Enter the number (e.g., 3 for "after 3rd heading").
fi: Syötä numero (esim. 3 "kolmannen otsikon jälkeen").

en: Pro feature
fi: Pro-ominaisuus

en: Exclude from counting
fi: Poista laskennasta

en: Image
fi: Kuva

en: List
fi: Luettelo

en: Quote
fi: Lainaus

en: Separator
fi: Eroittaja

en: Spacer
fi: Väli

en: Selected blocks will not be counted when determining position.
fi: Valittuja lohkoja ei lasketa sijainnin määrittämisessä.

en: Search Block
fi: Hakulohko

en: Search and select blocks after this reusable block should be inserted.
fi: Etsi ja valitse lohkoja, jotka tämän uudelleenkäytettävän lohkon jälkeen tulisi lisätä.

en: Search blocks...
fi: Etsi lohkoja...

en: Post Types
fi: Julkaisutyypit

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: You can restrict this block insertion to only post with specific taxonomy terms.
fi: Voit rajoittaa tämän lohkon lisäämisen vain tiettyjen taksonomisten termien sisältämiin viesteihin.

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Only target posts from specific authors.
fi: Kohdistaa vain tietyiltä kirjoittajilta tulevat julkaisut.

en: Search author...
fi: Etsi kirjoittajaa...

en: Post Created in Months
fi: Julkaisujen luominen kuukausina

en: Target posts created in specific months of the year.
fi: Kohdistaa julkaisut, jotka on luotu vuoden tietyissä kuukausissa.

en: Post Created in Years
fi: Julkaisujen luominen vuosina

en: Comma-separated list of years (e.g., 2023,2024,2025).
fi: Pilkuilla erotettu luettelo vuosista (esim. 2023,2024,2025).

en: Target Posts
fi: Kohdistetut julkaisut

en: Search and select posts or enter their IDs to limit this rules to specific posts.
fi: Etsi ja valitse viestejä tai syötä niiden ID:t rajoittaaksesi näitä sääntöjä tiettyihin viesteihin.

en: Search posts...
fi: Etsi julkaisuja...

en: OR
fi: TAI

en: Enter comma-separated list of post IDs to include (e.g., 123,456,789).
fi: Syötä pilkuilla erotettu luettelo julkaisu-ID:istä, jotka haluat sisällyttää (esim. 123,456,789).

en: Exclude Posts
fi: Poista julkaisut

en: Search and select posts or enter their IDs to exclude them from auto insert.
fi: Hae ja valitse julkaisuja tai syötä niiden ID:t poistaaksesi ne automaattisesta lisäyksestä.

en: Enter comma-separated post IDs to exclude (e.g., 123,456,789).
fi: Syötä pilkulla erotetut julkaisu-ID:t, jotka haluat poistaa (esim., 123,456,789).

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: This option decides which rule runs first if you have multiple rules targeting the same position in a post. For example, 9 will run before 10.
fi: Tämä vaihtoehto päättää, mikä sääntö suoritetaan ensin, jos sinulla on useita sääntöjä, jotka kohdistavat samaan paikkaan viestissä. Esimerkiksi 9 suoritetaan ennen 10:ttä.

en: Search terms...
fi: Hakulausekkeet...

en: Home
fi: Koti

en: Blog
fi: Blogi

en: Archive
fi: Arkisto

en: Accordion Settings
fi: Akordeoniasetukset

en: Bottom spacing
fi: Alareunan väli

en: Initial Collapsed
fi: Alkuperäinen kutistettu

en: Header Settings
fi: Otsikkoasetukset

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Text Color
fi: Tekstiväri

en: Header Icon
fi: Otsikon kuvake

en: Plus Circle
fi: Plus-piiri

en: Plus Circle Outline
fi: Plus-piirin ääriviiva

en: Plus Square Outline
fi: Plus-neliön ääriviiva

en: Unfold Arrow
fi: Avaa nuoli

en: Horizontal Dots
fi: Vaakasuorat pisteet

en: Arrow Down
fi: Nuoli alas

en: Header Icon Color
fi: Otsikon kuvakkeen väri

en: Body Settings
fi: Runkoasetukset

en: Border Settings
fi: Reunusasetukset

en: Border Style
fi: Reunustyyli

en: Solid
fi: Yhtenäinen

en: Dashed
fi: Katkaistu

en: Dotted
fi: Pisteellinen

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Width
fi: Reunuksen leveys

en: Border Radius
fi: Reunuksen säde

en: Text and Color
fi: Teksti ja väri

en: Text Size
fi: Tekstin koko

en: Margin Settings
fi: Marginaaliasetukset

en: Margin Top
fi: Ylä marginaali

en: Margin Right
fi: Oikea marginaali

en: Margin Bottom
fi: Ala marginaali

en: Margin Left
fi: Vasen marginaali

en: Padding Settings
fi: Täyttöasetukset

en: Padding Top
fi: Ylä täyttö

en: Padding Right
fi: Oikea täyttö

en: Padding Bottom
fi: Ala täyttö

en: Padding Left
fi: Vasen täyttö

en: Hover Settings
fi: Hover-asetukset

en: Shadow Color
fi: Varjon väri

en: Shadow H Offset
fi: Varjon vaakasiirto

en: Shadow V Offset
fi: Varjon pystysiirto

en: Shadow Blur
fi: Varjon blur

en: Shadow Spread
fi: Varjon leviäminen

en: Transition Speed
fi: Siirtymisnopeus

en: Click action
fi: Klikkaustoiminto

en: Action on click
fi: Toiminto klikattaessa

en: Open image in a lightbox
fi: Avaa kuva valokuvagalleriaan

en: Open custom URL
fi: Avaa mukautettu URL

en: Open link in a new tab
fi: Avaa linkki uudessa välilehdessä

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Full width
fi: Täysi leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Width
fi: Leveys

en: Color
fi: Väri

en: Title Color
fi: Otsikon väri

en: Subtitle Color
fi: Alaotsikon väri

en: Overlay Color
fi: Peiteväri

en: Text Alignment
fi: Tekstin kohdistus

en: Vertical Alignment
fi: Pystysuuntainen kohdistus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Center
fi: Keskellä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Horizontal Alignment
fi: Vaakasuuntainen kohdistus

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Text Settings
fi: Tekstin asetukset

en: Icon Settings
fi: Kuvakkeen asetukset

en: Icon style
fi: Kuvakkeen tyyli

en: Pushpin
fi: Pinnityskuvake

en: Configuration
fi: Konfiguraatio

en: Flag
fi: Lippu

en: Star
fi: Tähti

en: Checkmark
fi: Vihje

en: Minus
fi: Miinus

en: Play
fi: Toista

en: Arrow Right
fi: Nuoli oikealle

en: X Cross
fi: X Risti

en: Warning
fi: Varoitus

en: Help
fi: Apua

en: Info
fi: Tietoa

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Icon color
fi: Ikonin väri

en: Icon Size
fi: Ikonin koko

en: Line Height
fi: Rivin korkeus

en: Margin
fi: Marginaali

en: Padding
fi: Sisennys

en: Table Settings
fi: Taulukon asetukset

en: Max width
fi: Maksimi leveys

en: Video Settings
fi: Videon asetukset

en: Open video in lightbox
fi: Avaa video kevyessä laatikossa

en: Video Width
fi: Videon leveys

en: Video Height
fi: Videon korkeus

en: Custom Height
fi: Mukautettu korkeus

en: Overlay color
fi: Ylitys väri

en: Play Button Settings
fi: Toistopainikkeen asetukset

en: Button Icon
fi: Painikkeen kuvake

en: Normal
fi: Normaali

en: Filled Circle
fi: Täytetty ympyrä

en: Outline Circle
fi: Reunus ympyrä

en: Video Camera
fi: Videokamera

en: Filled Square
fi: Täytetty neliö

en: Star Sticker
fi: Tähtitarra

en: Button Size
fi: Painikkeen koko

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Color Settings
fi: Väriasetukset

en: Header Color
fi: Otsikon väri

en: Count Up Color
fi: Laskentaväri

en: Description Color
fi: Kuvauksen väri

en: Count Up Settings
fi: Laskentasetukset

en: Count Up Number Size
fi: Laskentakoko

en: Location Settings
fi: Sijaintiasetukset

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Map Settings
fi: Kartta-asetukset

en: Zoom Level
fi: Zoom-taso

en: Map style
fi: Karttatyyli

en: Silver
fi: Hopea

en: Dark
fi: Tumma

en: Night
fi: Yö

en: Aubergine
fi: Munakoiso

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Marker Settings
fi: Merkkiasetukset

en: Marker Title
fi: Merkin otsikko

en: Marker Description
fi: Merkin kuvaus

en: Icon 1 Settings
fi: Ikoni 1 -asetukset

en: Icon
fi: Ikoni

en: Icon Color
fi: Ikonin väri

en: Icon Link
fi: Ikonin linkki

en: Icon 2 Settings
fi: Ikoni 2 asetukset

en: Icon 3 Settings
fi: Ikoni 3 asetukset

en: Icon Alignment
fi: Ikonin kohdistus

en: Icon Space
fi: Ikonin väli

en: Load minimized
fi: Lataa minimoituna

en: Table of Contents header title
fi: Sisällysluettelon otsikko

en: Anchor color
fi: Ankkurin väri

en: Table of Contents Alignment
fi: Sisällysluettelon tasaus

en: Tab Settings
fi: Välilehtien asetukset

en: Tabs Style
fi: Välilehtien tyyli

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Active Tab Settings
fi: Aktiivisten välilehtien asetukset

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Avatar Settings
fi: Avatarin asetukset

en: Border Radius (%)
fi: Reunan säde (%)

en: Avatar Size
fi: Avatarin koko

en: Name Color
fi: Nimen väri

en: Position Color
fi: Sijainnin väri

en: Layout Settings
fi: Asettelun asetukset

en: Number of Products
fi: Tuotteiden määrä

en: Text Label
fi: Tekstilappu

en: Name placeholder
fi: Nimi paikkamerkki

en: Email placeholder
fi: Sähköposti paikkamerkki

en: Message placeholder
fi: Viesti paikkamerkki

en: Submit label
fi: Lähetä etiketti

en: Success text
fi: Onnistumisteksti

en: Error text
fi: Virheteksti

en: Input Color
fi: Syöttövärinä

en: Submit Button Settings
fi: Lähetä painikkeen asetukset

en: Border and Text Color
fi: Reunan ja tekstin väri

en: Button Position
fi: Painikkeen sijainti

en: Form Settings
fi: Lomakeasetukset

en: Form style
fi: Lomaketyyli

en: Alternative
fi: Vaihtoehtoinen

en: Form width
fi: Lomakkeen leveys

en: First Name placeholder
fi: Etunimen paikkamerkki

en: Last Name placeholder
fi: Sukunimen paikkamerkki

en: Images Settings
fi: Kuvien asetukset

en: Open image in lightbox
fi: Avaa kuva valoisassa laatikossa

en: Open custom link
fi: Avaa mukautettu linkki

en: Auto Height
fi: Automaattinen korkeus

en: Always show overlay
fi: Näytä peitto aina

en: Hover Color
fi: Hiiren yli väri

en: Columns Settings
fi: Sarakkeiden asetukset

en: Space between column
fi: Tilaa sarakkeiden välillä

en: Vertical space when collapsed
fi: Pystysuora tila, kun on romahtanut

en: Collapsed order RTL
fi: Romahtanut järjestys RTL

en: Row Settings
fi: Riviasetukset

en: Vertical Align
fi: Pystysuuntainen kohdistus

en: Middle
fi: Keskellä

en: Full Height
fi: Koko korkeus

en: Columns Wrapped
fi: Sarakkeet kääritty

en: Wrapper Tag
fi: Kääre-tag

en: Header
fi: Otsikko

en: Section
fi: Osio

en: Main
fi: Pää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Aside
fi: Sivun osa

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Content Max Width
fi: Sisällön maksimi leveys

en: Content Min Height
fi: Sisällön minimikorkeus

en: Border style
fi: Reunatyylit

en: Column Settings
fi: Sarakkeen asetukset

en: Text alignment
fi: Tekstin tasaus

en: Number of icons
fi: Kuvakkeiden määrä

en: Container Settings
fi: Kontin asetukset

en: Title Settings
fi: Otsikon asetukset

en: Font Size (px)
fi: Fonttikoko (px)

en: Line Height (px)
fi: Riviväli (px)

en: HTML Tag
fi: HTML-tagi

en: Your styles have been saved!
fi: Tyylisi on tallennettu!

