AesirX Consent 2.0.1 - en to se translation catalogue (185 entries)

en: "end" filter is not correct
se: "Slut"-filtret är inte korrekt

en: "start" filter is not correct
se: "Start"-filtret är inte korrekt

en: <div class='input_information_content'>
              Remember to include the explicit purpose (e.g., analytics, marketing) in the consent text to inform users why GTM is being used.</div>
se: <div class='input_information_content'>Kom ihåg att inkludera det uttryckliga syftet (t.ex. analys, marknadsföring) i samtyckestexten för att informera användarna om varför GTM används.</div>

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to opt-in for specific features.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Samtycke:</span> Tillåt insamling av data för analyser, formulärdata (när du kontaktar oss) och beteende- och händelsespårning, med möjlighet att välja in specifika funktioner.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> First & third-party tracking data will be collected to enhance your experience.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Samtycke:</span> Spårningsdata från första och tredje part kommer att samlas in för att förbättra din upplevelse.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Control your data:</span> Choose your preferred level of data collection & tracking.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Kontrollera dina data:</span> Välj din föredragna nivå av datainsamling och spårning.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to revoke consent, opt-in for specific features, & earn rewards from digital marketing activities.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentraliserat samtycke:</span> Tillåt insamling av data för analys, formulärdata (när du kontaktar oss) och beteende- och händelsespårning, med möjlighet att återkalla samtycke, välja in specifika funktioner och tjäna belöningar från digitala marknadsföringsaktiviteter.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Choose Decentralized Wallets or Decentralized Wallet + Shield of Privacy. Both options let you manage & revoke consent on-site or through AesirX dApp, plus earn rewards from digital marketing activities.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentraliserat Samtycke:</span> Välj Decentraliserade Plånböcker eller Decentraliserad Plånbok + Sekretesskydd. Båda alternativen låter dig hantera och återkalla samtycke på plats eller genom AesirX dApp, plus tjäna belöningar från digitala marknadsföringsaktiviteter.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Earn rewards:</span> Participate in decentralized consent for privacy & rewards.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Tjäna belöningar:</span> Delta i decentraliserat samtycke för integritet och belöningar.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Enables Compliance:</span> Using Shield of Privacy (SoP) ensures compliance with GDPR, CCPA, ePrivacy Directive, & other data protection regulations.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Möjliggör Efterlevnad:</span> Användning av Privacy Shield (SoP) säkerställer efterlevnad av GDPR, CCPA, ePrivacy-direktivet och andra dataskyddsförordningar.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexible Consent:</span> You can withdraw your consent anytime on-site or via our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentralized Application).
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexibelt samtycke:</span> Du kan återkalla ditt samtycke när som helst på plats eller via vår <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentraliserad Applikation).

en: <span class='fw-semibold text-primary'>For Businesses:</span> Enhance trust, secure user identities, & prevent breaches.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>För företag:</span> Förstärk förtroende, säkra användaridentiteter & förebygg intrång.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Learn More:</span> Discover our approach to data processing in our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Privacy Policy</a>.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Lär dig mer:</span> Upptäck vårt tillvägagångssätt för databehandling i vår <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Integritetspolicy</a>.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Privacy Protection:</span> Users have full control over their data, ensuring maximum privacy.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Integritetsskydd:</span> Användare har full kontroll över sina data, vilket säkerställer maximal integritet.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Proactive Protection:</span> We enhance privacy measures to safeguard your data integrity.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Proaktivt Skydd:</span> Vi förbättrar integritetsskyddet för att säkra dina data.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Reject:</span> No data will be collected or loaded except for anonymized page views & rejections. Some personalization features may be disabled.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Avvisa:</span> Inga data kommer att samlas in eller laddas upp förutom anonymiserade sidvisningar & avvisningar. Vissa personaliseringsfunktioner kan vara inaktiverade.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparent data collection practices:</span> Understand how your data is collected & used.
se: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparenta datainsamlingspraxis:</span> Förstå hur dina data samlas in & används.

en: <strong>AND Logic (Stricter Match):</strong> Both language and time zone must match a region for its consent model to apply. Ideal for high-accuracy targeting.
se: <strong>AND logik (striktare matchning):</strong> Både språk och tidszon måste matcha en region för att dess samtyckesmodell ska tillämpas. Idealisk för inriktning med hög precision.

en: <strong>OR Logic (More Flexible):</strong> Either language or time zone can match to apply a region’s consent model. Best for broader coverage based on user preferences.
se: <strong>OR Logik (mer flexibel):</strong> Antingen språk eller tidszon kan matcha för att tillämpa en regions samtyckesmodell. Bäst för bredare täckning baserat på användarpreferenser.

