AesirX Consent 2.0.1 - en to fi translation catalogue (184 entries)

en: "end" filter is not correct
fi: "Loppu"-suodatin ei ole oikea

en: "start" filter is not correct
fi: "\"Aloitus\"-suodatin ei ole oikea"

en: <div class='input_information_content'>
              Remember to include the explicit purpose (e.g., analytics, marketing) in the consent text to inform users why GTM is being used.</div>
fi: <div class='input_information_content'>Muista sisällyttää nimenomainen tarkoitus (esim. analytiikka, markkinointi) suostumustekstiin, jotta käyttäjät tietävät, miksi GTM:ää käytetään.</div>

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to opt-in for specific features.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Suostumus:</span> Salli tietojen kerääminen analytiikkaa, lomaketietoja (kun otat meihin yhteyttä) ja käyttäytymisen ja tapahtumien seuranta varten, mahdollisuus valita tiettyjä ominaisuuksia.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> First & third-party tracking data will be collected to enhance your experience.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Suostumus:</span> Ensimmäisen ja kolmannen osapuolen seurantatiedot kerätään parantaaksesi kokemustasi.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Control your data:</span> Choose your preferred level of data collection & tracking.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Hallitse tietojasi:</span> Valitse haluamasi tietojen keräys- ja seurantasuojaustaso.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to revoke consent, opt-in for specific features, & earn rewards from digital marketing activities.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Hajautettu suostumus:</span> Salli tietojen kerääminen analytiikkaa, lomaketietoja (kun otat meihin yhteyttä) sekä käyttäytymisen ja tapahtumien seurantaa varten, mahdollisuus peruuttaa suostumus, valita tiettyjä ominaisuuksia ja ansaita palkintoja digitaalisista markkinointitoiminnoista.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Choose Decentralized Wallets or Decentralized Wallet + Shield of Privacy. Both options let you manage & revoke consent on-site or through AesirX dApp, plus earn rewards from digital marketing activities.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Hajautettu Suostumus:</span> Valitse Hajautetut Lompakot tai Hajautettu Lompakko + Yksityisyyden Suoja. Molemmat vaihtoehdot antavat sinun hallita ja peruuttaa suostumuksen paikan päällä tai AesirX dAppin kautta, sekä ansaita palkintoja digitaalisista markkinointitoiminnoista.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Earn rewards:</span> Participate in decentralized consent for privacy & rewards.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Ansaitse palkintoja:</span> Osallistu hajautettuun suostumukseen yksityisyyden ja palkintojen puolesta.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Enables Compliance:</span> Using Shield of Privacy (SoP) ensures compliance with GDPR, CCPA, ePrivacy Directive, & other data protection regulations.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Mahdollistaa Yhteensopivuuden:</span> Privacy Shieldin (SoP) käyttö varmistaa GDPR:n, CCPA:n, ePrivacy-direktiivin ja muiden tietosuojasäädösten noudattamisen.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexible Consent:</span> You can withdraw your consent anytime on-site or via our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentralized Application).
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Joustava suostumus:</span> Voit peruuttaa suostumuksesi milloin tahansa paikan päällä tai <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Hajautettu sovellus) kautta.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>For Businesses:</span> Enhance trust, secure user identities, & prevent breaches.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Yrityksille:</span> Lisää luottamusta, suojaa käyttäjien identiteetit ja estä tietomurrot.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Learn More:</span> Discover our approach to data processing in our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Privacy Policy</a>.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Lisätietoja:</span> Tutustu tietojenkäsittelytapamme <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Tietosuojakäytännössämme</a>.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Privacy Protection:</span> Users have full control over their data, ensuring maximum privacy.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Yksityisyyden suoja:</span> Käyttäjillä on täysi hallinta tietoihinsa, mikä takaa maksimaalisen yksityisyyden.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Proactive Protection:</span> We enhance privacy measures to safeguard your data integrity.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Ennakoiva suojaus:</span> Parannamme tietosuojatoimenpiteitä tietojesi eheyden turvaamiseksi.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Reject:</span> No data will be collected or loaded except for anonymized page views & rejections. Some personalization features may be disabled.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Hylkää:</span> Mitään tietoja ei kerätä tai ladata paitsi anonymisoidut sivunäkymät ja hylkäykset. Jotkin personointiominaisuudet voivat olla poissa käytöstä.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparent data collection practices:</span> Understand how your data is collected & used.
fi: <span class='fw-semibold text-primary'>Läpinäkyvät tiedonkeruukäytännöt::</span> Ymmärrä, kuinka tietojasi kerätään ja käytetään.