en: Style title
fi: Tyylin nimi

en: copy
fi: kopio

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Lighter
fi: Vaaleampi

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Overline
fi: Yli-viivaus

en: Line Through
fi: Yli-viivaus

en: Scale Up
fi: Suurennus

en: Scale Down
fi: Pienennys

en: Lift Up
fi: Nostaminen

en: Shift Right
fi: Siirrä oikealle

en: Rotate
fi: Käännä

en: Colors
fi: Värit

en: Spacing
fi: Väli

en: Padding Top (px)
fi: Yläreunan täyttö (px)

en: Padding Right (px)
fi: Oikean reunan täyttö (px)

en: Padding Bottom (px)
fi: Ala-reunan täyttö (px)

en: Padding Left (px)
fi: Vasen reunan täyttö (px)

en: Margin Top (px)
fi: Yläreunan marginaali (px)

en: Margin Right (px)
fi: Oikea marginaali (px)

en: Margin Bottom (px)
fi: Alamarginaali (px)

en: Margin Left (px)
fi: Vasemmalle marginaali (px)

en: Border Top Width (px)
fi: Yläreunan leveys (px)

en: Border Right Width (px)
fi: Oikean reunan leveys (px)

en: Border Bottom Width (px)
fi: Alareunan leveys (px)

en: Border Left Width (px)
fi: Vasemmalla reunan leveys (px)

en: Border Top Left Radius (px)
fi: Ylävasen kulman säde (px)

en: Border Top Right Radius (px)
fi: Yläoikean kulman säde (px)

en: Border Bottom Right Radius (px)
fi: Alaoikean kulman säde (px)

en: Border Bottom Left Radius (px)
fi: Alavasen kulman säde (px)

en: Typography
fi: Typografia

en: Font
fi: Fontti

en: Font Family
fi: Fonttiperhe

en: Font Style
fi: Fonttityyli

en: Italic
fi: Kursiivi

en: Oblique
fi: Vinottain

en: Font Weight
fi: Fontin paksuus

en: Text
fi: Teksti

en: Letter Spacing (px)
fi: Kirjainten väli (px)

en: Text Align
fi: Tekstin tasaus

en: Justify
fi: Tasaa

en: Text Decoration
fi: Tekstin koristelu

en: Text Transform
fi: Tekstin muunnos

en: Capitalize
fi: Isolla alkukirjaimella

en: Uppercase
fi: Suuret kirjaimet

en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Text Shadow
fi: Tekstin varjo

en: Layout
fi: Asettelu

en: Display & Position
fi: Näyttö & Sijainti

en: Display
fi: Näyttö

en: Block
fi: Blokki

en: Inline
fi: Rivissä

en: Inline Block
fi: Rivissä Blokki

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Static
fi: Staattinen

en: Relative
fi: Suhteellinen

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Sticky
fi: Kiinnittyvä

en: Sizing
fi: Kokoaminen

en: Width (%)
fi: Leveys (%)

en: Height (px)
fi: Korkeus (px)

en: Max Width (px)
fi: Maksimi leveys (px)

en: Min Width (px)
fi: Minimi leveys (px)

en: Max Height (px)
fi: Maksimi korkeus (px)

en: Min Height (px)
fi: Minimi korkeus (px)

en: Flow
fi: Virtaus

en: Float
fi: Leijuta

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Both
fi: Molemmat

en: Overflow
fi: Ylitys

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Scroll
fi: Vieritä

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Z-Index
fi: Z-indeksi

en: Border
fi: Reunus

en: Left Border
fi: Vasen reunus

en: Left Border Width (px)
fi: Vasen reunan leveys (px)

en: Left Border Style
fi: Vasen reunan tyyli

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Left Border Color
fi: Vasen reunan väri

en: Right Border
fi: Oikea reuna

en: Right Border Width (px)
fi: Oikean reunan leveys (px)

en: Right Border Style
fi: Oikean reunan tyyli

en: Right Border Color
fi: Oikean reunan väri

en: Top Border
fi: Yläreuna

en: Top Border Width (px)
fi: Yläreunan leveys (px)

en: Top Border Style
fi: Yläreunan tyyli

en: Top Border Color
fi: Yläreunan väri

en: Bottom Border
fi: Alareuna

en: Bottom Border Width (px)
fi: Alareunan leveys (px)

en: Bottom Border Style
fi: Alareunan tyyli

en: Bottom Border Color
fi: Alareunan väri

en: Text Elements
fi: Tekstielementit

en: Padding (px)
fi: Sisennys (px)

en: Margin (px)
fi: Marginaali (px)

en: Lists
fi: Luettelot

en: List Margin (px)
fi: Luettelon marginaali (px)

en: List Padding (px)
fi: Luettelon täytteet (px)

en: Item Margin Bottom (px)
fi: Kohteen alareunan marginaali (px)

en: Item Text Color
fi: Kohteen tekstiväri

en: Heading Elements
fi: Otsikkokomponentit

en: H1 Heading
fi: H1-otsikko

en: H2 Heading
fi: H2-otsikko

en: H3 Heading
fi: H3-otsikko

en: H4 Heading
fi: H4-otsikko

en: H5 Heading
fi: H5-otsikko

en: H6 Heading
fi: H6-otsikko

en: Heading Hover Effects
fi: Otsikon hover-efektit

en: H1 Hover Color
fi: H1 hover-väri

en: H2 Hover Color
fi: H2 hover-väri

en: H3 Hover Color
fi: H3 hover-väri

en: Link Elements
fi: Linkkikomponentit

en: Link Base Styles
fi: Linkin perus tyylit

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Hover States
fi: Linkin Hover-tilat

en: Hover Text Decoration
fi: Hover-tekstikoristelu

en: Hover Background
fi: Hover-tausta

en: Hover Font Weight
fi: Hover-fonttipaino

en: Links in Headings
fi: Linkit otsikoissa

en: H1 Link Color
fi: H1-linkin väri

en: H2 Link Color
fi: H2-linkin väri

en: H3 Link Color
fi: H3-linkin väri

en: H1 Link Hover Color
fi: H1-linkin hover-väri

en: H2 Link Hover Color
fi: H2-linkin hover-väri

en: Media Elements
fi: Mediaelementit

en: Images
fi: Kuvat

en: Border Radius (px)
fi: Reunan säde (px)

en: Border Width (px)
fi: Reunan leveys (px)

en: Max Width (%)
fi: Maksimi leveys (%)

en: Box Shadow
fi: Laatikon varjo

en: Image Hover Effects
fi: Kuvan hover-vaikutukset

en: Hover Transform
fi: Hover-muunnos

en: Hover Opacity
fi: Hover-opasiteetti

en: Hover Filter
fi: Hover-suodatin

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Blur
fi: Sumea

en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Hover Border Color
fi: Leijuvan reunan väri

en: Videos
fi: Videot

en: Container Elements
fi: Konteinerielementit

en: Div Containers
fi: Div-konteinerit

en: Sections
fi: Osastot

en: Container Hover Effects
fi: Konteinerin leijuvat efektit

en: Div Hover Background
fi: Divin leijuva tausta

en: Div Hover Shadow
fi: Divin leijuva varjo

en: Section Hover Background
fi: Osaston leijuva tausta

en: Interactive Elements
fi: Vuorovaikutteiset elementit

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Button Hover States
fi: Painikkeen leijuvat tilat

en: Hover Text Color
fi: Leijuvan tekstin väri

en: Hover Shadow
fi: Leijuva varjo

en: Form Inputs
fi: Lomakkeen syötteet

en: Controls saved successfully!
fi: Ohjaimet tallennettiin onnistuneesti!

en: Blocks saved successfully!
fi: Loitsut tallennettiin onnistuneesti!

en: Settings saved successfully!
fi: Asetukset tallennettiin onnistuneesti!

en: Configure display controls that schedule blocks or restrict visibility by user role and other conditions.
fi: Määritä näyttöohjaimia, jotka aikatauluttavat lohkoja tai rajoittavat näkyvyyttä käyttäjäroolin ja muiden ehtojen mukaan.

en: Presets
fi: Esiasetukset

en: Controls
fi: Ohjaimet

en: Enable or disable controls for all blocks
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä ohjaimet kaikille loitsuillesi

en: Save Blocks
fi: Tallenna loitsut

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Choose when to start showing and/or stop showing your blocks.
fi: Valitse, milloin loitsujasi aletaan näyttää ja/tai milloin niiden näyttäminen lopetetaan.

en: This block control is available on:
fi: Tämä loitsun ohjaus on saatavilla:

en: Post
fi: Viesti

en: Widgets
fi: Widgetit

en: Site Editor
fi: Sivun muokkaaja

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Choose which users can see your blocks.
fi: Valitse, mitkä käyttäjät voivat nähdä loitsusi.

en: Device Type
fi: Laitetyyppi

en: Choose the device type to show your blocks on.
fi: Valitse laitetyyppi, jolla loitsusi näytetään.

en: Device Width
fi: Laitteen leveys

en: Choose the device width to show your blocks on.
fi: Valitse laitteesi leveys, jolla loitsusi näytetään.

en: Term archives
fi: Termiarkistot

en: Choose on which taxonomies and terms archive pages your blocks can be displayed.
fi: Valitse, millä taksonomioilla ja termeillä arkistosivuille lohkosi voidaan näyttää.

en: Pages
fi: Sivut

en: Choose in which pages your blocks can be displayed.
fi: Valitse, millä sivuilla lohkojasi voidaan näyttää.

en: Browser & Device
fi: Selaimen & Laitteen

en: Choose which browsers and devices can see your blocks.
fi: Valitse, mitkä selaimet ja laitteet voivat nähdä lohkojasi.

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Choose which operating systems can see your blocks.
fi: Valitse, mitkä käyttöjärjestelmät voivat nähdä lohkojasi.

en: Cookie
fi: Eväste

en: Show or hide blocks based on cookie values.
fi: Näytä tai piilota lohkoja evästeiden arvojen perusteella.

en: User Meta
fi: Käyttäjämeta

en: Show or hide blocks based on user meta values.
fi: Näytä tai piilota lohkoja käyttäjämetan arvojen perusteella.

en: Post Meta
fi: Viesti-meta

en: Show or hide blocks based on post meta values.
fi: Näytä tai piilota lohkoja viesti-metan arvojen perusteella.

en: Query String
fi: Kyselymerkkijono

en: Show or hide blocks based on URL query parameters.
fi: Näytä tai piilota lohkoja URL-kyselyparametrien perusteella.

en: Capabilities
fi: Oikeudet

en: Show or hide blocks based on user capabilities.
fi: Näytä tai piilota lohkoja käyttäjäoikeuksien perusteella.

en: Save Controls
fi: Tallenna Ohjaimet

en: Loading presets...
fi: Ladataan esiasetuksia...

en: Button - PublishPress
fi: Nappi - PublishPress

en: Icon - PublishPress
fi: Ikoni - PublishPress

en: Image - PublishPress
fi: Kuva - PublishPress

en: List - PublishPress
fi: Lista - PublishPress

en: Table - PublishPress
fi: Taulukko - PublishPress

en: Tabs - PublishPress
fi: Välilehdet - PublishPress

en: Columns - PublishPress
fi: Sarakkeet - PublishPress

en: Column - PublishPress
fi: Sarake - PublishPress

en: Contact Form - PublishPress
fi: Yhteydenottolomake - PublishPress

en: Count Up - PublishPress
fi: Laskuri - PublishPress

en: Images Slider - PublishPress
fi: Kuvakaruselli - PublishPress

en: Info Box - PublishPress
fi: Tietolaatikko - PublishPress

en: Map - PublishPress
fi: Kartta - PublishPress

en: Newsletter - PublishPress
fi: Uutiskirje - PublishPress

en: Social Links - PublishPress
fi: Sosiaalisten Linkkien - PublishPress

en: Table of Contents - PublishPress
fi: Sisällysluettelo - PublishPress

en: Testimonial - PublishPress
fi: Suositus - PublishPress

en: Woo Products - PublishPress
fi: Woo-tuotteet - PublishPress

en: Show content in collapsible panels that expand when clicked.
fi: Näytä sisältöä taitettavissa paneeleissa, jotka laajenevat napsautettaessa.

en: Add a customizable call-to-action button with colors, sizes and icons.
fi: Lisää mukautettava toimintakutsu-painike, jossa on värejä, kokoja ja kuvakkeita.

en: Insert a vector icon from a large library, with size and color controls.
fi: Lisää vektorikuvake suuresta kirjastosta, jossa on koko- ja väriasetukset.

en: Display an image with extra styling, captions and link options.
fi: Näytä kuva lisätyylillä, kuvateksteillä ja linkkivaihtoehdoilla.

en: Build styled ordered or unordered lists with custom icons.
fi: Rakenna tyyliteltyjä järjestettyjä tai järjestämättömiä luetteloita mukautetuilla kuvakkeilla.

en: Create responsive tables with styling and per-cell formatting.
fi: Luo responsiivisia taulukoita tyylillä ja solukohtaisella muotoilulla.

en: Organize content into horizontal or vertical tabbed sections.
fi: Järjestä sisältö vaakasuoriin tai pystysuoriin välilehtiosioihin.

en: Embed a self-hosted or external video with a custom poster image.
fi: Upota itse isännöity tai ulkoinen video mukautetulla ilmoituskuvalla.

en: Lay out content in flexible, responsive multi-column rows.
fi: Aseta sisältö joustaviin, responsiivisiin monisarakkeisiin riveihin.

en: A single column used inside the Columns block.
fi: Yksi sarake, jota käytetään Sarakkeet-lohkossa.

en: Wrap blocks in a styled container with background, padding and borders.
fi: Kääri lohkot tyyliteltyyn säiliöön, jossa on tausta, pehmuste ja reunat.

en: Add a customizable contact form that emails submissions to you.
fi: Lisää mukautettava yhteydenottolomake, joka lähettää lähetykset sinulle sähköpostilla.

en: Animate numbers counting up to highlight stats and milestones.
fi: Animoi numeroita, jotka laskevat ylös korostaakseen tilastoja ja virstanpylväitä.

en: Show multiple images in a responsive carousel slider.
fi: Näytä useita kuvia responsiivisessa karuselli-liukusäätimessä.

en: Present an icon or image with a heading and text in a styled box.
fi: Esitä kuvake tai kuva otsikon ja tekstin kanssa tyylitellyssä laatikossa.

en: Embed an interactive Google Map with custom markers.
fi: Upota interaktiivinen Google Kartta mukautetuilla merkinnöillä.

en: Collect email subscribers with a customizable signup form.
fi: Kerää sähköpostitilaajia mukautettavalla ilmoittautumislomakkeella.

en: Display a front-end login and registration form.
fi: Näytä etupään kirjautumis- ja rekisteröintilomake.

en: Add a styled site search bar anywhere on your pages.
fi: Lisää tyylitelty sivustohaku-palkki minne tahansa sivuillesi.

en: Link to your social profiles with a row of social icons.
fi: Linkitä sosiaaliprofiilisi sosiaalisten kuvakkeiden rivillä.

en: Generate an automatic table of contents from your headings.
fi: Luo automaattinen sisällysluettelo otsikoistasi.

en: Showcase customer testimonials with photo, name and role.
fi: Esittele asiakastestimoniaalit valokuvalla, nimellä ja roolilla.

en: Display WooCommerce products in a customizable grid.
fi: Näytä WooCommerce-tuotteet mukautettavassa ruudukossa.