en: About
se: Om

en: Address is not valid
se: Adressen är inte giltig

en: Advertising Tracking
se: Annonsspårning

en: AesirX Consent
se: AesirX Samtycke

en: AesirX Consent Shield for Domain/Path-Based Blocking
se: AesirX Medgivande Sköld för Domän/Sökvägsbaserad Blockering

en: Aesirx Consent plugin. When you join forces with AesirX, you're not just becoming a Partner - you're also becoming a freedom fighter in the battle for privacy! Earn 25% Affiliate Commission <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Click to Join]</a>
se: AesirX samtycke-plugin. När du går samman med AesirX blir du inte bara en partner - du blir också en frihetskämpe i kampen för integritet! Tjäna 25% affiliate provision <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Klicka för att gå med]</a>

en: All consented data will be collected.
se: Allt samtyckt data kommer att samlas in.

en: Allow Override
se: Tillåt åsidosättande

en: Always active
se: Alltid aktiv

en: Always link your own website's Privacy Policy, not the AesirX example
se: Länka alltid till din egen webbplats integritetspolicy, inte AesirX-exemplet

en: Analytics & Behavioral Data: To improve our services & personalize your experience.
se: Analys & beteendedata: För att förbättra våra tjänster & anpassa din upplevelse.

en: Analytics Tracking
se: Analytics spårning

en: Any additional third-party integrations (e.g, customer support tools, CDNS).
se: Eventuella ytterligare tredjepartsintegrationer (t.ex. kundsupportverktyg, CDNS).

en: Back
se: Tillbaka

en: Benefits
se: Fördelar

en: Blocks JavaScript from third-party domains, allowing first-party scripts to run normally & keep essential site functions intact.
se: Blockerar JavaScript från tredjepartsdomäner, tillåter förstapartsskript att köras normalt och behåller nödvändiga webbplatsfunktioner intakta.

en: Blocks or removes scripts from running in the user's browser before consent is given.
se: Blockerar eller tar bort skript från att köras i användarens webbläsare innan samtycke har givits.

en: Blocks selected third-party plugins from loading until user consent is given.
se: Blockerar valda tredjepartsplugins från att laddas tills användarens samtycke har givits.

en: Both first-party & third-party tracking data will be activated.
se: Både första parts och tredje parts spårningsdata kommer att aktiveras.

en: Browser Language
se: Webbläsarspråk

en: By consenting, you allow us to collect & use your data for:
se: Genom att samtycka tillåter du oss att samla in & använda dina uppgifter för:

en: Choose how browser language and time zone are combined to determine consent rules:
se: Välj hur webbläsarens språk och tidszon kombineras för att fastställa samtyckesregler:

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"], or use "Decentralized Consent" for more control over your personal data.
se: Välj hur vi använder dina data: 'Avvisa' datainsamling, tillåt spårning ['Samtycke'], eller använd 'Decentraliserat Samtycke' för mer kontroll över dina personuppgifter & belöningar.

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"].
se: Välj hur vi använder dina data: "Avvisa" datainsamling, tillåt spårning ["Samtycke"].

en: Choose your tailored template
se: Välj din anpassade mall

en: Completely prevents the loading and execution of chosen third-party plugins before consent.
se: Förhindrar helt laddning och exekvering av utvalda tredjepartsplugins innan samtycke.

en: Configurable Consent Logic
se: Konfigurerbar samtyckeslogik

en: Configure how JavaScript is blocked based on user consent preferences.
se: Konfigurera hur JavaScript blockeras baserat på användarens samtyckespreferenser.

en: Connect to your website via FTP or File Manager.
se: Anslut till din webbplats via FTP eller Filhanterare.

en: Connecting
se: Ansluter

en: Consent
se: Samtycke

en: Consent Management
se: Samtyckeshantering

en: Consent Mode
se: Samtyckesläge

en: Continue
se: Fortsätt

en: Contract is not valid
se: Kontraktet är inte giltigt

en: Cookie Declaration
se: Cookie-deklaration

en: Could not insert consent
se: Kunde inte infoga samtycke

en: Custom Tracking
se: Anpassad spårning

en: Customize
se: Anpassa

en: Customize Consent Management Text
se: Anpassa text för samtyckeshantering

en: Customize Details Text
se: Anpassa detaljtext

en: Customize Reject Text
se: Anpassa avvisande text

en: Database error occurred.
se: Ett databasfel har inträffat.