en: <strong>AND Logic (Stricter Match):</strong> Both language and time zone must match a region for its consent model to apply. Ideal for high-accuracy targeting.
fi: <strong>AND Logiikka (tiukempi haku):</strong> Sekä kielen että aikavyöhykkeen on vastattava aluetta, jotta suostumusmallia voidaan soveltaa. Ihanteellinen erittäin tarkkaan kohdistukseen.

en: <strong>OR Logic (More Flexible):</strong> Either language or time zone can match to apply a region’s consent model. Best for broader coverage based on user preferences.
fi: <strong>OR Logiikka (joustavampi):</strong> Kumpikin kieli tai aikavyöhyke voi vastata alueen suostumusmallia. Paras laajempaan kattamiseen käyttäjien mieltymysten perusteella.

en: About
fi: Noin

en: Address is not valid
fi: Osoite ei kelpaa

en: Advertising Tracking
fi: Mainosten seuranta

en: AesirX Consent
fi: AesirX Suostumus

en: AesirX Consent Shield for Domain/Path-Based Blocking
fi: AesirX Consent Shield verkkotunnuksen/polkupohjaiseen estoon

en: AesirX Consent Shield for Third-Party Plugins
fi: AesirX Consent Shield for tredjeparts plugins

en: Aesirx Consent plugin. When you join forces with AesirX, you're not just becoming a Partner - you're also becoming a freedom fighter in the battle for privacy! Earn 25% Affiliate Commission <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Click to Join]</a>
fi: AesirX Consent -lisäosa. Kun liityt AesirX:ään, et vain tule kumppaniksi - sinusta tulee myös vapaustaistelija yksityisyyden puolesta! Ansaitse 25% kumppanuuskomissio <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Napsauta liittyäksesi]</a>

en: All consented data will be collected.
fi: Kaikki hyväksytyt tiedot kerätään.

en: Allow Override
fi: Salli ohitus

en: Always active
fi: Aina aktiivinen

en: Analytics & Behavioral Data: To improve our services & personalize your experience.
fi: Analytiikka ja käyttäytymistiedot: Palveluidemme parantamiseksi ja kokemuksesi henkilökohtaistamiseksi.

en: Analytics Tracking
fi: Analytiikan seuranta

en: Any additional third-party integrations (e.g, customer support tools, CDNS).
fi: Kaikki lisäkolmannen osapuolen integroinnit (esim. asiakastukityökalut, CDNS).

en: Back
fi: Takaisin

en: Benefits
fi: Hyödyt

en: Blocks JavaScript from third-party domains, allowing first-party scripts to run normally & keep essential site functions intact.
fi: Estää JavaScriptin kolmannen osapuolen verkkotunnuksista, sallii ensimmäisen osapuolen skriptien toimia normaalisti ja pitää sivuston olennaiset toiminnot ehjinä.

en: Blocks or removes scripts from running in the user's browser before consent is given.
fi: Estää tai poistaa skriptit käyttäjän selaimesta ennen suostumuksen antamista.

en: Blocks selected third-party plugins from loading until user consent is given.
fi: Estää valittujen kolmannen osapuolen lisäosien lataamisen, kunnes käyttäjän suostumus on annettu.

en: Both first-party & third-party tracking data will be activated.
fi: Sekä ensimmäisen että kolmannen osapuolen seurantatiedot aktivoidaan.

en: Browser Language
fi: Selaimen kieli

en: By consenting, you allow us to collect & use your data for:
fi: Antamalla suostumuksen sallit meidän kerätä ja käyttää tietojasi:

en: Choose how browser language and time zone are combined to determine consent rules:
fi: Valitse, miten selaimen kieli ja aikavyöhyke yhdistetään suostumussääntöjen määrittämiseksi:

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"], or use "Decentralized Consent" for more control over your personal data.
fi: Valitse, miten käytämme tietojasi: 'Hylkää' tietojen keruu, salli seuranta ['Suostumus'], tai käytä 'Hajautettua Suostumusta' saadaksesi enemmän hallintaa henkilökohtaisiin tietoihisi ja palkkioihisi.