en: Display a countdown timer to a specific date or event.
fi: Näytä laskuri tiettyyn päivämäärään tai tapahtumaan.

en: Highlight a single feature with an icon, title and description.
fi: Korosta yksittäistä ominaisuutta kuvakkeella, otsikolla ja kuvauksella.

en: Compare pricing plans side by side with features and buttons.
fi: Vertaa hinnoittelusuunnitelmia vierekkäin ominaisuuksien ja painikkeiden kanssa.

en: Manage the extra PublishPress blocks available in the editor, including content displays, sliders, buttons, icons, tabs, accordions, and more.
fi: Hallitse ylimääräisiä PublishPress-lohkoja, jotka ovat saatavilla editorissa, mukaan lukien sisältönäytöt, liukusäätimet, painikkeet, kuvakkeet, välilehdet, akordeonit ja enemmän.

en: Enable / disable this block
fi: Ota tämä lohko käyttöön / poista käytöstä

en: Configure
fi: Määritä

en: Edit
fi: Muokata

en: Save
fi: Tallenna

en: No blocks available. Please go to a post edit (without saving either modifying anything). Then come back to Block Settings to see the blocks list.
fi: Ei lohkoja saatavilla. Siirry viestin muokkaukseen (ilman tallentamista tai mitään muutoksia). Palaa sitten Loitsuasetuksiin nähdäksesi lohkoluettelon.

en: Content Display
fi: Sisällön näyttö

en: Default thumbnail
fi: Oletus pikkukuva

en: Reset to default
fi: Palauta oletukseksi

en: Set the default post thumbnail to use in Content Display blocks for posts without a featured image.
fi: Aseta oletuspostikuvake käytettäväksi sisältönäyttölohkoissa niille posteille, joilla ei ole esittelykuvaa.

en: Select default thumbnail
fi: Valitse oletuskuvake

en: Use this image
fi: Käytä tätä kuvaa

en: block
fi: lohko

en: Add new style
fi: Lisää uusi tyyli

en: Create and manage custom CSS styles that editors can quickly apply to blocks.
fi: Luo ja hallitse mukautettuja CSS-tyylejä, joita editorit voivat nopeasti soveltaa lohkoihin.

en: Delete
fi: Poista

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Example text with this style
fi: Esimerkkiteksti tällä tyylillä

en: View Extended Preview
fi: Näytä laajennettu esikatselu

en: Class name
fi: Luokan nimi

en: This option help you identify specific custom styles in the list
                                                (usually set this same as the custom style's background color)
fi: Tämä vaihtoehto auttaa sinua tunnistamaan tietyt mukautetut tyylit luettelossa
                                                (yleensä asetetaan sama kuin mukautetun tyylin taustaväri)

en: Identification color
fi: Tunnistusväri

en: Style Builder
fi: Tyylin rakentaja

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Hint: Use "Ctrl + Space" for auto completion
fi: Vihje: Käytä "Ctrl + Space" automaattiseen täydentämiseen

en: Headings
fi: Otsikot

en: Links
fi: Linkit

en: Containers
fi: Astiat

en: Interactive
fi: Vuorovaikutteinen

en: Save styles
fi: Tallenna tyylit

en: Use this dashboard to turn PublishPress Blocks features on or off.
fi: Käytä tätä hallintapaneelia ottaaksesi PublishPress-lohkojen ominaisuudet käyttöön tai pois päältä.

en: You can control who can use each block, including default WordPress blocks.
fi: Voit hallita, kuka voi käyttää kutakin lohkoa, mukaan lukien oletus WordPress -lohkoja.

en: Enable extra blocks including content displays, sliders, buttons, icons, tabs, accordions, and more.
fi: Ota käyttöön ylimääräiset lohkot, mukaan lukien sisällön näyttö, liukusäätimet, painikkeet, ikonit, välilehdet, akordeonit ja muuta.

en: You can add your own CSS styles for your blocks. Anyone editing posts can quickly add the styles to blocks.
fi: Voit lisätä omia CSS-tyylejä lohkoillesi. Kuka tahansa, joka muokkaa viestejä, voi nopeasti lisätä tyylit lohkoihin.

en: This feature adds display controls for blocks. You can schedule when blocks are shown, and add user role restrictions.
fi: Tämä ominaisuus lisää näyttöhallintaa lohkoille. Voit ajoittaa, milloin lohkot näkyvät, ja lisätä käyttäjäroolin rajoituksia.

en: You can scan the posts on your website for blocks usage.
fi: Voit skannata verkkosivustosi viestejä lohkojen käytön osalta.

en: This feature enables a submenu to manage your Reusable Blocks.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa alivalikon, jolla hallitaan Uudelleenkäytettäviä lohkoja.

en: Automatically insert reusable blocks into posts based on position, categories, tags, and other criteria.
fi: Lisää automaattisesti uudelleenkäytettäviä lohkoja viesteihin perustuen sijaintiin, kategorioihin, tageihin ja muihin kriteereihin.

en: Adds an "Add Note" button to the block editor toolbar and a Post Notes admin page to review all notes across your posts (requires WordPress 6.9+).
fi: Lisää "Lisää muistiinpano" -painike lohkoeditorin työkalupalkkiin ja Post Notes -hallintasivulle, jolta voit tarkistaa kaikki muistiinpanot posteissasi (vaatii WordPress 6.9+).

en: Core Blocks Features
fi: Ydinlohkojen ominaisuudet

en: Add Google Fonts support to core blocks including paragraphs and headings.
fi: Lisää Google Fonts -tuki ydinlohkoille, mukaan lukien kappaleet ja otsikot.

en: Find all the editorial notes for your posts in one place.
fi: Löydä kaikki toimitukselliset muistiinpanot julkaisuistasi yhdestä paikasta.

en: All post types
fi: Kaikki postityypit

en: All statuses
fi: Kaikki tilat

en: Open
fi: Avaa

en: Resolved
fi: Ratkaistu

en: Search by post title…
fi: Etsi postin otsikon mukaan…

en: Filter
fi: Suodata

en: Reset
fi: Nollaa

note: translators: %d: number of notes
en: %d note | %d notes
fi[0]: %d muistiinpano
fi[1]: %d muistiinpanoa

en: Post Type
fi: Viestin tyyppi

en: Note
fi: Muistiinpano

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Status
fi: Tila

en: No notes found.
fi: Ei muistiinpanoja löytynyt.

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: (deleted)
fi: (poistettu)

en: Block Features
fi: Lohko-ominaisuudet

en: Legacy
fi: Perintö

en: License
fi: Lisenssi

en: Maps
fi: Kartat

en: Email & Forms
fi: Sähköposti & Lomakkeet

en: Data Export
fi: Tietojen vienti

en: Select Role
fi: Valitse rooli

en: Disable all block adding
fi: Poista kaikkien lohkojen lisääminen käytöstä

en: Prevent users in %1s role from adding new block to posts.
fi: Estä %1s-roolissa olevia käyttäjiä lisäämään uusia lohkoja viesteihin.

en: Disable the Pattern Directory
fi: Poista mallihakemisto käytöstä

en: Disable the pattern directory for users in %1s role.
fi: Poista mallihakemisto käytöstä käyttäjille, joilla on rooli %1s.

en: Disable the Openverse
fi: Poista Openverse käytöstä

en: Disable Openverse for users in %1s role.
fi: Poista Openverse käytöstä käyttäjille, joilla on rooli %1s.

en: Save Image Settings
fi: Tallenna kuvan asetukset

en: Download Contacts Form data
fi: Lataa yhteystietojen lomakedata

en: Data stored through Contact form blocks.
fi: Data tallennettu Yhteydenottolomake-lohkojen kautta.

en: Download Newsletter Form data
fi: Lataa uutiskirjeen lomakedata

en: Data stored through Newsletter form blocks.
fi: Data tallennettu Uutiskirjeen lomake-lohkojen kautta.

en: These email settings apply to messages sent through PublishPress Contact form block.
fi: Nämä sähköpostiasetukset koskevat PublishPress-yhteydenottolomakkeen kautta lähetettyjä viestejä.

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sender email
fi: Lähettäjän sähköposti

en: Email title
fi: Sähköpostin otsikko

en: Email receiver
fi: Sähköpostin vastaanottaja

en: Save Form Settings
fi: Tallenna lomakeasetukset

en: Blocks icon color
fi: Loitonnuskuvakkeen väri

en: Apply in admin to blocks from PublishPress Blocks plugin.
fi: Käytä hallinnassa PublishPress Blocks -lisäosan lohkoille.

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Legacy Blocks
fi: Perintölohkot

en: These older blocks are turned off by default on new sites. Enable any you want to use in the editor.
fi: Nämä vanhemmat lohkot on oletusarvoisesti pois päältä uusilla sivustoilla. Ota käyttöön kaikki, joita haluat käyttää editorissa.

note: translators: %s: block name
en: Enable the %s block
fi: Ota käyttöön %s-lohko

en: Legacy Features
fi: Perintöominaisuudet

en: Older features, turned off by default on new sites.
fi: Vanhemmat ominaisuudet, jotka on oletusarvoisesti pois päältä uusilla sivustoilla.

en: Gallery lightbox
fi: Galleria valokuvatila

en: Open gallery images as a lightbox style popup
fi: Avaa gallerian kuvat lightbox-tyylisessä ponnahdusikkunassa

en: Image caption
fi: Kuvan kuvateksti

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Overlay
fi: Peitto

en: Display caption text on images loaded as lightbox in galleries.
fi: Näytä kuvateksti kuville, jotka on ladattu lightboxiin gallerioissa.

en: Save Legacy Settings
fi: Tallenna perintöasetukset

en: Google API key
fi: Google API -avain

en: How to create a Google API Key
fi: Kuinka luoda Google API -avain

en: A Google API key is required to use the Map block without any warning.
fi: Google API -avain on tarpeen käyttää Map-lohkoa ilman varoituksia.

en: Save Maps Settings
fi: Tallenna Kartat-asetukset

en: Block toolbar icon
fi: Lohkon työkalupalkin kuvake

en: Show an "Add note" icon in the block toolbar (next to Bold, Italic and Link). It opens the WordPress Notes feature for the selected block.
fi: Näytä "Lisää muistiinpano" -kuvake lohkotyökalupalkissa (lihavoitu, kursivoitu ja linkki -painikkeiden vieressä). Se avaa WordPressin muistiinpanotoiminnon valitulle lohkolle.

en: Save Post Notes Settings
fi: Tallenna muistiinpanojen asetukset

en: Use the Google reCAPTCHA to avoid spam in PublishPress Blocks forms. Get credentials for your domain by registering %shere%s.
fi: Käytä Google reCAPTCHA:ta estämään roskapostia PublishPress Block -lomakkeissa. Hanki tunnistetiedot verkkotunnuksellesi rekisteröimällä %shere%s.

en: Enable reCAPTCHA
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön

en: Site key
fi: Verkkosivun avain

en: required
fi: vaaditaan

en: Secret key
fi: Salainen avain

en: Language
fi: Kieli

en: Auto detect
fi: Tunnista automaattisesti

en: Language codes list
fi: Kielikoodit

en: Theme
fi: Teema

en: Light
fi: Vaalea

en: Invisible
fi: Näkymätön

en: We strongly recommend not using Invisible reCAPTCHA if you have more than 1 Newsletter or Contact forms block in a page.
fi: Suosittelemme voimakkaasti, ettet käytä Näkyvää reCAPTCHA:ta, jos sinulla on yli 1 uutiskirje tai yhteydenottolomake sivulla.

en: Save reCAPTCHA Settings
fi: Tallenna reCAPTCHA-asetukset

en: Countdown
fi: Laskenta

en: Easily create a customizable countdown.
fi: Luo helposti mukautettava laskenta.

en: Pricing Table
fi: Hinnoittelutaulukko

en: Easily create a customizable pricing table.
fi: Luo helposti mukautettava hinnoittelutaulukko.