en: Decentralized Consent
se: Decentraliserat samtycke

en: Decentralized Consent + Shield of Privacy
se: Decentraliserat Samtycke + Integritetssköld

en: Decentralized Consent Mode
se: Decentraliserat samtyckesläge

en: Decentralized Consent Mode setup improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any scripts, beacons, or tags until after consent is given, reducing compliance risks. It also includes Decentralized Consent, for more control over personal data.
se: Inställningen av decentraliserat samtyckesläge förbättrar Googles samtyckesläge 2.0 genom att inte ladda några skript, beacons eller taggar förrän efter samtycke har getts, vilket minskar riskerna för efterlevnad. Det inkluderar också decentraliserat samtycke, för mer kontroll över personuppgifter och belöningar.

en: Decentralized consent will be loaded
se: Decentraliserat samtycke laddas

en: Default Consent Mode
se: Standardsamtyckesläge

en: Default Consent Mode improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any tags until after consent is given, reducing compliance risks.
se: Standardläget för samtycke förbättrar Googles samtyckesläge 2.0 genom att inte ladda några taggar förrän efter samtycke har getts, vilket minskar riskerna för efterlevnad.

en: Details
se: Detaljer

en: Disable GPC Support
se: Inaktivera GPC-stöd

en: Disables third-party data sharing for California users.
se: Inaktiverar datadelning från tredje part för användare i Kalifornien.

en: Discover the latest features & best practices.
se: Upptäck de senaste funktionerna och bästa praxis.

en: Do Not Sell or Share My Personal Information (CCPA)
se: Sälj eller dela inte min personliga information (CCPA)

en: Do not sell or share options
se: Sälj eller dela inte optioner

en: Domain
se: Domän

en: Domain not found
se: Domän hittades inte

en: Domain/Path-Based
se: Domän-/sökvägsbaserad

en: Download the gpc.json file.
se: Ladda ner gpc.json-filen.

en: Enable GPC Support
se: Aktivera GPC-stöd

en: Enable Geo-handling for Consent Mode
se: Aktivera geohantering för samtyckesläge

en: Enter domain or path
se: Ange domän eller sökväg

en: Error in tracking
se: Fel i spårning

en: Essential Tracking
se: Viktig spårning

en: Explore How-To Guides, instructions, & tutorials to get the most from AesirX Consent Shield. Whether you're a developer or admin, find all you need to configure & optimize your privacy setup.
se: Utforska guider, instruktioner och handledningar för att få ut det mesta av AesirX Consent Shield. Oavsett om du är utvecklare eller administratör, hitta allt du behöver för att konfigurera och optimera din integritetsinställning.

en: Failed to update analytics events.
se: Misslyckades med att uppdatera analyshändelser.

en: Failed to update analytics flows
se: Uppdatering av analysflöden misslyckades

en: Failed to update consent expiration.
se: Uppdatering av samtyckets utgång misslyckades.

en: Failed to update nonce.
se: Uppdatering av nonce misslyckades.

en: For more details, refer to our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>privacy policy.</a>
se: För mer information, se vår <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>integritetspolicy.</a>

en: Form Data: When you contact us.
se: Formulärdata: När du kontaktar oss.

en: Functional Tracking
se: Funktionell spårning

en: GPC Compliance
se: GPC-efterlevnad

en: GTM General
se: Allmän GTM

en: GTM ID
se: GTM-ID

en: Geo-Based Consent Rules
se: Geobaserade samtyckesregler

en: Gtag ID
se: Gtag-ID

en: Important: Permalink Settings Required
se: Viktigt: Inställningar för permalänkar krävs

en: Invalid signature
se: Ogiltig signatur

en: Invalid signature.
se: Ogiltig signatur.

en: Invalid token
se: Ogiltig token

en: Language
se: Språk

en: Learn how to use AesirX Privacy Scanner with Consent Shield to detect privacy-intrusive elements, using the JetPack plugin as an example.
se: Lär dig hur du använder AesirX Privacy Scanner med Consent Shield för att upptäcka integritetsintrångande element, med JetPack-plugin som exempel.

en: Manage Decentralized Consent
se: Hantera decentraliserat samtycke

en: Manage Your Consent Preferences
se: Hantera dina samtyckesinställningar

en: More info at <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.
se: Mer information på <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.

en: Need Help? Access Our Comprehensive Documentation Hub
se: Behöver du hjälp? Tillgång till vår omfattande dokumentationshub

en: No
se: Inga

en: No network requests are made to third-party servers, enabling maximum compliance with privacy regulations like GDPR and the ePrivacy Directive.
se: Inga nätverksförfrågningar görs till tredjepartsservrar, vilket möjliggör maximal efterlevnad av integritetsregler som GDPR och ePrivacy-direktivet.