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"].
fi: Valitse, miten käytämme tietojasi: "Hylkää" tietojen keruu, salli seuranta ["Suostumus"].

en: Choose your tailored template
fi: Valitse mukautettu mallisi

en: Completely prevents the loading and execution of chosen third-party plugins before consent.
fi: Estää täysin valittujen kolmannen osapuolen lisäosien lataamisen ja suorittamisen ennen suostumusta.

en: Configurable Consent Logic
fi: Konfigurerbar samtykkelogik

en: Configure how JavaScript is blocked based on user consent preferences.
fi: Määritä, miten JavaScript estetään käyttäjän suostumusasetusten perusteella.

en: Connect to your website via FTP or File Manager.
fi: Yhdistä verkkosivustoosi FTP:n tai Tiedostonhallinnan kautta.

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Consent
fi: Suostumus

en: Consent Management
fi: Suostumuksen hallinta

en: Consent Mode
fi: Suostumustila

en: Continue
fi: Jatka

en: Contract is not valid
fi: Sopimus ei ole voimassa

en: Cookie Declaration
fi: Evästeilmoitus

en: Could not insert consent
fi: Suostumusta ei voitu lisätä

en: Custom Tracking
fi: Tilpasset sporing

en: Customize
fi: Mukauta

en: Customize Consent Management Text
fi: Muokkaa suostumuksen hallinnan tekstiä

en: Customize Details Text
fi: Muokkaa yksityiskohtien tekstiä

en: Customize Reject Text
fi: Mukauta hylkäystekstiä

en: Database error occurred.
fi: Tietokantavirhe tapahtui.

en: Decentralized Consent
fi: Hajautettu suostumus

en: Decentralized Consent + Shield of Privacy
fi: Hajautettu suostumus + Shield of Privacy

en: Decentralized Consent Mode
fi: Hajautettu suostumustila

en: Decentralized Consent Mode setup improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any scripts, beacons, or tags until after consent is given, reducing compliance risks. It also includes Decentralized Consent, for more control over personal data.
fi: Hajautetun suostumustilan määritys parantaa Google Consent Mode 2.0:aa, koska se ei lataa komentosarjoja, majakoita tai tageja ennen kuin suostumus on annettu, mikä vähentää vaatimustenmukaisuusriskejä. Se sisältää myös hajautetun suostumuksen, jonka avulla voit hallita paremmin henkilötietoja ja palkintoja.

en: Decentralized consent will be loaded
fi: Hajautettu suostumus ladataan

en: Default Consent Mode
fi: Oletussuostumustila

en: Default Consent Mode improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any tags until after consent is given, reducing compliance risks.
fi: Oletussuostumustila parantaa Google Consent Mode 2.0:aa lataamalla tunnisteita vasta suostumuksen antamisen jälkeen, mikä vähentää vaatimustenmukaisuusriskejä.

en: Details
fi: Tiedot

en: Disable GPC Support
fi: Poista GPC-tuki käytöstä

en: Disables third-party data sharing for California users.
fi: Poistaa käytöstä kolmannen osapuolen tietojen jakamisen Kalifornian käyttäjiltä.

en: Discover the latest features & best practices.
fi: Tutustu uusimpiin ominaisuuksiin ja parhaisiin käytäntöihin.

en: Do Not Sell or Share My Personal Information (CCPA)
fi: Älä myy tai jaa henkilökohtaisia tietojani (CCPA)

en: Do not sell or share options
fi: Älä myy tai jaa vaihtoehtoja

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Domain not found
fi: Verkkotunnusta ei löydy

en: Domain/Path-Based
fi: Toimialue/polkupohjainen

en: Download the gpc.json file.
fi: Lataa gpc.json-tiedosto.

en: Enable GPC Support
fi: Ota GPC-tuki käyttöön

en: Enable Geo-handling for Consent Mode
fi: Ota käyttöön maantieteellinen käsittely suostumustilassa

en: Enter domain or path
fi: Anna verkkotunnus tai polku

en: Error in tracking
fi: Virhe seurannassa

en: Essential Tracking
fi: Olennaiset seurannat

en: Explore How-To Guides, instructions, & tutorials to get the most from AesirX Consent Shield. Whether you're a developer or admin, find all you need to configure & optimize your privacy setup.
fi: Tutustu oppaisiin, ohjeisiin ja opetusohjelmiin saadaksesi kaiken irti AesirX Consent Shieldistä. Olitpa kehittäjä tai järjestelmänvalvoja, löydät kaiken, mitä tarvitset yksityisyysasetusten määrittämiseen ja optimointiin.