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Use block to create a list inside the Feature List" block.
fi: Käytä lohkoa luodaksesi luettelo Ominaisuusluettelo" -lohkon sisälle.

en: Feature List
fi: Ominaisuusluettelo

en: Gutenberg is not detected! Activate it or
fi: Gutenbergia ei havaittu! Aktivoi se tai

en: Install Gutenberg Now!
fi: Asenna Gutenberg nyt!

en: We require at least Gutenberg version
fi: Tarvitsemme vähintään Gutenberg-version

en: Please update Gutenberg then comeback later!
fi: Päivitä Gutenberg ja palaa sitten myöhemmin!

en: Change date
fi: Vaihda päivämäärä

en: W
fi: K

en: F
fi: P

en: PublishPress Blocks Pro supports Timezone configuration.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee aikavyöhykkeen asetuksia.

en: Icon List
fi: Ikonilista

en: Search icons
fi: Etsi ikoneita

en: Style
fi: Tyyli

en: Filled
fi: Täytetty

en: Outlined
fi: Reunaviivallinen

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: Two-Tone
fi: Kaksivärinen

en: Sharp
fi: Terävä

en: Apply
fi: Käytä

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: This accordion block has been replaced by a new and better one.
                                     This block will be removed in a future version.
                                     Please transform this to an Accordion Item block
                                     and drag them into new Adv. Accordion block as soon as possible.
fi: Tämä akordeonilohko on korvattu uudella ja paremmalla.
                                     Tämä lohko poistetaan tulevassa versiossa.
                                     Muokkaa tämä Akordeonikohde -lohkoksi
                                     ja vedä ne uuteen Edistynyt Akordeoni -lohkoon mahdollisimman pian.

en: Define space to next block. This will override Block spacing option (Frontend view only)
fi: Määritä tila seuraavalle lohkolle. Tämä ohittaa Lohkon väli -vaihtoehdon (vain etupään näkymä)

en: Header Icon Style
fi: Otsikon kuvakkeen tyyli

en: Body Color Settings
fi: Kehysvärin asetukset

en: Border width
fi: Reunan leveys

en: Border radius
fi: Reunan kulma

en: Accordions State
fi: Akordeonien tila

en: Make all accordions collapsed by default, enable this setting to apply to all accordions.
fi: Tee kaikki akordeonit oletuksena suljetuiksi, ota tämä asetus käyttöön, jotta se koskee kaikkia akordeoneja.

en: Enter header…
fi: Syötä otsikko…

en: Accordion (deprecated) - PublishPress
fi: Akordeoni (vanhentunut) - PublishPress

en: Create a sliding accordion display for your content.
fi: Luo liukuva akordeonin näyttö sisällöllesi.

en: accordion
fi: akordeoni

en: list
fi: lista

en: Define space between each accordion (Frontend view only)
fi: Määritä väli jokaisen akordeonin välille (vain etupään näkymä)

en: Make all accordions collapsed by default.
fi: Tee kaikki akordeonit oletuksena suljetuiksi.

en: Expand All
fi: Laajenna kaikki

en: Make all accordions expanded by default.
fi: Aseta kaikki akordeonit laajennetuiksi oletusarvoisesti.

en: Header Tag
fi: Otsikkotagi

en: Accordion Item - PublishPress
fi: Akordeonikohde - PublishPress

en: Header text
fi: Otsikkoteksti

en: Advanced Accordion
fi: Edistynyt akordeoni

en: Refresh
fi: Päivitä

en: advanced accordion
fi: edistynyt akordeoni

en: Groove
fi: Urku

en: Ridge
fi: Harjanne

en: Inset
fi: Sisennys

en: Outset
fi: Ulkonema

en: Advanced Button
fi: Edistynyt painike

en: Add text…
fi: Lisää teksti…

en: Button link
fi: Painikelinkki

en: Link URL
fi: Linkki-URL

en: Open in new tab
fi: Avaa uudessa välilehdessä

en: Text/Color
fi: Teksti/Väri

en: Text size
fi: Tekstin koko

en: Margin top
fi: Yläreunan marginaali

en: Margin right
fi: Oikean reunan marginaali

en: Margin bottom
fi: Alaosan marginaali

en: Margin left
fi: Vasemmassa reunassa marginaali

en: Padding top
fi: Yläreunan pehmuste

en: Padding right
fi: Oikean reunan pehmuste

en: Padding bottom
fi: Alaosan pehmuste

en: Padding left
fi: Vasemmalle lisätty tyhjää

en: Hover
fi: Hiiren päällä

en: Shadow
fi: Varjo

en: Opacity (%)
fi: Läpinäkyvyys (%)

en: Transition speed (ms)
fi: Siirtymän nopeus (ms)

en: Shadow H offset
fi: Varjon vaakasivuttaisoffset

en: Shadow V offset
fi: Varjon pystysuuntainen offset

en: Shadow blur
fi: Varjon blur

en: Shadow spread
fi: Varjon laajentuminen

en: Display icon
fi: Näytä kuvake

en: Icon Library (Material Icon)
fi: Kuvakekirjasto (Materiaalikuvake)

en: Icon Selection
fi: Kuvakevalinta

en: Icon Size (px)
fi: Kuvakoko (px)

en: Icon Position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon Spacing (px)
fi: Kuvakkeen väli (px)

en: Spacing between icon and text
fi: Väli kuvakkeen ja tekstin välillä

en: PublishPress Blocks Pro supports icons in buttons.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee kuvakkeita painikkeissa.

en: Button block with more options and styles.
fi: Painikeosa, jossa on enemmän vaihtoehtoja ja tyylejä.

en: button
fi: painike

en: advanced button
fi: edistynyt painike

en: link
fi: linkki

en: Squared
fi: Neliöity

en: Squared Outline
fi: Neliöity ääriviiva

en: Advanced Icon
fi: Edistynyt kuvake

en: Icon Count
fi: Kuvakkeiden määrä

en: Number of Icons
fi: Kuvakkeiden lukumäärä

en: Icon Style
fi: Kuvaketyyli

en: Stacked
fi: Pinoittu

en: Icon Background
fi: Kuvakkeen tausta

en: Border Size(px)
fi: Reunan koko(px)

en: Border Radius(%)
fi: Reunan säde(%)

en: Link
fi: Linkki

en: Link Target
fi: Linkin kohde

en: Same Window
fi: Sama ikkuna

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Title for Accessibility
fi: Otsikko saavutettavuutta varten

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Icon block with more options and styles.
fi: Kuvakebloki, jossa on enemmän vaihtoehtoja ja tyylejä.

en: icon
fi: kuvake

en: advanced icon
fi: edistynyt kuvake

en: Advanced Image
fi: Edistynyt kuva

en: Change image
fi: Vaihda kuva

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Enter URL…
fi: Syötä URL-osoite…

en: Open link in new tab
fi: Avaa linkki uudessa välilehdessä

en: Focal Point Picker
fi: Kohdistuspisteen valitsin

en: Overlay opacity default
fi: Ylityksen läpinäkyvyys oletus

en: Overlay opacity hover
fi: Ylityksen läpinäkyvyys hiirellä yllä

en: Open media library
fi: Avaa mediasisältökirjasto

en: Enter title…
fi: Syötä otsikko…

en: Enter subtitle…
fi: Syötä alaotsikko…

en: Image/photo block with more options and styles.
fi: Kuva/valokuva-lohko, jossa on lisää vaihtoehtoja ja tyylejä.

en: image
fi: kuva

en: advanced image
fi: edistynyt kuva

en: photo
fi: valokuva

en: box
fi: laatikko

en: Checkmark 2
fi: Rasti 2

en: Checkmark 3
fi: Rasti 3

en: Minus 2
fi: Miinus 2

en: Arrow right
fi: Nuoli oikealle

en: Arrow right 2
fi: Nuoli oikealle 2

en: X Cross 2
fi: X Risti 2

en: Info 2
fi: Tieto 2

en: Advanced List
fi: Edistynyt luettelo

en: Refresh this list when it conflict with other lists styles
fi: Päivitä tämä luettelo, kun se on ristiriidassa muiden luettelojen tyylien kanssa

en: List icon
fi: Luettelokuvake

en: Icon size
fi: Kuvakkeen koko

en: Line height
fi: Riviväli

en: List block with custom icons and styles.
fi: Luettelo, jossa on mukautettuja kuvakkeita ja tyylejä.

en: advanced list
fi: edistynyt luettelo

en: List item
fi: Luettelon kohde

en: Type a list item
fi: Kirjoita luettelon kohde

en: List item - PublishPress
fi: Luettelon kohde - PublishPress

en: Insert a list item inside List block.
fi: Lisää luettelon kohde Luettelo-lohkoon.

en: At least 1 row of current section must present.
fi: Vähintään 1 rivi nykyisestä osiosta on oltava läsnä.

en: Cannot select multi cells from difference section!
fi: Ei voi valita useita soluja eri osioista!

en: Advanced Table
fi: Edistynyt taulukko

en: Column Count
fi: Sarakemäärä

en: Row Count
fi: Rivimäärä

en: Create
fi: Luo

en: Hint: Hold CTRL key for multi cells selection. Hold SHIFT key for range cells selection.
fi: Vihje: Pidä CTRL-näppäintä painettuna valitaksesi useita soluja. Pidä SHIFT-näppäintä painettuna valitaksesi alueen soluja.

en: Add Row Before
fi: Lisää rivi ennen

en: Add Row After
fi: Lisää rivi jälkeen

en: Delete Row
fi: Poista rivi

en: Add Column Before
fi: Lisää sarake ennen

en: Add Column After
fi: Lisää sarake jälkeen

en: Delete Column
fi: Poista sarake

en: Split Merged Cells
fi: Jaa yhdistetyt solut

en: Merge Cells
fi: Yhdistä solut

en: Border Top
fi: Yläreuna

en: Border Right
fi: Oikeareuna

en: Border Bottom
fi: Alareuna

en: Border Left
fi: Vasempireuna

en: Border All
fi: Kaikki reunat

en: Border None
fi: Ei reunaa

en: Border Vertical
fi: Pystysuora reuna

en: Border Horizontal
fi: Vaakasuora reuna

en: Border Inner
fi: Sisäreuna

en: Border Outer
fi: Ulkoreuna

en: Align left
fi: Tasaa vasemmalle

en: Align center
fi: Keskitä

en: Align right
fi: Oikealle

en: Align justify
fi: Tasaa

en: Align top
fi: Ylös

en: Align middle
fi: Keskelle

en: Align bottom
fi: Alas

en: Edit Table
fi: Muokkaa taulukkoa

en: Refresh table (Use this after using undo or redo)
fi: Päivitä taulukko (Käytä tätä kumoamisen tai uudelleen tekemisen jälkeen)

en: Max width (px)
fi: Maksimi leveys (px)

en: Set this to 0 to make max-width is 100%
fi: Aseta tämä 0:ksi, jotta maksimi leveys on 100%

en: Fixed width table cells
fi: Kiinteä leveys taulukon solut

en: Table header
fi: Taulukon otsikko

en: Table footer
fi: Taulukon alatunniste

en: Border collapsed
fi: Rajaus yhdistetty

en: Cell Settings
fi: Solun asetukset

en: Horizontal Align
fi: Vaaka-tasaus

en: Table block with more styles and functions.
fi: Taulukko, jossa on enemmän tyylejä ja toimintoja.

en: table
fi: taulukko

en: advanced table
fi: edistynyt taulukko

en: cell
fi: solu

en: Stripes
fi: Raidat

en: Tab 1
fi: Välilehti 1

en: Tab 2
fi: Välilehti 2

en: Tab 3
fi: Välilehti 3

en: Tab Header
fi: Välilehden otsikko

en: desktop
fi: työpöytä

en: tablet
fi: tabletti

en: mobile
fi: mobiili

en: Advanced Tabs
fi: Edistykselliset välilehdet

en: Tabs Settings
fi: Välilehtiasetukset

en: Initial Open Tab
fi: Alustava avoin välilehti

en: Tab Colors
fi: Välilehden värit

en: Active Tab Background Color
fi: Aktiivisen välilehden taustaväri

en: Active Tab Text Color
fi: Aktiivisen välilehden tekstiväri

en: Body Colors
fi: Sisältöväritykset

en: Title…
fi: Otsikko…

en: HTML Anchor
fi: HTML-sijainti

en: Move back
fi: Siirry taaksepäin

en: Move forward
fi: Siirry eteenpäin

en: Duplicate tab
fi: Kopioi välilehti

en: Remove tab
fi: Poista välilehti

en: Add tab
fi: Lisää välilehti

en: Create horizontal or vertical tabs to display your content.
fi: Luo vaakasuoria tai pystysuoria välilehtiä sisällön näyttämiseksi.

en: tabs
fi: välilehdet

en: advanced tabs
fi: edistykselliset välilehdet

en: cards
fi: kortteja

en: Tab Item - PublishPress
fi: Välilehtielementti - PublishPress

en: tab
fi: välilehti

en: Advanced Video
fi: Edistyksellinen video

en: Change image preview
fi: Vaihda kuvan esikatselu

en: Remove image preview
fi: Poista kuvan esikatselu

en: Open video in light box
fi: Avaa video valoisassa laatikossa

en: Lightbox offers additional display options.
fi: Lightbox tarjoaa lisänäyttömahdollisuuksia.

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Loop
fi: Silmukka

en: Muted
fi: Mykistetty

en: Playback Controls
fi: Toisto-ohjaimet

en: Play inline
fi: Toista sisäänrakennettuna

en: Video preloading
fi: Videon esilataus

en: Metadata
fi: Metatiedot

en: Video width
fi: Videon leveys

en: Video height
fi: Videon korkeus

en: Custom height
fi: Mukautettu korkeus

en: Play Button Color
fi: Toistopainikkeen väri

en: Play Button
fi: Toistopainike

en: Play Button Size
fi: Toistopainikkeen koko

en: Select image preview
fi: Valitse kuvan esikatselu

en: Youtube/Vimeo video URL/ID…
fi: Youtube/Vimeo videon URL/ID…

en: Fetch video content
fi: Hae videosisältö

en: Load local video
fi: Lataa paikallinen video

en: Current Video
fi: Nykyinen video

en: Wrong video URL/ID. Please try another.
fi: Väärä videon URL/ID. Yritä toista.

en: Not selected yet.
fi: Ei ole vielä valittu.

en: Add more options and styles for videos in your Media Library.
fi: Lisää lisää vaihtoehtoja ja tyylejä videoille Media-kirjastossasi.

