BusiProf Pro 1.8.4 - en to da_DK translation catalogue (257 entries)

en: Error 404
da_DK: Fejl 404

en: Oops! Page not found!
da_DK: Ups! Siden blev ikke fundet

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
da_DK: Vi beklager, men den side, du søger, findes ikke.

en: Go Back
da_DK: Gå tilbage

en: (DEVELOPER)
da_DK: (UDVIKLER)

en: Here you can add a short bio about the owner, or the staff, of your establishment. Here you can add a short bio about the owner, or the staff, of your establishment. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem.
da_DK: Her kan du tilføje en kort biografi om ejeren, personalet, af dit foretagende.

en: Daily Archive
da_DK: Dagsarkiv

en: Monthly Archive
da_DK: Månedsarkiv

en: Yearly Archive
da_DK: Årsarkiv

en: Blog Archive
da_DK: Blogarkiv

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Next
da_DK: Næste

en: Category Archive
da_DK: Kategoriarkiv

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
da_DK: Dette indlæg er beskyttet med kodeord. Skriv kodeordet for at se eventuelle kommentarer.

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: Comment navigation
da_DK: Kommentar navigation

en: &larr; Older Comments
da_DK: &larr; Ældre kommentarer

en: Newer Comments &rarr;
da_DK: Nyere kommentarer &rarr;

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment
da_DK: Du skal være <a href="%s">logget ind</a> for at skrive en kommentar.

en: Name
da_DK: Navn

en: Email
da_DK: E-mail

en: Message
da_DK: Besked

en: Logged in as
da_DK: Logget ind som

en: Logout of this account
da_DK: Log ud af denne konto

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Send Message
da_DK: Send besked

en: Leave a Reply
da_DK: Skriv et svar

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Website
da_DK: Websted

en: Read More
da_DK: Læs mere

note: Template Name of the plugin/theme
en: Home
da_DK: Forside

en: Archive by category
da_DK: Kategoriarkiv

en: Search results for
da_DK: Søg efter resultater for

en: Posts tagged
da_DK: Indlæg tagget med

en: Articles posted by
da_DK: Artikler udgivet af

en: Page
da_DK: Side

en: Reply
da_DK: Svar

en: Your comment is awaiting moderation.
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse.

en: General settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Front page
da_DK: Forside

en: Enable front page
da_DK: Aktiver Forside

en: Header logo settings
da_DK: Sidehoved logoindstillinger

en: Enter Logo Width
da_DK: Indtast logo bredde

en: Enter Logo Height
da_DK: Indtast logo højde

en: Enable logo text
da_DK: Aktiver logotekst

en: Custom CSS
da_DK: Brugerdefineret CSS

en: Footer copyright settings
da_DK: Copyright-indstillinger i sidefoden

en: ©2017 All Rights Reserved - Webriti. - Designed and Developed by
da_DK: ©2017 Alle rettigheder forbeholdes - Webriti. - Designet og udviklet af

en: Copyright text
da_DK: Copyright tekst

en: Social icons
da_DK: Sociale ikoner

en: Enable footer's social icons
da_DK: Aktiver sociale ikoner i sidefoden

en: Theme Layout Manager
da_DK: Temaets layouthåndtering

en: Section 1
da_DK: Sektion 1

en: Slider
da_DK: Skyder

en: Service section
da_DK: Tjenester sektion

en: Project section
da_DK: Projekt sektion

en: Blog section
da_DK: Blog sektion

en: Team section
da_DK: Team sektion

en: Testimonials section
da_DK: Anbefalinger sektion

en: Client slider
da_DK: Kundeslider

en: Section 2
da_DK: Sektion 2

en: Section 3
da_DK: Sektion 3

en: Section 4
da_DK: Sektion 4

en: Section 5
da_DK: Sektion 5

en: Section 6
da_DK: Sektion 6

en: Section 7
da_DK: Sektion 7

en: Blog meta settings
da_DK: Blog meta-indstillinger

en: Hide post meta from blog pages, archive pages, categories, author, etc.
da_DK: Skjul indlæggets meta fra blogsider, arkivsider, kategorier, forfatter, osv.