en: Failed to update analytics events.
fi: Analytiikkatapahtumien päivittäminen epäonnistui.

en: Failed to update analytics flows
fi: Analytiikkavirtojen päivittäminen epäonnistui

en: Failed to update consent expiration.
fi: Suostumuksen vanhenemisen päivitys epäonnistui.

en: Failed to update nonce.
fi: Nonce-päivitys epäonnistui.

en: For more details, refer to our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>privacy policy.</a>
fi: Lisätietoja saat tutustumalla <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>tietosuojakäytäntöömme.</a>

en: Form Data: When you contact us.
fi: Lomaketiedot: Kun otat meihin yhteyttä.

en: Functional Tracking
fi: Toiminnallinen seuranta

en: GPC Compliance
fi: GPC-yhteensopivuus

en: GTM General
fi: GTM yleinen

en: Geo-Based Consent Rules
fi: Maantieteelliset suostumusäännöt

en: Gtag ID
fi: Gtag-tunnus

en: Important: Permalink Settings Required
fi: Tärkeää: Permalinkkien asetukset vaaditaan

en: Invalid signature
fi: Virheellinen allekirjoitus

en: Invalid signature.
fi: Virheellinen allekirjoitus.

en: Invalid token
fi: Virheellinen tunnus

en: Language
fi: Kieli

en: Learn how to use AesirX Privacy Scanner with Consent Shield to detect privacy-intrusive elements, using the JetPack plugin as an example.
fi: Opi käyttämään AesirX Privacy Scanneria Consent Shieldin kanssa havaitaksesi yksityisyyttä loukkaavia elementtejä, käyttäen JetPack-laajennusta esimerkkinä.

en: Manage Decentralized Consent
fi: Hallinnoi hajautettua suostumusta

en: Manage Your Consent Preferences
fi: Hallitse suostumusasetuksiasi

en: More info at <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.
fi: Lisätietoja osoitteessa <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.

en: Need Help? Access Our Comprehensive Documentation Hub
fi: Tarvitsetko apua? Käytä kattavaa dokumentaatiohubiamme

en: No
fi: Ei

en: No network requests are made to third-party servers, enabling maximum compliance with privacy regulations like GDPR and the ePrivacy Directive.
fi: Kolmannen osapuolen palvelimille ei tehdä verkkopyyntöjä, mikä mahdollistaa maksimaalisen yksityisyydensuojamääräysten, kuten GDPR:n ja ePrivacy-direktiivin, noudattamisen.

en: No tracking technologies are activated until a user explicitly gives consent. This is required by <strong>GDPR</strong> and <strong>ePrivacy Directive 5(3)</strong>.
fi: Seurantateknologioita ei aktivoida ennen kuin käyttäjä antaa nimenomaisen suostumuksensa. Tämä on vaatimuksena <strong>GDPR</strong>:n ja <strong>ePrivacy-direktiivin 5(3)</strong> mukaan.

en: Nonce is not valid
fi: Nonce ei ole kelvollinen

en: Nonce not found.
fi: Noncea ei löytynyt.

en: Only Third-Party Hosts (default)
fi: Vain kolmannen osapuolen isännät (oletus)

en: Only anonymized page views & limited features will be available. To access all website features, including personalized content & enhanced functionality, please choose an option:
fi: Vain anonymisoidut sivunäkymät ja rajoitetut ominaisuudet ovat käytettävissä. Päästäksesi kaikkiin verkkosivuston ominaisuuksiin, mukaan lukien henkilökohtainen sisältö ja parannettu toiminnallisuus, valitse vaihtoehto:

en: Opt-In Mode (EU)
fi: Valintatila (EU)

en: Opt-Out Mode (California)
fi: Poissulkemistila (Kalifornia)