en: advanced video
fi: edistynyt video

en: embed
fi: upota

en: One column
fi: Yksi sarake

en: Two columns; equal split
fi: Kaksi saraketta; yhtä suuri jako

en: Two columns; two-thirds, one-third split
fi: Kaksi saraketta; kaksi kolmannesta, yksi kolmannes jako

en: Two columns; one-third, two-thirds split
fi: Kaksi saraketta; yksi kolmannes, kaksi kolmannesta jako

en: Two columns; one-quarter, three-quarters split
fi: Kaksi saraketta; yksi neljäsosa, kolme neljäsosaa jako

en: Two columns; three-quarters, one-quarter split
fi: Kaksi saraketta; kolme neljäsosaa, yksi neljäsosa jako

en: Two columns; one-fifth, four-fifths split
fi: Kaksi saraketta; yksi viidesosa, neljä viidesosaa jako

en: Two columns; four-fifths, one-fifth split
fi: Kaksi saraketta; neljä viidesosaa, yksi viidesosa jako

en: Three columns; equal split
fi: Kolme saraketta; tasainen jakautuminen

en: Three columns; wider one-half left column
fi: Kolme saraketta; leveämpi vasen sarake

en: Three columns; wider one-half right column
fi: Kolme saraketta; leveämpi oikea sarake

en: Three columns; wider one-half center column
fi: Kolme saraketta; leveämpi keskisarake

en: Three columns; wider three-fifths center column
fi: Kolme saraketta; leveämpi kolme viidesosaa keskisarake

en: Three columns; wider three-fifths left column
fi: Kolme saraketta; leveämpi kolme viidesosaa vasen sarake

en: Three columns; wider three-fifths right column
fi: Kolme saraketta; leveämpi kolme viidesosaa oikea sarake

en: Three columns; wider four-sixths center column
fi: Kolme saraketta; leveämpi neljä kuudesosaa keskisarake

en: Four columns; equal split
fi: Neljä saraketta; tasainen jakautuminen

en: Four columns; wider one-half left column
fi: Neljä saraketta; leveämpi vasen sarake

en: Four columns; wider one-half right column
fi: Neljä saraketta; leveä oikea sarake puolessa välissä

en: Four columns; wider two-fifths right column
fi: Neljä saraketta; leveä oikea sarake kahdessa viidesosassa

en: Four columns; wider two-fifths left column
fi: Neljä saraketta; leveä vasen sarake kahdessa viidesosassa

en: Five columns; equal split
fi: Viisi saraketta; tasainen jakautuminen

en: Six columns; equal split
fi: Kuusi saraketta; tasainen jakautuminen

en: Three: 100 - 1/2 - 1/2
fi: Kolme: 100 - 1/2 - 1/2

en: Three: 1/2 - 1/2 - 100
fi: Kolme: 1/2 - 1/2 - 100

en: Four: Two Columns
fi: Neljä: Kaksi saraketta

en: Six: Two Columns
fi: Kuusi: Kaksi saraketta

en: Six: Three Columns
fi: Kuusi: Kolme saraketta

en: Columns Manager
fi: Sarakkeiden hallinta

en: Choose a columns layout
fi: Valitse sarakkeiden asettelu

en: Vertical Align Top
fi: Pystysuora tasaus ylös

en: Vertical Align Middle
fi: Pystysuora tasaus keskelle

en: Vertical Align Bottom
fi: Pysty kohdistus alareunaan

en: Inner Columns Full Height
fi: Sisäiset sarakkeet täysi korkeus

en: Columns Manager
fi: Sarakkeiden hallinta

en: Responsive Settings
fi: Responsiiviset asetukset

en: Space between columns
fi: Etäisyys sarakkeiden välillä

en: Collapsed Order RTL
fi: Kaatunut järjestys RTL

en:  Padding
fi:  Täyttö

en:  Margin
fi:  Marginaali

en: If your columns overflow they available space, they will be placed on a new line.
fi: Jos sarakkeesi ylittävät käytettävissä olevan tilan, ne asetetaan uudelle riville.

en: Content Max Height
fi: Sisällön maksimi korkeus

en: Create flexible layouts for your content with advanced options and styles.
fi: Luo joustavia asetteluja sisällöllesi edistyneiden vaihtoehtojen ja tyylien avulla.

en: columns
fi: sarakkeet

en: columns manager
fi: sarakkeiden hallinta

en: row
fi: rivi

en: layout
fi: asettelu

en: Available:
fi: Saatavilla:

en: Set to 0 = auto. This will override predefine layout styles. Recommend for experience users!
fi: Aseta 0 = automaattinen. Tämä ohittaa ennalta määritellyt asettelutyylit. Suositellaan kokeneille käyttäjille!

en: Border radius (px)
fi: Reunakulma (px)

en:  text alignment
fi:  tekstin tasaus

en: Unit (px)
fi: Yksikkö (px)

en: Column in row.
fi: Sarake rivissä.

en: We strongly recommend to enable Google reCAPTCHA to avoid spam.
fi: Suosittelemme vahvasti Google reCAPTCHA:n käyttämistä roskapostin välttämiseksi.

en: You can enable it in Settings
fi: Voit ottaa sen käyttöön Asetuksissa

en: Email sender
fi: Sähköpostin lähettäjä

en: An email will be sent to the admin email (by default) whenever a contact form is submitted. You can change it in
fi: Sähköposti lähetetään ylläpitäjän sähköpostiin (oletuksena) aina, kun yhteydenottolomake lähetetään. Voit muuttaa sen

en: settings
fi: asetuksissa

en: Name input placeholder
fi: Nimen syötekentän paikka

en: Email input placeholder
fi: Sähköpostin syötekentän paikka

en: Message input placeholder
fi: Viestin syötekentän paikka

en: Submit text
fi: Lähetä

en: Empty field warning text
fi: Tyhjät kenttävaroitus

en: Submit success text
fi: Lähetys onnistui

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstiväri

en: Border color
fi: Reunaväri

en: Border and Text
fi: Reuna ja teksti

en: Background
fi: Tausta

en: Button border radius
fi: Nappireunan säde

en: Button position
fi: Nappiasento

en: Fastest way to create a contact form for your page.
fi: Nopein tapa luoda yhteydenottolomake sivullesi.

en: contact
fi: yhteys

en: form
fi: lomake

en: Container - PublishPress
fi: Kontti - PublishPress

en: Block for containing other blocks.
fi: Blokki, joka sisältää muita blokkeja.

en: container
fi: kontti

en: Count Up
fi: Laskuri ylös

en: Counter Number Size
fi: Laskurin numero koko

en: Counter Up Symbol
fi: Laskurin ylös symboli

en: After
fi: Jälkeen

en: Before
fi: Ennen

en: Use toggle buttons above to define symbol placement before/after the number (toggle on is after).
fi: Käytä yllä olevia vaihtokytkimiä määrittääksesi symbolin sijainti ennen/jälkeen numeron (kytkin päällä on jälkeen).

en: Enter text…
fi: Kirjoita teksti…

en: Create an animated display for important numbers.
fi: Luo animoitu näyttö tärkeille numeroille.

en: numbers
fi: numerot

en: count
fi: laskuri

en: increase
fi: lisätä

en: Select a block style
fi: Valitse blokin tyyli

en: Block styles
fi: Blokin tyylit

en: This option let you add custom styles for the current block.
fi: Tämä vaihtoehto antaa sinun lisätä mukautettuja tyylejä nykyiselle blokille.

en: PublishPress Blocks Settings
fi: PublishPress Blokkiasetukset

en: Inherit from global settings
fi: Peri globaalit asetukset

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Large
fi: Suuri

en: These settings will override the PublishPress Blocks global settings.
fi: Nämä asetukset ohittavat PublishPress Blocks -globaalit asetukset.

en: Editor width
fi: Muokkain leveys

en: Change your editor width
fi: Muuta muokkaimen leveyttä

en: Columns Visual Guide
fi: Sarakkeiden visuaalinen opas

en: Border to materialize PublishPress Blocks Column block
fi: Reuna PublishPress Blocks -sarake-lohkon materiaalisoimiseksi

en: Images Slider
fi: Kuvakaruselli

en: Image Slider Block
fi: Kuvakaruselli-lohko

en: No images selected. Adding images to start using this block.
fi: Ei kuvia valittuna. Lisää kuvia aloittaaksesi tämän lohkon käytön.

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Image Settings
fi: Kuvien asetukset

en: Auto height
fi: Automaattinen korkeus

en: Enable RTL
fi: Ota RTL käyttöön

en: Title
fi: Otsikko

en: Move Left
fi: Siirrä vasemmalle

en: Move Right
fi: Siirrä oikealle

en: Add image
fi: Lisää kuva

en: Display your images in a slider.
fi: Näytä kuvasi liukusäätimessä.

en: slide
fi: liukusäätimen

en: gallery
fi: galleria

en: photos
fi: valokuvat

en: Info Box
fi: Tietoruutu

en: Font Size
fi: Fonttikoko

en: info
fi: tieto

en: Click to change logo
fi: Napsauta vaihtaaksesi logoa

en: Site logo
fi: Sivuston logo

en: Text…
fi: Teksti…

en: Register…
fi: Rekisteröidy…

en: Welcome text…
fi: Tervetuloa-teksti…

en: Username label…
fi: Käyttäjänimen etiketti…

en: Password label…
fi: Salasanan etiketti…

en: Remember me…
fi: Muista minut…

en: Login…
fi: Kirjaudu sisään…

en: Lost password…
fi: Unohtunut salasana…

en: Back…
fi: Takaisin…

en: Email label…
fi: Sähköpostin etiketti…

en: Login/Register Form
fi: Kirjautumis-/Rekisteröitymislomake

en: Options
fi: Asetukset

en: Switch View
fi: Vaihda näkymä

en: Form State
fi: Lomakkeen tila

en: Initial Form
fi: Alkuperäinen lomake

en: Form that show on load.
fi: Lomake, joka näytetään latauksen yhteydessä.

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Redirect After Login
fi: Uudelleenohjaus kirjautumisen jälkeen

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Custom redirect link
fi: Mukautettu uudelleenohjauslinkki

en: Form Width (px)
fi: Lomakkeen leveys (px)

en: Show Logo
fi: Näytä logo

en: Logo Width (px)
fi: Logon leveys (px)

en: Show input field icon
fi: Näytä syöttökenttäikoni

en: Show register/header link
fi: Näytä rekisteröinti-/otsikkolinkki

en: Header color
fi: Otsikkoväri

en: Show lost password link
fi: Näytä unohtuneen salasanan linkki

en: Input placeholder
fi: Syöttöpaikka

en: Login input placeholder
fi: Kirjautumisen syöttöpaikka

en: Username input placeholder
fi: Käyttäjätunnuksen syöttöpaikka

en: Use in register form
fi: Käytä rekisteröintilomakkeessa

en: Text/Input Color
fi: Tekstin/Syötteen väri

en: Input background color
fi: Syötteen taustaväri

en: Input color
fi: Syötteen väri

en: Submit Button Hover
fi: Lähetä-painikkeen hover

en: Hover Colors
fi: Hover-värit

en: Shadow color
fi: Varjon väri

en: Registration Form
fi: Rekisteröitymislomake

en: Registration for your website is currently disabled, enable it in WordPress General settings to use registration form
fi: Rekisteröinti verkkosivustollesi on tällä hetkellä pois käytöstä, ota se käyttöön WordPressin yleisissä asetuksissa käyttääksesi rekisteröitymislomaketta

en: Welcome back
fi: Tervetuloa takaisin

en: Username or Email
fi: Käyttäjätunnus tai sähköposti

en: Password
fi: Salasana

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Remember me
fi: Muista minut

en: LOGIN
fi: KIRJAUDU SISÄÄN

en: REGISTER
fi: REKISTERÖIDY

en: Don't have an account?
fi: Ei vielä tiliä?

en: Register now
fi: Rekisteröidy nyt

en: Register new account
fi: Rekisteröi uusi tili

en: Lost your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Login and Register - PublishPress
fi: Kirjaudu sisään ja rekisteröidy - PublishPress

en: Create a login form for your post/page.
fi: Luo kirjautumislomake postillesi/sivullesi.

en: No matching address found!
fi: Yhteensopivaa osoitetta ei löytynyt!

en: Map settings
fi: Kartta-asetukset

en: Address
fi: Osoite

en: Use Lat/Lng
fi: Käytä Lat/Lng

en: Enter address…
fi: Syötä osoite…

en: Fetch Location
fi: Hae sijainti

en: Current
fi: Nykyinen

en: Location
fi: Sijainti

en: Use Address
fi: Käytä osoitetta

en: Enter latitude…
fi: Syötä leveysaste…

en: Enter longitude…
fi: Syötä pituusaste…

en: Zoom level
fi: Zoom-taso

en: Marker Icon (27x43 px)
fi: Merkin ikoni (27x43 px)

en: Remove
fi: Poista

en: Choose icon
fi: Valitse ikoni

en: Marker icon
fi: Merkin ikoni

en: Enter custom title…
fi: Syötä mukautettu otsikko…

en: Marker description
fi: Merkin kuvaus

en: Enter custom description…
fi: Syötä mukautettu kuvaus…

en: Open marker tooltip
fi: Avaa merkkipisteen työkaluvihje

en: Map styles
fi: Karttatyyli

en: Custom map style is recommended for experienced users only.
fi: Mukautettu karttatyyli on suositeltavaa vain kokeneille käyttäjille.

en: Standard
fi: Vakio

en: Custom code
fi: Mukautettu koodi

en: Invalid JSON
fi: Virheellinen JSON

en: Paste your custom map styles in json format into the text field. You can create your own map styles by follow one of these links:
fi: Liitä mukautetut karttatyyliisi json-muodossa tekstikenttään. Voit luoda omia karttatyyliäsi seuraamalla yhtä näistä linkeistä:

en: Enter your json code here…
fi: Syötä json-koodisi tänne…

en: No API Key Provided!
fi: API-avainta ei annettu!

en: Opps! Look like you have not configured your Google API Key yet. Add an API Key and refresh the page to start using Map Block. This is a requirement enforced by Google.
fi: Hups! Näyttää siltä, että et ole vielä määrittänyt Google API -avaintasi. Lisää API-avain ja päivitä sivu, jotta voit aloittaa Karttalo-osa. Tämä on Googlen asettama vaatimus.

en: Add Google API Key in Settings
fi: Lisää Google API -avain asetuksissa

en: Display a location using Google Maps.
fi: Näytä sijainti Google Mapsin avulla.

en: google map
fi: google kartta

en: location
fi: sijainti

en: address
fi: osoite

en: Newsletter Settings
fi: Uutiskirjeen asetukset

en: Form width (px)
fi: Lomakkeen leveys (px)

en: First Name input placeholder
fi: Etunimi syötekentän paikka

en: Last Name input placeholder
fi: Sukunimi syötekentän paikka

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Fastest way to create a newsletter form for your page.
fi: Nopein tapa luoda uutiskirjeen lomake sivullesi.

en: newsletter
fi: uutiskirje

en: email
fi: sähköposti

en: You need to fill all fields!
fi: Sinun täytyy täyttää kaikki kentät!

en: Email is valid.
fi: Sähköposti on voimassa.

en: Use a valid email address!
fi: Käytä voimassa olevaa sähköpostiosoitetta!

en: Submitted with success!
fi: Lähetetty onnistuneesti!

en: Theme Settings
fi: Teeman asetukset

en: Preset
fi: Esiasetus

en: Selecting or resetting a preset will override your current design configuration.
fi: Esiasetuksen valitseminen tai palauttaminen korvataan nykyinen suunnitteluasetuksesi.

en: PublishPress Blocks Pro supports several pre-built designs for accordions.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita valmiita malleja akordeoneille.

en: Font Weight + Style
fi: Fontin paino + tyyli

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in accordions.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee Google Fontsia akordeoneissa.