en: SEO Friendly URL
da_DK: SEO-venlig URL

en: Project slug
da_DK: Projekt kortlink

en: Project’s category slug
da_DK: Projekter kategori kortlink

en: Client slug
da_DK: Kunde kortlink

en: Team slug
da_DK: Team kortlink

en: After changing the slug, please don't forget to save the permalinks. Without saving them, the old permalinks will not be updated.
da_DK: Efter du ændrer kortlinket, så glem ikke at gemme under permalinks. Hvis du ikke gemmer, så vil de gamle permalinks ikke blive opdateret.

en: Click here permalinks setting
da_DK: Klik her permalinksindstillinger

en: Homepage section settings
da_DK: Forsidesektion indstillinger

en: Infobar settings
da_DK: Infobar indstillinger

en: Enable Infobar
da_DK: Aktiver infobar

en: ON
da_DK: PÅ

en: OFF
da_DK: SLUKKET

en: Busiprof: the perfect WordPress theme for an app and web developer
da_DK: Busiprof: Det perfekte WordPress-tema til en app og webudvikler

en: Infobar text
da_DK: Infobar tekst

en: Slider settings
da_DK: Skyderindstillinger

en: Enable slider
da_DK: Aktiver skyder

en: Slider Content
da_DK: Sliderindhold

en: Add new slide
da_DK: Tilføj ny slide

en: Slide
da_DK: Dias

en: Direction
da_DK: Retning

en: horizontal
da_DK: vandret

en: vertical
da_DK: lodret

en: Animation speed
da_DK: Animationshastighed

en: Slideshow speed
da_DK: Billedshow hastighed

en: Service settings
da_DK: Tjenester indstilling

en: Enable Services on homepage
da_DK: Aktiver tjenester på forsiden

en: Awesome Services
da_DK: Fabelagtige tjenester

en: Title
da_DK: Titel

en: We are a group of passionate designers and developers who really love creating awesome WordPress themes and giving support.
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere der virkelig elsker at skabe fabelagtige WordPress temaer og give support.

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Service content
da_DK: Tjenester indhold

en: Add new Service
da_DK: Tilføj ny tjeneste

en: More Services
da_DK: Flere tjenester

en: Button Text
da_DK: Knaptekst

en: Button Link
da_DK: Knaplink

en: Open link in new tab
da_DK: Åbn link i et nyt faneblad

en: Project settings
da_DK: Projektindstillinger

en: Enable Home Project section
da_DK: Aktiver forside projektsektion

en: Recent Projects
da_DK: Seneste projekter

en: Recent Blog setting
da_DK: Seneste blogindstillinger

en: Enable Home Blog section
da_DK: Aktiver forside blogsektion

en: Recent Blog
da_DK: Seneste blog

en: We are a group of passionate designers and developers who love to create awesome WordPress themes with an amazing support and the coolest video documentation.
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere der virkelig elsker at skabe fabelagtige WordPress-temaer og give support og den sejeste videodokumentation.