en: No tracking technologies are activated until a user explicitly gives consent. This is required by <strong>GDPR</strong> and <strong>ePrivacy Directive 5(3)</strong>.
se: Inga spårningstekniker aktiveras förrän en användare uttryckligen ger sitt samtycke. Detta krävs enligt <strong>GDPR</strong> och <strong>ePrivacy Directive 5(3)</strong>.

en: Nonce is not valid
se: Nonce är inte giltig

en: Nonce not found.
se: Nonce hittades inte.

en: Only Third-Party Hosts (default)
se: Endast tredjepartsvärdar (standard)

en: Only anonymized page views & limited features will be available. To access all website features, including personalized content & enhanced functionality, please choose an option:
se: Endast anonymiserade sidvisningar och begränsade funktioner kommer att vara tillgängliga. För att få tillgång till alla webbplatsens funktioner, inklusive personligt innehåll och förbättrad funktionalitet, välj ett alternativ:

en: Opt-In Mode (EU)
se: Opt-in-läge (EU)

en: Opt-Out Mode (California)
se: Opt-out-läge (Kalifornien)

en: Opt-Out of tracking
se: Välja bort spårning

en: Our Commitment in Action
se: Vårt engagemang i handling

en: Our plugin requires that your site use a pretty permalink structure (for example, %1$s) to work correctly.
                                It looks like your current settings are using the plain permalink format, which might cause issues.
                                Please %2$s to open your Permalink Settings.
                                Once there, select the "Post name" option (or another pretty permalink structure) and click "Save Changes."
se: Vårt plugin kräver att din webbplats använder en snygg permalänkstruktur (till exempel %1$s) för att fungera korrekt. Det verkar som att dina nuvarande inställningar använder det enkla permalänkformatet, vilket kan orsaka problem. Vänligen %2$s för att öppna dina Permalänk-inställningar. Välj där "Inläggsnamn"-alternativet (eller en annan snygg permalänkstruktur) och klicka på "Spara ändringar."

en: Override
se: Åsidosätta

en: Permission denied!
se: Åtkomst nekad!

en: Please connect to your wallet
se: Vänligen anslut till din plånbok

en: Please connect your Web3 wallet
se: Vänligen anslut din Web3-plånbok

en: Please note
se: Observera

en: Please sign the message on your wallet twice and wait for it to be saved.
se: Var vänlig signera meddelandet i din plånbok två gånger och vänta tills det har sparats.

en: Previous consent still active
se: Tidigare samtycke fortfarande aktivt

en: Previous consent was not expired
se: Det tidigare samtycket hade inte löpt ut

en: Problem with Aesirx Analytics plugin install
se: Problem med installationen av Aesirx Analytics plugin

en: Reject
se: Avvisa

en: Removes scripts matching specified domains or paths from the browser until user consent is given.
se: Tar bort skript som matchar angivna domäner eller sökvägar från webbläsaren tills användarens samtycke ges.

en: Required for the website to function (e.g, session cookies, security tracking).
se: Krävs för att webbplatsen ska fungera (t.ex. sessionscookies, säkerhetsspårning).

en: Reset Consent
se: Återställ samtycke

en: Reset Cookie
se: Återställ cookie

en: Reset Detail
se: Återställ detalj

en: Reset Reject
se: Återställ Avvisa

en: Revoke Consent
se: Återkalla samtycke

en: Revoke Consent for the site
se: Återkalla samtycke för webbplatsen

en: Revoke Opt-In Consent
se: Återkalla samtycke

en: Revoke Opt-In Consent for AesirX Privacy Advisor AI
se: Återkalla samtycke till opt-in för AesirX Privacy Advisor AI

en: Revoke Opt-In Consent for Payment Processing
se: Återkalla samtycke till betalningshantering

en: Revoke your consent for data use whenever you wish.
se: Återkalla ditt samtycke till användning av data när du önskar.

en: Save
se: Spara

en: Save settings
se: Spara inställningar

en: Saving...
se: Sparar...

en: Script Blocking Options
se: Skriptblockeringsalternativ

en: Select Mode
se: Välj Läge

en: Select your preferred decentralized consent option:
se: Välj ditt föredragna decentraliserade samtyckesalternativ:

en: Settings
se: Inställningar

en: Something went wrong
se: Något gick fel

en: TRACKING AND DATA PRIVACY PREFERENCES
se: SPÅRNING OCH DATASEKRETESSINSTÄLLNINGAR

en: Targeted advertising & remarketing (e.g, Facebook Pixel, Google Ads).
se: Riktad annonsering och remarketing (t.ex. Facebook Pixel, Google Ads).