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in buttons.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee Google Fontsia painikkeissa.

en: Link rel
fi: Linkin rel

en: PublishPress Blocks Pro includes nofollow and noreferrer support.
fi: PublishPress Blocks Pro sisältää nofollow- ja noreferrer-tuen.

en: Font Settings
fi: Fontin asetukset

en: Force styling
fi: Pakota tyylitys

en: This adds !important to CSS in frontend to avoid your font being overridden
fi: Tämä lisää !important CSS:ään etupäähän, jotta fonttisi ei ylity

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts for paragraphs and headings.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee Google Fontsia kappaleille ja otsikoille.

en: PublishPress Blocks Pro support Text alignment for Count Up block.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee tekstin kohdistusta Count Up -lohkolle.

en: Header & Description
fi: Otsikko & Kuvaus

en: Header size
fi: Otsikon koko

en: Description size
fi: Kuvauksen koko

en: PublishPress Blocks Pro supports Custom header and description size for Count Up block.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee mukautettuja otsikoiden ja kuvausten kokoja Count Up -lohkolle.

en: Want more features in your %s blocks?
fi: Haluatko lisää ominaisuuksia %s-lohkoissasi?

en: Content Tags
fi: Sisältötagit

en: Title tag
fi: Otsikkotagi

en: Subtitle tag
fi: Alaotsikkotagi

en: PublishPress Blocks Pro supports different heading sizes for the image text.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee erilaisia otsikkokokoja kuvatekstille.

en: Autoplay Speed
fi: Automaattisen toiston nopeus

en: Change interval between slides in miliseconds.
fi: Muuta aikaväliä diojen välillä millisekunteina.

en: PublishPress Blocks Pro supports AutoPlay and custom speed for slides.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee automaattista toistoa ja mukautettua nopeutta dioille.

en: Tag
fi: Tunniste

en: Disable this if you want to include the Title as alt attribute without displaying the title over the image.
fi: Poista tämä käytöstä, jos haluat sisällyttää otsikon alt-attribuuttina näyttämättä otsikkoa kuvan päällä.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for slide titles.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita tyylivaihtoehtoja dian otsikoille.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for slide text.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita tyylivaihtoehtoja dian tekstille.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom colors for the list text.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee mukautettuja värejä listatekstille.

en: Slider View Autoplay
fi: Liukusäätimen näkymän automaattinen toisto

en: PublishPress Blocks Pro supports autoplay speed control for the slider view.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee automaattisen toiston nopeuden säätöä liukusäätimen näkymässä.

en: Line height (em)
fi: Riviväli (em)

en: Color (hover)
fi: Väri (hiiren yllä)

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the content display.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita tyylivaihtoehtoja sisällön näyttämiseen.

en: Featured Image
fi: Esittelykuva

en: Custom image size
fi: Mukautettu kuvan koko

en: auto
fi: automaattinen

en: Image width
fi: Kuvan leveys

en: Uncheck "auto" to set a custom width
fi: Poista valinta "automaattinen" asettaaksesi mukautetun leveyden

en: Image height
fi: Kuvan korkeus

en: Uncheck "auto" to set a custom height
fi: Poista valinta "automaattinen" asettaaksesi mukautetun korkeuden

en: Force custom size
fi: Pakota mukautettu koko

en: This adds !important to CSS in frontend to avoid custom size being overridden. Disable if breaks the layout.
fi: Tämä lisää !important CSS:ään etupään näkymässä, jotta mukautettu koko ei ylikirjoiteta. Poista käytöstä, jos se rikkoo asettelua.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom image options.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee mukautettuja kuvaoptioita.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the info display.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita tyylivaihtoehtoja tiedon näyttämiseen.

en: Color for links
fi: Väri linkeille

en: Color for links (hover)
fi: Väri linkeille (hiiren yllä)

en: Tags and Categories
fi: Tagit ja kategoriat

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the taxonomy display.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita tyylivaihtoehtoja taksonomian näyttämiseen.

en: Content
fi: Sisältö

en: Read more link
fi: Lue lisää -linkki

en: Text Decoration (hover)
fi: Tekstin korostus (hiiren yllä)

en: Text Color (hover)
fi: Tekstin väri (hiiren päällä)

en: Background Color (hover)
fi: Taustaväri (hiiren päällä)

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the read more display.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita tyylivaihtoehtoja "lue lisää" -näytölle.

en: Border Color (hover)
fi: Reunaväri (hiiren päällä)

en: Enable padding
fi: Ota käyttöön sisennys

en: Accordion
fi: Akkordion

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Button
fi: Nappi

en: Hide
fi: Piilota

en: PublishPress Blocks Pro supports several pre-built designs for tabs.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee useita valmiiksi rakennettuja malleja välilehdille.

en: Spacing below
fi: Väli alhaalla

en: You can set a negative spacing below that depends on border width
fi: Voit asettaa negatiivisen välin alhaalla, joka riippuu reunuksen leveydestä

en: Spacing on the right
fi: Väli oikealla

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in tabs.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee Google Fontsia välilehdissä.

en: PublishPress Blocks Pro supports text alignment for testimonials.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee tekstin tasausta suosituksille.

en: Content Size
fi: Sisällön koko

en: Name size
fi: Nimen koko

en: Position size
fi: Sijainnin koko

en: PublishPress Blocks Pro supports custom sizes for names, job positions, and descriptions.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee mukautettuja kokoja nimille, työtehtäville ja kuvauksille.

en: The leading post on top, the rest in 2 columns below
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, muu alla 2 sarakkeessa

en: The leading post on top, the rest in 3 columns below
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, muu alla 3 sarakkeessa

en: The leading post on top, the rest in 4 columns below
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, muu alla 4 sarakkeessa

en: The leading post on top, the rest in 5 columns below
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, loput 5 sarakkeessa alhaalla

en: All posts in 2 columns grid
fi: Kaikki julkaisut 2 sarakkeen ruudussa

en: All posts in 3 columns grid
fi: Kaikki julkaisut 3 sarakkeen ruudussa

en: All posts in 4 columns grid
fi: Kaikki julkaisut 4 sarakkeen ruudussa

en: All posts in 5 columns grid
fi: Kaikki julkaisut 5 sarakkeen ruudussa

en: The leading post in the left, 1 post in the right
fi: Johtava julkaisu vasemmalla, 1 julkaisu oikealla

en: The leading post in the left, 2 posts in the right
fi: Johtava julkaisu vasemmalla, 2 julkaisua oikealla

en: The leading post in the left, 3 posts in the right
fi: Johtava julkaisu vasemmalla, 3 julkaisua oikealla

en: The leading post in the left, 4 posts in the right
fi: Johtava julkaisu vasemmalla, 4 julkaisua oikealla

en: The leading post in the left, 5 posts in the right
fi: Johtava julkaisu vasemmalla, 5 julkaisua oikealla

en: The leading post in the right, 1 post in the left
fi: Johtava julkaisu oikealla, 1 julkaisu vasemmalla

en: The leading post in the right, 2 posts in the left
fi: Johtava julkaisu oikealla, 2 julkaisua vasemmalla

en: The leading post in the right, 3 posts in the left
fi: Johtava julkaisu oikealla, 3 julkaisua vasemmalla

en: The leading post in the right, 4 posts in the left
fi: Johtava julkaisu oikealla, 4 julkaisua vasemmalla

en: The leading post in the right, 5 posts in the left
fi: Johtava julkaisu oikealla, 5 julkaisua vasemmalla

en: The leading post on top, the rest of posts below
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, loput julkaisut alhaalla

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 1 post in the right
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, alla 2 saraketta, joissa 1 julkaisu vasemmalla ja 1 julkaisu oikealla

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 2 posts in the right
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, alla 2 saraketta, joissa 1 julkaisu vasemmalla ja 2 julkaisua oikealla

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 3 posts in the right
fi: Johtava julkaisu ylhäällä, alla 2 saraketta, joissa 1 julkaisu vasemmalla ja 3 julkaisua oikealla

en: For all posts
fi: Kaikille julkaisuille

en: For the first post
fi: Ensimmäiselle viestille

en: For the first 2 posts
fi: Ensimmäiselle 2 viestille

en: For the first 3 posts
fi: Ensimmäiselle 3 viestille

en: For the first 4 posts
fi: Ensimmäiselle 4 viestille

en: For the first 5 posts
fi: Ensimmäiselle 5 viestille

en: Slider View Settings
fi: Liukusäätimen näkymän asetukset

en: Headline
fi: Otsikko

en: Frontpage View Settings
fi: Etusivun näkymän asetukset

en: Boxed
fi: Laatikoitu

en: Space between columns and rows
fi: Tilaa sarakkeiden ja rivien välillä

en: Newspaper View Settings
fi: Sanomalehden näkymän asetukset

en: Masonry View Settings
fi: Masonry-näkymän asetukset

en: Post Settings
fi: Viestin asetukset

en: Filters
fi: Suodattimet

en: To enable filters, clear Advanced Filters > Display these posts only
fi: Ota suodattimet käyttöön, poista valinta Laajennetut suodattimet > Näytä nämä viestit vain

en: Show content with these Categories
fi: Näytä sisältö näillä kategorioilla

en: Show content with these Tags
fi: Näytä sisältö näillä tageilla

en: Type a tag
fi: Kirjoita tagi

en: Show content with these
fi: Näytä sisältö näillä

en: All
fi: Kaikki

en: Only shows posts written by the user viewing the block
fi: Näyttää vain käyttäjän kirjoittamat julkaisut

en: Exclude current post
fi: Poista nykyinen julkaisu

en: If this post is listed in the block, you can exclude it.
fi: Jos tämä julkaisu on listattu lohkossa, voit poistaa sen.

en: Exclude these posts
fi: Poista nämä julkaisut

en: Search by title
fi: Etsi otsikon mukaan

en: Offset the first posts
fi: Siirrä ensimmäiset julkaisut

en: Advanced Filters
fi: Lisäasetukset

en: Display these posts only
fi: Näytä vain nämä julkaisut

en: Search Posts
fi: Etsi julkaisuja

en: Enter Post IDs
fi: Syötä julkaisun ID:t

en: Enter post IDs separated by commas (e.g., 123, 456, 789)
fi: Syötä julkaisun ID:t pilkuilla erotettuna (esim., 123, 456, 789)

en: PublishPress Blocks Pro supports filters for content.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee suodattimia sisällölle.

en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

en: Columns (Tablet)
fi: Sarakkeet (Tabletti)

en: Columns (Mobile)
fi: Sarakkeet (Mobiili)

en: Display Featured Image
fi: Näytä esittelykuva

en: Enable Placeholder Image
fi: Ota käyttöön paikkamerkkikuva

en: If a post doesn't have a featured image, the placeholder image will be displayed instead
fi: Jos julkaisu ei sisällä esittelykuvaa, näytetään sen sijaan paikkamerkkikuva

en: Image opacity
fi: Kuvan läpinäkyvyys

en: Display Caption
fi: Näytä kuvateksti

en: Display Post Author
fi: Näytä artikkelin kirjoittaja

en: Display Post Date
fi: Näytä artikkelin päivämäärä

en: Created Date
fi: Luontipäivämäärä

en: Updated Date
fi: Päivitetty päivämäärä

en: Post Date Format
fi: Artikkelin päivämäärämuoto

en: Display Post Time
fi: Näytä artikkelin aika

en: Custom Date Format
fi: Mukautettu päivämäärämuoto

en: e.g., j F (for "9 July")
fi: esim., j F (muotoon "9. heinäkuuta")

en: Use PHP date format. Leave empty for default.
fi: Käytä PHP-päivämäärämuotoa. Jätä tyhjäksi oletusarvoa varten.

en: Show Date Prefix
fi: Näytä päivämääräetuliite

en: Absolute Created Date Prefix
fi: Ehdoton luontipäivämääräetuliite

en: For absolute dates (e.g., "Posted on 9 July")
fi: Ehdottomille päivämäärille (esim., "Julkaistu 9. heinäkuuta")

en: Absolute Updated Date Prefix
fi: Ehdoton päivitetty päivämääräetuliite

en: For absolute dates (e.g., "Updated on 9 July")
fi: Ehdottomille päivämäärille (esim., "Päivitetty 9. heinäkuuta")

en: Relative Created Date Prefix
fi: Suhteellinen luontipäivämääräetuliite

en: For relative dates (e.g., "Posted 2 hours ago")
fi: Suhteellisille päivämäärille (esim., "Julkaistu 2 tuntia sitten")

en: Relative Updated Date Prefix
fi: Suhteellinen päivitetty päivämääräetuliite

en: For relative dates (e.g., "Updated 2 hours ago")
fi: Suhteellisille päivämäärille (esim., "Päivitetty 2 tuntia sitten")

en: PublishPress Blocks Pro supports changing date prefix, and setting Custom Date Format.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee päivämääräprefiksin muuttamista ja mukautetun päivämäärämuodon asettamista.

en: Display Comment Counts
fi: Näytä kommenttilaskurit

en: Display Category
fi: Näytä kategoria

en: Show
fi: Näytä

en: Show & Link
fi: Näytä & Linkki

en: Display Tags
fi: Näytä tunnisteet

en: Display these taxonomies
fi: Näytä nämä taksonomiat

en: Link above taxonomies
fi: Linkki yllä taksonomioita

en: Display Read More Link
fi: Näytä Lue lisää -linkki

en: Read more text
fi: Lue lisää -teksti

en: Display Post Excerpt
fi: Näytä viestin ote

en: First Post text as Excerpt
fi: Ensimmäinen viestin teksti otteena

en: Display some part of first text found in post as excerpt.
fi: Näytä osa ensimmäisestä tekstistä, joka löydetään viestistä, otteena.