en: Team setting
da_DK: Team indstilling

en: Enable Home Team section
da_DK: Aktiver forside team sektion

en: Meet The Team
da_DK: Mød teamet

en: Click here to add Team
da_DK: Klik her for at tilføje et team

en: Enable background image
da_DK: Aktiver baggrundsbillede

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

en: Enable background image overlay
da_DK: Aktiver baggrundsbillede overlejring

en: Background attachment
da_DK: Baggrundsvedhæftning

en: Testimonial settings
da_DK: Anbefalinger indstillinger

en: Enable Home Testimonial section
da_DK: Aktiver forside anbefalingsektion

en: Our Testimonials
da_DK: Anbefalinger

en: Testimonial content
da_DK: Anbefalinger indhold

en: Add new Testimonial
da_DK: Tilføj ny anbefaling

en: Testimonial
da_DK: Anbefaling

en: Client Slider settings
da_DK: Kunde sliderindstilling

en: Enable Home Client section
da_DK: Aktiver forside kundesektion

en: Meet our clients
da_DK: Mød vores kunder

en: Number of shown clients
da_DK: Antallet af viste kunder

en: Click here to add client
da_DK: Klik her for at tilføje en kunde

en: Template settings
da_DK: Skabelonindstillinger

en: About Us page settings
da_DK: Om os-sideindstillinger

en: Enable Team section
da_DK: Aktiver teamsektion

en: Enable Client section
da_DK: Aktiver kundesektion

en: Service page settings
da_DK: Tjenester sideindstillinger

en: Enable Testimonial section
da_DK: Aktiver anbefalingsektion

en: Project page settings
da_DK: Projekt sideindstillinger

en: Number of displayed projects
da_DK: Antallet af viste projekter

en: Select column layout
da_DK: Vælg kolonnelayout

en: Contact page setting
da_DK: Kontaktside indstillinger

en: Enable contact information
da_DK: Aktiver kontaktinformation

en: Address one
da_DK: Adresse et

en: Address two
da_DK: Adresse to

en: Enable Google Maps
da_DK: Aktiver Google map

en: Enable Client slider
da_DK: Aktiver kundeskyder

en: Project Archive page settings
da_DK: Projekt arkivside indstilling

en: Click here to add project
da_DK: Klik her for at tilføje et projekt

en: Recent Project category
da_DK: Seneste projektkategori

en: Predefined default background
da_DK: Forudindstillet standardbaggrund

en: Theme style settings
da_DK: Temaets designindstilling

en: wide
da_DK: bred

en: Theme Layout
da_DK: Tema layout

en: Predefined default backgrounds
da_DK: Forudindstillet standardbaggrund

en: Predefined colors
da_DK: Foruddefinerede farver

en: Enable custom color skin
da_DK: Aktiver tilpasset farveoverflade

en: Skin color
da_DK: Overfladefarve

en: Web Design
da_DK: Webdesign

en: It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout.
da_DK: Det er et for længe siden fastlagt faktum, at en læser vil blive distraheret af det læsbare indhold af siden når dets layout betragtes.

en: Unique Elements
da_DK: Enestående elementer

en: User Friendly
da_DK: Brugervenligt

en: Responsive WP theme
da_DK: Responsivt WP tema

en: Graphic design
da_DK: Grafisk design

en: User friendly
da_DK: Brugervenlig

en: We are group of passionate designers and developers who really love to create wordpress themes with amazing support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere der virkelig elsker at skabe WordPress-temaer med fantastisk support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...

en: Add new field
da_DK: Tilføj nyt felt

en: Customizer Repeater
da_DK: Tilpasser duplikator

en: Subtitle
da_DK: Undertitel

en: Video Url
da_DK: Video-URL

en: Color
da_DK: Farve

en: Shortcode
da_DK: Kortkode

en: Designation
da_DK: Udpegning

en: Delete field
da_DK: Slet felt

en: Open link in new tab:
da_DK: Åbn link i et nyt faneblad

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Note: Some icons may not be displayed here. You can see the full list of icons at %1$s.
da_DK: Bemærk: Nogle ikoner bliver måske ikke vist her. Du kan se den komplette liste med ikoner på %1$s.

en: Image
da_DK: Billede

en: Upload Image
da_DK: Upload billede

en: Slide Format
da_DK: Sliderformat

en: Aside
da_DK: Sidebemærkning

en: Quote
da_DK: Citat

en: Image type
da_DK: Billedtype

en: None
da_DK: Ingen

en: Remove Icon
da_DK: Fjern ikon

en: Add Icon
da_DK: Tilføj ikon

en: Slider Detail
da_DK: Sliderdetaljer

en: Service Detail
da_DK: Tjenestedetaljer

en: Project Details
da_DK: Projektdetaljer

en: Testimonial Detail
da_DK: Anbefalinger detaljer

en: Member Details
da_DK: Medlemsdetaljer

en: Client Detail
da_DK: Kundedetaljer

en: Upload client image using featured image
da_DK: Upload et kundebillede ved at bruge udvalgt billede.