en: Opt-Out of tracking
fi: Poistu seurannasta

en: Our Commitment in Action
fi: Sitoutumisemme toiminnassa

en: Our plugin requires that your site use a pretty permalink structure (for example, %1$s) to work correctly.
                                It looks like your current settings are using the plain permalink format, which might cause issues.
                                Please %2$s to open your Permalink Settings.
                                Once there, select the "Post name" option (or another pretty permalink structure) and click "Save Changes."
fi: Lisäosamme vaatii, että sivustosi käyttää kaunista pysyvän linkin rakennetta (esimerkiksi %1$s) toimiakseen oikein. Näyttää siltä, että nykyiset asetuksesi käyttävät yksinkertaista pysyvän linkin muotoa, mikä saattaa aiheuttaa ongelmia. Ole hyvä ja %2$s avataksesi pysyvien linkkien asetukset. Valitse siellä "Artikkelin nimi" -vaihtoehto (tai muu kaunis pysyvän linkin rakenne) ja napsauta "Tallenna muutokset."

en: Override
fi: Muokattava suostumuslogiikka

en: Permission denied!
fi: Lupa evätty!

en: Please connect to your wallet
fi: Yhdistä lompakkoosi

en: Please connect your Web3 wallet
fi: Liitä Web3-lompakkosi

en: Please note
fi: Huomioithan

en: Please sign the message on your wallet twice and wait for it to be saved.
fi: Allekirjoita viesti lompakossasi kahdesti ja odota, että se tallennetaan.

en: Previous consent still active
fi: Aiempi suostumus on edelleen voimassa

en: Previous consent was not expired
fi: Aikaisempi suostumus ei ollut vanhentunut

en: Problem with Aesirx Analytics plugin install
fi: Ongelma Aesirx Analytics -lisäosan asennuksessa

en: Reject
fi: Hylkää

en: Removes scripts matching specified domains or paths from the browser until user consent is given.
fi: Poistaa tiettyjä verkkotunnuksia tai polkuja vastaavat komentosarjat selaimesta, kunnes käyttäjä on antanut suostumuksensa.

en: Required for the website to function (e.g, session cookies, security tracking).
fi: Tarvitaan verkkosivuston toimintaan (esim. istuntokoekit, turvallisuuden seuranta).

en: Reset Consent
fi: Nollaa suostumus

en: Reset Detail
fi: Nollaa yksityiskohdat

en: Reset Reject
fi: Palauta Hylkää

en: Revoke Consent
fi: Peruuta suostumus

en: Revoke Consent for the site
fi: Peruuta suostumus sivustolle

en: Revoke Opt-In Consent
fi: Peruuta suostumus

en: Revoke Opt-In Consent for AesirX Privacy Advisor AI
fi: Peruuta AesirX Privacy Advisor AI:n suostumus

en: Revoke Opt-In Consent for Payment Processing
fi: Peruuta maksunkäsittelyn suostumus

en: Revoke your consent for data use whenever you wish.
fi: Peruuta suostumuksesi tietojen käyttöön milloin haluat.

en: Save
fi: Tallentaa

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Script Blocking Options
fi: Skriptien estovaihtoehdot

en: Select Mode
fi: Valitse tila

en: Select your preferred decentralized consent option:
fi: Valitse haluamasi hajautettu suostumusvaihtoehto:

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shield of Privacy
fi: Yksityisyyden kilpi

en: Something went wrong
fi: Jokin meni pieleen

en: TRACKING AND DATA PRIVACY PREFERENCES
fi: SEURANTA JA TIETOJEN YKSITYISYYDEN ASETUKSET

en: Targeted advertising & remarketing (e.g, Facebook Pixel, Google Ads).
fi: Kohdennettu mainonta ja uudelleenmarkkinointi (esim. Facebook Pixel, Google Ads).

en: The consent parameter is required and must be a number.
fi: Suostumusparametri on pakollinen ja sen on oltava numero.

en: The domain sent in the new URL does not match the domain stored in the visitor document
fi: Uudessa URL-osoitteessa lähetetty verkkotunnus ei vastaa vierailijadokumenttiin tallennettua verkkotunnusta

en: The event uuid parameter is required.
fi: Tapahtuman uuid-parametri on pakollinen.

en: The uuid parameter is required.
fi: Uuid-parametri on pakollinen.

en: There was a problem querying the data in the database.
fi: Tietokannan tietojen kyselyssä tapahtui ongelma.