en: Post Text Excerpt length
fi: Viestin tekstin otteen pituus

en: Text after title
fi: Teksti otsikon jälkeen

en: Include text/HTML after title
fi: Sisällytä tekstiä/HTML:ää otsikon jälkeen

en: Text before read more
fi: Teksti ennen lue lisää

en: Include text/HTML before read more
fi: Sisällytä tekstiä/HTML:ää ennen lue lisää

en: Info Section Layout
fi: Info-osion asettelu

en: Info Section Order
fi: Info-osion järjestys

en: Author, Date, Comments
fi: Tekijä, Päivämäärä, Kommentit

en: Date, Author, Comments
fi: Päivämäärä, Tekijä, Kommentit

en: Author, Comments, Date
fi: Tekijä, Kommentit, Päivämäärä

en: Date, Comments, Author
fi: Päivämäärä, Kommentit, Tekijä

en: Comments, Author, Date
fi: Kommentit, Tekijä, Päivämäärä

en: Comments, Date, Author
fi: Kommentit, Päivämäärä, Tekijä

en: Info Separator
fi: Tietojen erotin

en: Space
fi: Väli

en: Character(s) to separate info items
fi: Merkki(t) tietoelementtien erottamiseen

en: Hide Separators
fi: Piilota erottimet

en: Remove Date Separator
fi: Poista päivämääräerotin

en: Removes the automatic dash before date when not first element
fi: Poistaa automaattisen viivan ennen päivämäärää, kun se ei ole ensimmäinen elementti

en: PublishPress Blocks Pro supports reorder of Author, Date, Comments, changing or hidding their separators.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee Tekijän, Päivämäärän ja Kommenttien uudelleenjärjestämistä sekä niiden erottimien muuttamista tai piilottamista.

en: Reorder Sections
fi: Uudelleenjärjestä osiot

en: Sections order
fi: Osioiden järjestys

en: When the image in desktop floats next to the content, or is displayed as background, the image order is ignored. Also the image order in mobile can be ignored for some views.
fi: Kun kuva työpöydällä leijuu sisällön vieressä tai näytetään taustana, kuvan järjestystä ei oteta huomioon. Myös mobiilissa kuvan järjestys voidaan jättää huomiotta joissain näkymissä.

en: PublishPress Blocks Pro supports reordering the items in the display.
fi: PublishPress Blocks Pro tukee elementtien uudelleenjärjestämistä näytössä.

en: Content Display Block
fi: Sisällön näyttölohko

en: No posts found! Try to change filters or publish posts.
fi: Ei julkaisuja löytynyt! Yritä muuttaa suodattimia tai julkaista julkaisuja.

en: Grid View
fi: Ruudukko näkymä

en: List View
fi: Luettelo

en: Slider View
fi: Liukusäätimen näkymä

en: Frontpage View
fi: Etusivun näkymä

en: Newspaper View
fi: Sanomalehden näkymä

en: Masonry View
fi: Masonry-näkymä

en: Post Image
fi: Julkaisukuva

en: Content Display - PublishPress
fi: Sisällön näyttö - PublishPress

en: Displays your content in grid, list, slider, frontpage, newspaper, and masonry views with beautiful layouts and styles.
fi: Näyttää sisältösi ruudukkona, luettelona, liukusäätimenä, etusivuna, sanomalehtenä ja masonry-näkymänä kauniilla asetteluilla ja tyyleillä.

en: recent posts
fi: uusimmat viestit

en: latest posts
fi: viimeisimmät viestit

en: posts slide
fi: viestit liukusäätimessä

en: posts grid
fi: viestit ruudukossa

en: posts
fi: viestit

en: pages
fi: sivut

en: Created: Newest to oldest
fi: Luotu: Uusimmasta vanhimpaan

en: Created: Oldest to newest
fi: Luotu: Vanhimmasta uusimpaan

en: Modified: Newest to oldest
fi: Muokattu: Uusimmasta vanhimpaan

en: Modified: Oldest to newest
fi: Muokattu: Vanhimmasta uusimpaan

en: Post ID Descending
fi: Postin ID laskevassa järjestyksessä

en: Post ID Ascending
fi: Post ID nouseva

en: Randomize
fi: Satunnaista

en: Comments, decreasing order
fi: Kommentit, laskeva järjestys

en: Comments, increasing order
fi: Kommentit, nouseva järjestys

en: Series order
fi: Sarjan järjestys

en: Order by
fi: Järjestä

en: Category
fi: Kategoria

en: Number of items
fi: Kohteiden määrä

en: Search Bar State
fi: Hakualueen tila

en: Search Icon Settings
fi: Hakuikoni asetukset

en: Search icon on the right
fi: Hakuikoni oikealla

en: Search icon
fi: Hakuikoni

en: Search Input Settings
fi: Haku syöttöasetukset

en: Search placeholder
fi: Haku paikkamerkki

en: Search Button Settings
fi: Haku painikkeen asetukset

en: Show submit button
fi: Näytä lähetyspainike

en: Search button on the left
fi: Haku painike vasemmalla

en: Affect both input and button.
fi: Vaikuttaa sekä syöttöön että painikkeeseen.

en: Search Bar - PublishPress
fi: Hakualue - PublishPress

en: Easy to create a search bar for your site.
fi: Helppo luoda hakualue sivustollesi.

en: Classic
fi: Klassinen

en: Add item
fi: Lisää kohde

en: Remove selected item
fi: Poista valittu kohde

en: Preset Icons
fi: Esiasetetut ikonit

en: Type here to search…
fi: Kirjoita tähän etsiäksesi…

en: Custom icon
fi: Mukautettu kuvake

en: Upload/Choose
fi: Lataa/Valitse

en: Preset Icon Color
fi: Esiasetetun ikonin väri

en: Icons settings
fi: Ikoniasetukset

en: Icon space
fi: Ikonitila

en: Social link icon
fi: Sosiaaliset linkki-ikonit

en: Social link:
fi: Sosiaalinen linkki:

en: Enter social link…
fi: Syötä sosiaalinen linkki…

en: Create a styling display of links to your social media profiles.
fi: Luo tyylitelty esitys linkeistä sosiaalisen median profiileihisi.

en: social icons
fi: sosiaalisten ikonien

en: shares
fi: jakamiset

en: icon link
fi: ikonilinkki

en: Insert Table of Contents
fi: Lisää sisällysluettelo

en: After manually changing the anchor, remember to refresh Table of Contents block to make the links work!
fi: Muista päivittää sisältöluettelon lohko, jos muutat ankkuria manuaalisesti, jotta linkit toimivat!

en: Table of Contents
fi: Sisällysluettelo

en: Your current post/page has no headings. Try add some headings and update this block later
fi: Nykyisessä julkaisu-/sivussasi ei ole otsikoita. Yritä lisätä joitakin otsikoita ja päivittää tämä lohko myöhemmin

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Table of Contents
fi: Päivitä sisällysluettelo

en: Table of Contents settings
fi: Sisällysluettelon asetukset

en: Anchor Color
fi: Ankkurin väri

en: Show the table of contents of current post/page.
fi: Näytä nykyisen viestin/sivun sisällysluettelo.

en: summary
fi: yhteenveto

en: table of content
fi: sisällysluettelo

en: table of contents
fi: sisällysluettelot

en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: Enter your content.
fi: Kirjoita sisältösi.

en: Filler text (also placeholder text or dummy text) is text that shares some characteristics of a real written text, but is random or otherwise generated.
fi: Täyteksti (myös paikkamerkki- tai keinotekoinen teksti) on teksti, joka jakaa joitakin piirteitä oikeasta kirjoitetusta tekstistä, mutta on satunnaista tai muulla tavoin luotua.

en: Tabs (deprecated) - PublishPress
fi: Välilehdet (vanhentunut) - PublishPress

en: Testimonial Settings
fi: Suositusasetukset

en: Slider view
fi: Liukusäätimenäkymä

en: Range in Normal view is 1-3, and in Slider view is 4-10.
fi: Normaalinäkymässä alue on 1-3, ja liukusäätimenäkymässä 4-10.

en: Items to show
fi: Näytettävät kohteet

en: Items to scroll
fi: Vieritettävät kohteet

en: Slider Settings
fi: Liukusäätimen asetukset

en: Center mode
fi: Keskitetty tila

en: Pause on hover
fi: Pysäytä hiiren päällä

en: Auto play
fi: Automaattinen toisto

en: Autoplay speed (ms)
fi: Automaattisen toiston nopeus (ms)

en: Infinite Loop
fi: Ääretön silmukka

en: Show dots
fi: Näytä pisteet

en: Show arrows
fi: Näytä nuolet

en: Arrow size
fi: Nuolen koko

en: Arrow border size
fi: Nuolen reunakoko

en: Arrow border radius (%)
fi: Nuolen kulmaradius (%)

en: Slider Colors
fi: Liukusäätimen värit

en: Arrow and Border Color
fi: Nuolen ja reunan väri

en: Dots Color
fi: Pisteiden väri

en: Display Avatar
fi: Näytä avatar

en: Avatar Colors
fi: Avatarin värit

en: Avatar Position
fi: Avatarin sijainti

en: right
fi: oikea

en: Text Colors
fi: Tekstivärit

en: Click to change avatar
fi: Klikkaa vaihtaaksesi avatarin

en: Show default avatar
fi: Näytä oletusavatar

en: Block for creating personal or team/group information.
fi: Lochko henkilökohtaisen tai tiimi/ryhmäinformaation luomista varten.

en: testimonial
fi: suositus

en: personal
fi: henkilökohtainen

en: about
fi: tietoa

en: Normal View
fi: Normaali näkymä

en: Products Settings
fi: Tuoteasetukset

en: Product Status
fi: Tuotteen tila

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: On Sale
fi: Ale

en: Selected
fi: Valittu

en: Order
fi: Tilaa

en: Newest to oldest
fi: Uusimmat ensin

en: Oldest to newest
fi: Vanhimmat ensin

en: Price: high to low
fi: Hinta: korkea - matala

en: Price: low to high
fi: Hinta: matala - korkea

en: Highest Rating first
fi: Korkein arvio ensin

en: Most sale first
fi: Eniten myynyt ensin

en: Title: Alphabetical
fi: Otsikko: Aakkosjärjestys

en: Title: Alphabetical reversed
fi: Otsikko: Aakkosjärjestys käänteisesti

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: Loading
fi: Ladataan

en: Woo Products Block
fi: Woo-tuotteet -lohko

en: WooCommerce has not been detected, make sure WooCommerce is installed and activated.
fi: WooCommercea ei ole havaittu, varmista, että WooCommerce on asennettu ja aktivoitu.

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Listing your products in a easy way.
fi: Tuotteidesi listaaminen helposti.

en: products list
fi: tuotelista

en: price list
fi: hintalista

en: Changes saved!
fi: Muutokset tallennettu!

en:  Error: changes can't be saved.
fi:  Virhe: muutoksia ei voida tallentaa.

en: Default settings for
fi: Oletusasetukset varten

en: Schedule #%d
fi: Aikataulu #%d

en: Now
fi: Nyt

en: Start showing
fi: Aloita näyttäminen

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Stop showing
fi: Lopeta näyttäminen

en: Recurring
fi: Toistuva

en: If Recurring is enabled, this block will be displayed every year between the selected dates.
fi: Jos toistuva on käytössä, tämä lohko näkyy joka vuosi valittujen päivämäärien välillä.

en: On these days (optional)
fi: Näinä päivinä (valinnainen)

en: Between these times (optional)
fi: Näiden aikojen välillä (valinnainen)

en: From
fi: Alkaen

en: To
fi: Päättyen

en: "To" time should be after "From" time!
fi: "Päättyen" aika tulee olla "Alkaen" ajan jälkeen!

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: All %s terms
fi: Kaikki %s ehdot

en: Selected %s terms
fi: Valitut %s ehdot

en: WordPress settings timezone
fi: WordPressin asetusten aikavyöhyke

en: Choose when to start showing and/or stop showing this block.
fi: Valitse, milloin aloitetaan ja/tai lopetetaan tämän lohkon näyttäminen.

en: Add Another Schedule
fi: Lisää toinen aikataulu

en: Choose which users can see this block.
fi: Valitse, mitkä käyttäjät voivat nähdä tämän lohkon.

en: Show to everyone
fi: Näytä kaikille

en: Hide from everyone
fi: Piilota kaikilta

en: Show to logged in users
fi: Näytä kirjautuneille käyttäjille

en: Show to logged out users
fi: Näytä kirjautumattomille käyttäjille

en: Show to the selected user roles
fi: Näytä valituille käyttäjärooleille

en: Hide from the selected user roles
fi: Piilota valituilta käyttäjärooleilta

en: Select user roles
fi: Valitse käyttäjäroolit

en: Please select at least one user role.
fi: Valitse vähintään yksi käyttäjärooli.

en: Set minimum and maximum screen widths for this block to display.
fi: Aseta tämän lohkon näyttämistä varten vähimmäis- ja enimmäisnäytön leveydet.

en: Minimum width (px)
fi: Vähimmäisleveys (px)

en: No minimum
fi: Ei vähimmäistä

en: Maximum width (px)
fi: Maksimileveys (px)

en: No maximum
fi: Ei enimmäistä

en: Choose which devices this block should be visible on.
fi: Valitse, millä laitteilla tämän lohkon tulisi olla näkyvissä.