en: Project
da_DK: Projekt

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New Project
da_DK: Tilføj nyt projekt

en: New Link
da_DK: Nyt link

en: All Projects
da_DK: Alle projekter

en: View Link
da_DK: Vis link

en: Search Links
da_DK: Søg Links

en: No Links found
da_DK: Ingen links fundet

en: No links found in trash
da_DK: Ingen links fundet i papirkurv

en: Our Team
da_DK: Vores team

en: Add New Member
da_DK: Tilføj nyt medlem

en: All Members
da_DK: Alle medlemmer

en:  Client
da_DK: Kunde

en: Add New Client
da_DK: Tilføj ny kunde

en: All Clients
da_DK: Alle kunder

en: Project categories
da_DK: Projektkategorier

en: WBR: Header Widget
da_DK: WBR: Sidehoved widget

en: Email us: themes@busiprof.com
da_DK: Send os en e-mail: themes@busiprof.com

en: Font Awesome icon
da_DK: Font Awesome ikon

en: Find all icons
da_DK: Find alle ikoner

en: here
da_DK: her

en: WBR : Latest Posts
da_DK: WBR: Seneste indlæg

en: To display your recent posts
da_DK: Til at vise dine seneste indlæg

en: Popular
da_DK: Populære

en: Recent
da_DK: Seneste

en: WBR: Contact Widget
da_DK: WBR: Kontakt widget

en: To display your contact information
da_DK: Til at vise din kontaktinformation

en: Thank you
da_DK: Mange tak

en: Your information has been sent.
da_DK: Dine informationer er sendt.

en: Sorry, your nonce did not verify.
da_DK: Beklager, din nonce blev ikke bekræftet.

en: sent you a message from
da_DK: sendt dig en besked fra

en: Quick contact
da_DK: Kvikkontakt

en: Sidebar widget area
da_DK: Sidebar widgetområde

en: Footer widget area
da_DK: Sidefod widget-område

en: WooCommerce sidebar widget area
da_DK: WooCommerce sidebar widgetområde

en: Top header left area
da_DK: Top sidehoved venstre område

en: Top header right area
da_DK: Top sidehoved højre område

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: All
da_DK: Alle

en: Web design
da_DK: Webdesign

en: Web development
da_DK: Webudvikling

en: Multimedia
da_DK: Multimedie

en: Print media
da_DK: Printmedie

en: Business cards
da_DK: Visitkort

en: Graphic design & web design
da_DK: Grafisk design & webdesign

en: Clean and usable UI kit
da_DK: Rent og brugbart UI-sæt

en: Responsive design
da_DK: Responsivt design

en: (Sales & Marketing)
da_DK: (Salg & Marketing)

en: We are a group of passionate designers and developers who really love creating awesome WordPress themes & giving support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere der virkelig elsker at skabe WordPress-temaer med fantastisk support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...

en: Nothing found
da_DK: Intet fundet

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men din søgning gav ingen resultater. Prøv igen med nogle andre søgeord.

en: Search
da_DK: Søg

en: Leave a comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Tag Archive
da_DK: Tag-arkiv

note: Description of the plugin/theme
en: A responsive theme for all type of business that features multiple nav menus, several sidebars, and more. With pixel-perfect design, it's great for any blogger who wants a new look for their site. The theme is built using Twitter bootstrap.
da_DK: Et responsivt tema, der indeholder mange navigationsmenuer, flere sidebarer og mere. Velegnet til alle typer af virksomheder. Med pixelperfekt design er det fremragende for enhver blogger, som ønsker et nyt udseende på sin side. Temaet er opbygget med brug af Twitter bootstrap.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Page Fullwidth
da_DK: Side fuldbredde

note: Template Name of the plugin/theme
en: About Us
da_DK: Om os

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog-Fullwidth
da_DK: Blog-fuldbredde

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog-left-sidebar
da_DK: Blog venstre sidebar

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog-Right-Sidebar
da_DK: Blog højre sidebar

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contact
da_DK: Kontakt

note: Template Name of the plugin/theme
en: Project-2-column
da_DK: Projekt-2-kolonner

note: Template Name of the plugin/theme
en: Homepage Two
da_DK: Forside to

note: Template Name of the plugin/theme
en: Project-3-column
da_DK: Projekt-3-kolonner

note: Template Name of the plugin/theme
en: Project-4-column
da_DK: Projekt-4-kolonner

note: Template Name of the plugin/theme
en: Project With Category
da_DK: Projekt med kategori