en: The consent parameter is required and must be a number.
se: Samtyckesparametern är obligatorisk och måste vara ett nummer.

en: The domain sent in the new URL does not match the domain stored in the visitor document
se: Domänen som skickats i den nya URL:en matchar inte med domänen som är lagrad i besöksdokumentet

en: The event uuid parameter is required.
se: Eventets uuid-parameter är obligatorisk.

en: The uuid parameter is required.
se: Uuid-parametern är obligatorisk.

en: There was a problem querying the data in the database.
se: Det uppstod ett problem med att hämta data från databasen.

en: There was a problem updating the data in the database.
se: Det uppstod ett problem med att uppdatera datan i databasen.

en: There was a problem with the database query.
se: Det uppstod ett problem med databasfrågan.

en: Third-Party Plugins
se: Tredjeparts plugins

en: This website uses tracking by default. You may opt out at any time.
se: Denna webbplats använder spårning som standard. Du kan välja bort det när som helst.

en: Time Zone
se: Tidszon

en: To comply with Global Privacy Control (GPC), please download and upload the following file:
se: För att följa Global Privacy Control (GPC), vänligen ladda ner och ladda upp följande fil:

en: To configure, input your Google Tag Manager Gtag ID & GTM ID in the designated fields. Once set up, Google Tag Manager will only load after the user provides consent.
se: För att konfigurera, ange din Google Tag Manager Gtag-ID och GTM-ID i de angivna fälten. När det är inställt kommer Google Tag Manager endast att laddas efter att användaren har gett sitt samtycke.

en: Tracking is allowed by default, but users must be able to opt out easily. This aligns with <strong>CCPA</strong> and similar U.S. privacy frameworks.
se: Spårning är tillåtet som standard, men användare måste kunna välja bort det enkelt. Detta är i linje med <strong>CCPA</strong> och liknande amerikanska sekretessramar.

en: Understanding Your Privacy Choices
se: Förstå dina integritetsval

en: Upload Instructions:
se: Uppladdningsinstruktioner:

en: Upload the file to: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>
se: Ladda upp filen till: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>

en: User preferencese & site enhancements (e.g, language setting, live chat).
se: Användarpreferenser och webbplatsförbättringar (t.ex. språkinställning, livechatt).

en: Users can earn rewards from digital marketing activities.
se: Användare kan tjäna belöningar från digitala marknadsföringsaktiviteter.

en: Users can revoke consent on-site at any time.
se: Användare kan återkalla sitt samtycke på plats när som helst.

en: Users can revoke consent on-site or from the AesirX dApp at any time.
se: Användare kan återkalla sitt samtycke på plats eller från AesirX dApp när som helst.

en: Visitor behavior monitoring (e.g, Google Analytics, Matomo).
se: Övervakning av besökarnas beteende (t.ex. Google Analytics, Matomo).

en: Visitor event not found.
se: Besökarhändelse hittades inte.

en: Visitor not found
se: Besökaren hittades inte

en: Wallet nonce not found
se: Plånbokens nonce hittades inte

en: Wallet not found
se: Plånbok inte hittad

en: Wallet not found.
se: Plånbok hittades inte.

en: We do not share your data with third parties without your explicit consent.
se: Vi delar inte dina uppgifter med tredje part utan ditt uttryckliga samtycke.

en: While it prevents scripts from executing, initial network requests may still occur, so it enhances privacy compliance under GDPR but may not fully meet the ePrivacy Directive requirements.
se: Även om det förhindrar skript från att köras, kan initiala nätverksförfrågningar fortfarande inträffa, så det förbättrar integritetsskyddet enligt GDPR men kanske inte helt uppfyller kraven i ePrivacy-direktivet.

en: Wrong URL format, domain not found
se: Felaktigt URL-format, domän hittades inte

en: Yes
se: Ja

en: You can opt-in later for specific features without giving blanket consent.
se: Du kan välja att delta senare för specifika funktioner utan att ge generellt samtycke.

en: You can revoke consent on the site or any explicit opt-in consent, such as payment processing, at any time
se: Du kan återkalla samtycke på webbplatsen eller något uttryckligt medgivande, såsom betalningshantering, när som helst

en: You've chosen to reject data collection:
se: Du har valt att avvisa datainsamling:

en: click here
se: Klicka här