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Bot
fi: Botti

en: Browser
fi: Selaime

en: Choose which browsers can see this block.
fi: Valitse, mitkä selaimet voivat nähdä tämän lohkon.

en: Select Browsers
fi: Valitse selaimet

en: Search browsers
fi: Etsi selaimia

en: Approach
fi: Lähestymistapa

en: Show to selected browsers
fi: Näytä valituille selaimille

en: Hide from selected browsers
fi: Piilota valituilta selaimilta

en: Choose which operating systems can see this block.
fi: Valitse, mitkä käyttöjärjestelmät voivat nähdä tämän lohkon.

en: Select Operating Systems
fi: Valitse käyttöjärjestelmät

en: Search operating systems
fi: Etsi käyttöjärjestelmiä

en: Show to selected OS
fi: Näytä valitulle käyttöjärjestelmälle

en: Hide from selected OS
fi: Piilota valitulta käyttöjärjestelmältä

en: Show or hide block based on cookie values.
fi: Näytä tai piilota lohko evästeiden arvojen perusteella.

en: Cookie Name
fi: Evästeen nimi

en: Condition
fi: Ehto

en: Value
fi: Arvo

en: Show block when condition matches
fi: Näytä lohko, kun ehto täyttyy

en: Hide block when condition matches
fi: Piilota lohko, kun ehto täyttyy

en: Show or hide block based on user meta values.
fi: Näytä tai piilota lohko käyttäjän meta-arvojen perusteella.

en: Meta Key
fi: Meta-avain

en: Show or hide block based on post meta values.
fi: Näytä tai piilota lohko julkaisun meta-arvojen perusteella.

en: Show or hide block based on URL query parameters.
fi: Näytä tai piilota lohko URL-kyselyparametrien perusteella.

en: Query Parameters
fi: Kyselyparametrit

en: Enter query parameter names, one per line
fi: Syötä kyselyparametrien nimet, yksi rivillä

en: Logic
fi: Logiikka

en: All parameters must be present
fi: Kaikkien parametrien on oltava läsnä

en: Any parameter must be present
fi: Minkä tahansa parametrin on oltava läsnä

en: Show or hide block based on user capabilities.
fi: Näytä tai piilota lohko käyttäjän kykyjen perusteella.

en: Select Capabilities
fi: Valitse kyvyt

en: Search capabilities
fi: Etsi kykyjä

en: Show to users with selected capabilities
fi: Näytä käyttäjille, joilla on valitut kyvyt

en: Hide from users with selected capabilities
fi: Piilota käyttäjiltä, joilla on valitut kyvyt

en: Show for selected terms
fi: Näytä valituilla termeillä

en: Hide for selected terms
fi: Piilota valituilla termeillä

en: Select taxonomies
fi: Valitse taksonomiat

en: Search taxonomies
fi: Etsi taksonomioita

en: Filter terms
fi: Suodata termejä

en: Search terms
fi: Etsi termejä

en: Use this filter to apply only to some terms.
fi: Käytä tätä suodatinta vain joidenkin termien soveltamiseen.

en: Choose in which pages this block can be displayed.
fi: Valitse, millä sivuilla tämä lohko voi näkyä.

en: Show on the selected pages
fi: Näytä valituilla sivuilla

en: Hide on the selected pages
fi: Piilota valituilla sivuilla

en: Select pages
fi: Valitse sivut

en: Manage Presets
fi: Hallinnoi esiasetuksia

en: Select Presets
fi: Valitse esiasetukset

en: Search presets
fi: Etsi esiasetuksia

en: Preset Logic
fi: Esiasetuksen logiikka

en: Show if ANY preset matches
fi: Näytä, jos MIKÄ TAHANSA esiasetus vastaa

en: Show if ALL presets match
fi: Näytä, jos KAIKKI esiasetukset vastaavat

en: Custom Rules
fi: Mukautetut säännöt

en: Failed to create sample presets
fi: Näytteen esiasetusten luonti epäonnistui

en: Failed to load presets
fi: Esiasetusten lataaminen epäonnistui

en: User Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Page
fi: Sivu

en: Never modified
fi: Ei koskaan muokattu

en: Invalid date
fi: Virheellinen päivämäärä

en: No presets yet
fi: Ei vielä esiasetuksia

en: You have not created any preset.
fi: Et ole luonut mitään esiasetusta.

en: Preset Title
fi: Esiasetuksen otsikko

en: Enter preset name
fi: Syötä esiasetuksen nimi

en: Control Sets
fi: Ohjaussarjat

en: Show the block if any control set applies. Each set can contain multiple rules.
fi: Näytä lohko, jos joku ohjausjoukko pätee. Jokaisessa joukossa voi olla useita sääntöjä.

en: Add Control Set
fi: Lisää ohjausjoukko

en: Deleting...
fi: Poistetaan...

en: Delete Preset
fi: Poista esiasetus

en: Are you sure you want to delete preset?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa esiasetuksen?

en: Yes, Delete Preset.
fi: Kyllä, poista esiasetus.

en: No, Cancel
fi: Ei, peruuta

en: No, Cancel.
fi: Ei, peruuta.

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Save Preset
fi: Tallenna esiasetus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Control Set
fi: Ohjausjoukko

en: Show the block if any rule applies. Rules are evaluated with AND logic.
fi: Näytä lohko, jos joku sääntö pätee. Sääntöjä arvioidaan JA-logiikalla.

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Delete Set
fi: Poista joukko

en: Are you sure you want to delete set?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa joukon?

en: Yes, Delete Set.
fi: Kyllä, poista joukko.

en: AND
fi: JA

en: No rules added yet. Add rules to define when this block should be visible.
fi: Sääntöjä ei ole vielä lisätty. Lisää sääntöjä määrittääksesi, milloin tämän lohkon tulisi olla näkyvissä.

en: Remove Rule
fi: Poista sääntö

en: Are you sure you want to remove rule?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa säännön?

en: Yes, Remove Rule.
fi: Kyllä, Poista sääntö.

en: Configuration for this rule type is missing.
fi: Tämän sääntötyypin asetukset puuttuvat.

en: Show to selected user roles
fi: Näytä valituille käyttäjärooleille

en: Hide from selected user roles
fi: Piilota valituilta käyttäjärooleilta

en: Search roles
fi: Etsi rooleja

en: Show when condition matches
fi: Näytä, kun ehto täyttyy

en: Hide when condition matches
fi: Piilota, kun ehto täyttyy

en: Select Archive Types
fi: Valitse arkistotyypit

en: Search archive types
fi: Etsi arkistotyyppejä

en: Show on selected archives
fi: Näytä valituissa arkistoissa

en: Hide from selected archives
fi: Piilota valituista arkistoista

en: Select Pages
fi: Valitse sivut

en: Search pages
fi: Etsi sivuja

en: Show on selected pages
fi: Näytä valituilla sivuilla

en: Hide from selected pages
fi: Piilota valituista sivuista

en: Category Archives
fi: Kategorian arkistot

en: Tag Archives
fi: Tunnisteen arkistot

en: Date Archives
fi: Päivämäärän arkistot

en: Author Archives
fi: Kirjoittajan arkistot

en: Edit Cancelled
fi: Muokkaus peruutettu

en: Edit cancelled. Select another preset to edit or create a new one.
fi: Muokkaus peruutettu. Valitse toinen esiasetus muokattavaksi tai luo uusi.

en: Preset Saved!
fi: Esiasetus tallennettu!

en: Preset saved successfully! Choose another preset to edit or create a new one.
fi: Esiasetus tallennettu onnistuneesti! Valitse toinen esiasetus muokattavaksi tai luo uusi.

en: Preset Deleted
fi: Esiasetus poistettu

en: Preset deleted. Select another preset to edit or create a new one.
fi: Esiasetus poistettu. Valitse toinen esiasetus muokattavaksi tai luo uusi.

en: Action Completed
fi: Toiminto suoritettu

en: Operation completed. You can continue editing presets or create new ones.
fi: Toiminto suoritettu. Voit jatkaa esiasetusten muokkaamista tai luoda uusia.

en: Select a Preset to Edit
fi: Valitse esiasetus muokattavaksi

en: Choose a preset from the list to edit its rules, or create a new preset to get started.
fi: Valitse luettelosta esiasetus muokataksesi sen sääntöjä tai luo uusi esiasetus aloittaaksesi.

en: No Presets Yet
fi: Ei esiasetuksia vielä

en: Create your first preset to start managing block visibility rules.
fi: Luo ensimmäinen esiasetuksesi aloittaaksesi lohkojen näkyvyys sääntöjen hallinnan.

en: Samples Created!
fi: Näytteet luotu!

en: Preset samples created successfully! Choose a preset to edit or create a new one.
fi: Esiasetusten näytteet luotu onnistuneesti! Valitse esiasetus muokattavaksi tai luo uusi.

en: Manage Your Presets
fi: Hallitse esiasetuksiasi

en: Select a preset to edit or create a new one to control block visibility.
fi: Valitse esiasetus muokattavaksi tai luo uusi hallitaksesi lohkojen näkyvyyttä.

en: Create New Preset
fi: Luo uusi esiasetus

en: Generate Samples
fi: Generoi näytteet

en: Total Presets
fi: Yhteensä esiasetuksia

en: Rules Created
fi: Säännöt luotu

en: Conditional Visibility
fi: Ehdollinen näkyvyys

en: Control when blocks appear based on user roles, devices, schedules, and more
fi: Ohjaa, milloin lohkot näkyvät käyttäjäroolien, laitteiden, aikataulujen ja muiden perusteella

en: User Targeting
fi: Käyttäjäkohdistus

en: Show or hide content to specific user roles, logged-in status, or capabilities
fi: Näytä tai piilota sisältöä tietyille käyttäjärooleille, kirjautumistilalle tai kyvyille

en: Scheduling
fi: Aikataulutus

en: Set time-based rules to display content only during specific periods
fi: Määritä aikaperusteisia sääntöjä sisällön näyttämiseksi vain tietyillä aikaväleillä

en: Add New Preset
fi: Lisää uusi esiasetus

en: Generate Sample Preset
fi: Luo esimerkkiesiasetus

en: Welcome to Block Control Presets
fi: Tervetuloa lohkojen ohjausasetuksiin

en: This screen allows you to create powerful visibility rules for your blocks.
fi: Tämä näyttö sallii sinun luoda tehokkaita näkyvyyssääntöjä lohkoillesi.

en: These preset rules are available when you're writing posts.
fi: Nämä esiasetussäännöt ovat käytettävissä, kun kirjoitat viestejä.

en: Create Your First Preset
fi: Luo ensimmäinen esiasetuksesi

en: Generate Sample Presets
fi: Luo esimerkkiesiasetuksia

en: Block Control Presets
fi: Lohkojen ohjausasetukset

en: Welcome to Block Usage
fi: Tervetuloa lohkojen käyttöön

en: This screen allows you to search for and find any usage of blocks on your site.
fi: Tämä näyttö sallii sinun etsiä ja löytää kaikkien lohkojen käyttöä sivustollasi.

en: Blocks Found
fi: Löydetyt lohkot

en: Posts Scanned
fi: Skannatut viestit

en: Last Scan
fi: Viimeinen skannaus

en: Scan Content
fi: Skannaa sisältö

en: Find all blocks used across your posts, pages, and custom post types
fi: Löydä kaikki lohkot, joita käytetään viesteissäsi, sivuilla ja mukautetuissa viestityypeissä

en: Usage Analytics
fi: Käytön analytiikka

en: See detailed statistics about block usage and locations
fi: Katso yksityiskohtaiset tilastot lohkojen käytöstä ja sijainneista

en: Quick Navigation
fi: Nopea navigointi

en: Jump directly to posts containing specific blocks for editing
fi: Siirry suoraan viesteihin, jotka sisältävät tiettyjä lohkoja muokattavaksi

en: locations
fi: sijainnit

en: instances
fi: ilmoitukset

en: Name:
fi: Nimi:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Locations:
fi: Sijainnit:

en: Total instances:
fi: Yhteensä ilmoituksia:

en: Edit Post
fi: Muokkaa viestiä

en: View Post
fi: Näytä viesti

en: Blocks in this post:
fi: Tämän viestin lohkot:

en: No blocks found in this post.
fi: Tässä viestissä ei löytynyt lohkoja.

en: This block was not found in any posts.
fi: Tätä lohkoa ei löytynyt mistään viestistä.

en: Last scan:
fi: Viimeinen skannaus:

en: No scan history available for this block.
fi: Tätä lohkoa varten ei ole skannaushistoriaa saatavilla.

en: Click the Scan button to check for usage.
fi: Napsauta Skannaa-painiketta tarkistaaksesi käytön.

en: Failed to load data from local storage. Please refresh the page.
fi: Tietojen lataaminen paikallisesta tallennustilasta epäonnistui. Ole hyvä ja päivitä sivu.

en: Initializing scan...
fi: Skannataan...

en: Processing posts (%1$s/%2$s)
fi: Käsitellään julkaisuja (%1$s/%2$s)

en: Batch scan failed
fi: Eräskannaus epäonnistui

en: Scan completed successfully!
fi: Skannaus suoritettu onnistuneesti!

en: Scan failed:
fi: Skannaus epäonnistui:

en: Failed to clear data. Please try again.
fi: Tietojen tyhjentäminen epäonnistui. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Limit Scan to Post Types:
fi: Rajoita skannausta julkaisutyyppeihin:

en: Show Empty Blocks
fi: Näytä tyhjät lohkot

en: Clear All Data
fi: Tyhjennä kaikki tiedot

en: Scan data is stored in your browser to improve performance and handle large datasets. This keeps your WordPress database clean. Click to permanently delete all stored data.
fi: Skannausdata tallennetaan selaimeesi suorituskyvyn parantamiseksi ja suurten tietojoukkojen käsittelemiseksi. Tämä pitää WordPress-tietokannan puhtaana. Napsauta poistaaksesi pysyvästi kaikki tallennetut tiedot.

en: blocks
fi: lohkoa

en: instance
fi: ilmentymä

en: Instances:
fi: Ilmentymät:

en: Not found in any posts
fi: Ei löytynyt mistään julkaisuista

en: No scan history
fi: Ei skannaus historiaa

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Error Loading blocks data...
fi: Virhe lohkojen datan lataamisessa...