en: There was a problem updating the data in the database.
fi: Tietojen päivittämisessä tietokantaan ilmeni ongelma.

en: There was a problem with the database query.
fi: Tietokantakyselyssä oli ongelma.

en: Third-Party Plugins
fi: Kolmannen osapuolen laajennukset

en: This website uses tracking by default. You may opt out at any time.
fi: Tämä verkkosivusto käyttää oletuksena seurantaa. Voit kieltäytyä milloin tahansa.

en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

en: To comply with Global Privacy Control (GPC), please download and upload the following file:
fi: Noudata Global Privacy Controlia (GPC) lataamalla ja lähettämällä seuraava tiedosto:

en: To configure, input your Google Tag Manager Gtag ID & GTM ID in the designated fields. Once set up, Google Tag Manager will only load after the user provides consent.
fi: Määrittääksesi syötä Google Tag Managerin Gtag ID ja GTM ID annettuihin kenttiin. Kun asetukset on tehty, Google Tag Manager latautuu vasta, kun käyttäjä on antanut suostumuksensa.

en: Tracking is allowed by default, but users must be able to opt out easily. This aligns with <strong>CCPA</strong> and similar U.S. privacy frameworks.
fi: Seuranta on oletusarvoisesti sallittu, mutta käyttäjien on voitava kieltäytyä helposti. Tämä on linjassa <strong>CCPA</strong>:n ja vastaavien Yhdysvaltain tietosuojakehysten kanssa.

en: Understanding Your Privacy Choices
fi: Ymmärrä tietosuoja-asetuksesi

en: Upload Instructions:
fi: Latausohjeet:

en: Upload the file to: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>
fi: Lataa tiedosto: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>

en: User preferencese & site enhancements (e.g, language setting, live chat).
fi: Käyttäjän asetukset ja sivuston parannukset (esim. kieliasetukset, live-chat).

en: Users can earn rewards from digital marketing activities.
fi: Käyttäjät voivat ansaita palkintoja digitaalisista markkinointitoiminnoista.

en: Users can revoke consent on-site at any time.
fi: Käyttäjät voivat peruuttaa suostumuksensa paikan päällä milloin tahansa.

en: Users can revoke consent on-site or from the AesirX dApp at any time.
fi: Käyttäjät voivat peruuttaa suostumuksensa paikan päällä tai AesirX dAppista milloin tahansa.

en: Visitor behavior monitoring (e.g, Google Analytics, Matomo).
fi: Vierailijoiden käyttäytymisen seuranta (esim. Google Analytics, Matomo).

en: Visitor event not found.
fi: Vierailijan tapahtumaa ei löytynyt.

en: Visitor not found
fi: Vierailijaa ei löydy

en: Wallet nonce not found
fi: Lompakon noncea ei löytynyt

en: Wallet not found
fi: Lompakkoa ei löydy

en: Wallet not found.
fi: Lompakkoa ei löytynyt.

en: We do not share your data with third parties without your explicit consent.
fi: Emme jaa tietojasi kolmansille osapuolille ilman nimenomaista suostumustasi.

en: While it prevents scripts from executing, initial network requests may still occur, so it enhances privacy compliance under GDPR but may not fully meet the ePrivacy Directive requirements.
fi: Vaikka se estää skriptien suorittamisen, alkuperäisiä verkkopyyntöjä voi silti tapahtua, joten se parantaa tietosuojan noudattamista GDPR:n mukaisesti, mutta ei välttämättä täytä täysin ePrivacy-direktiivin vaatimuksia.

en: Wrong URL format, domain not found
fi: Väärä URL-muoto, verkkotunnusta ei löydy

en: Yes
fi: Kyllä

en: You can opt-in later for specific features without giving blanket consent.
fi: Voit myöhemmin valita tiettyjä ominaisuuksia ilman yleistä suostumusta.

en: You can revoke consent on the site or any explicit opt-in consent, such as payment processing, at any time
fi: Voit peruuttaa suostumuksen sivustolla tai minkä tahansa nimenomaisen suostumuksen, kuten maksujen käsittelyn, milloin tahansa

en: You've chosen to reject data collection:
fi: Olet päättänyt hylätä tiedonkeruun:

en: click here
fi: klikkaa tästä
