BusiProf Pro 1.8.4 - en to sv_SE translation catalogue (270 entries)

en:  Client
sv_SE:  Kund

en: &larr; Older Comments
sv_SE: &larr; Äldre kommentarer

en: (DEVELOPER)
sv_SE: (UTVECKLARE)

en: (Sales & Marketing)
sv_SE: (Försäljning och marknadsföring)

en: 24/7 Support
sv_SE: Support dygnet runt alla dagar

en: A responsive theme for all type of business that features multiple nav menus, several sidebars, and more. With pixel-perfect design, it's great for any blogger who wants a new look for their site. The theme is built using Twitter bootstrap.
sv_SE: Ett responsivt tema för alla typer av företag som använder flera navigeringsmenyer, flera sidopaneler m.m. Med pixelperfekt design är det fantastiskt för varje bloggare som vill ge sin webbplats ett nytt utseende. Temat är byggt med hjälp av Twitters bootstrap.

en: About Us
sv_SE: Om oss

en: About Us page settings
sv_SE: Inställningar för sidan ”Om oss”

en: Add Icon
sv_SE: Lägg till ikon

en: Add New
sv_SE: Lägg till

en: Add New Client
sv_SE: Lägg till ny kund

en: Add New Member
sv_SE: Lägg till medlem

en: Add New Project
sv_SE: Lägg till nytt projekt

en: Add new Service
sv_SE: Lägg till ny tjänst

en: Add new Testimonial
sv_SE: Lägg till ny rekommendation

en: Add new field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add new slide
sv_SE: Lägg till ny bild

en: Address one
sv_SE: Adressrad ett

en: Address two
sv_SE: Adressrad två

en: After changing the slug, please don't forget to save the permalinks. Without saving them, the old permalinks will not be updated.
sv_SE: Glöm inte att spara inställningarna för permalänkar efter att du ändrat dem. Om du inte sparar kommer permalänkarna inte att ändras.

en: All
sv_SE: Alla

en: All Clients
sv_SE: Alla kunder

en: All Members
sv_SE: Alla medlemmar

en: All Projects
sv_SE: Alla projekt

en: Animation
sv_SE: Animering

en: Animation speed
sv_SE: Animeringshastighet

en: Archive by category
sv_SE: Kategoriarkiv

en: Articles posted by
sv_SE: Artiklar publicerade av

en: Aside
sv_SE: Notering

en: Awesome Services
sv_SE: Fantastiska tjänster

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background attachment
sv_SE: Bakgrundsbilaga

en: Blog Archive
sv_SE: Bloggarkiv

en: Blog meta settings
sv_SE: Inställningar för blogg-meta

en: Blog section
sv_SE: Bloggsektion

en: Blog-Fullwidth
sv_SE: Blogg-full-bredd

en: Blog-Right-Sidebar
sv_SE: Blogg-sidopanel-höger

en: Blog-left-sidebar
sv_SE: Blogg-sidopanel-vänster

en: Business cards
sv_SE: Visitkort

en: Busiprof: the perfect WordPress theme for an app and web developer
sv_SE: Busiprof: det perfekta WordPress-temat för en app- och webbutvecklare

en: Button Link
sv_SE: Knapplänk

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: Category Archive
sv_SE: Kategoriarkiv

en: Clean and usable UI kit
sv_SE: Rent och funktionellt användargränssnitt

en: Click here permalinks setting
sv_SE: Klicka här för inställning av permalänkar

en: Click here to add Team
sv_SE: Klicka här för att lägga till teamet

en: Click here to add client
sv_SE: Klicka här för att lägga till en kund

en: Click here to add project
sv_SE: Klicka här för att lägga till projekt

en: Client Detail
sv_SE: Uppgifter om kund

en: Client Slider settings
sv_SE: Inställningar för kundbildspel

en: Client slider
sv_SE: Bildspel med kunder

en: Client slug
sv_SE: Permalänk för kund

en: Color
sv_SE: Färg

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentarsnavigering

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Contact page setting
sv_SE: Inställningar för kontaktsidan

en: Copyright text
sv_SE: Upphovsrättstext

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Customizer Repeater
sv_SE: Upprepningsanpassare

en: Daily Archive
sv_SE: Dagligt arkiv

en: Delete field
sv_SE: Radera fält

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Designation
sv_SE: Benämning

en: Direction
sv_SE: Riktning

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email us: themes@busiprof.com
sv_SE: Skicka e-post till oss: themes@busiprof.com

en: Enable Client section
sv_SE: Aktivera sektion med kunder

en: Enable Client slider
sv_SE: Aktivera kundbildspel

en: Enable Google Maps
sv_SE: Aktivera Google Maps

en: Enable Home Blog section
sv_SE: Aktivera blogg-sektion på startsidan

en: Enable Home Client section
sv_SE: Aktivera kundsektion på startsidan

en: Enable Home Project section
sv_SE: Aktivera projektsektion på startsidan

en: Enable Home Team section
sv_SE: Aktivera startsidans sektion med teamet

en: Enable Home Testimonial section
sv_SE: Aktivera sektion för rekommendationer på startsidan

en: Enable Infobar
sv_SE: Aktivera informationsfältet

en: Enable Services on homepage
sv_SE: Aktivera tjänster på startsidan

en: Enable Team section
sv_SE: Aktivera sektion med teamet

en: Enable Testimonial section
sv_SE: Aktivera sektion med rekommendationer

en: Enable background image
sv_SE: Aktivera bakgrundsbild

en: Enable background image overlay
sv_SE: Aktivera överlägg för bakgrundsbild

en: Enable contact information
sv_SE: Inkludera kontaktuppgifter

en: Enable custom color skin
sv_SE: Aktivera anpassade färgskal

en: Enable footer's social icons
sv_SE: Aktivera sidfotens sociala ikoner

en: Enable front page
sv_SE: Aktivera startsidan

en: Enable logo text
sv_SE: Ange loggans text

en: Enable slider
sv_SE: Aktivera bildspel

en: Enter Logo Height
sv_SE: Ange in loggans höjd

en: Enter Logo Width
sv_SE: Ange loggans bredd

en: Error 404
sv_SE: Fel 404

en: Facebook URL
sv_SE: URL för Facebook

en: Fax
sv_SE: Telefax

en: Find all icons
sv_SE: Hitta alla ikoner

en: Font Awesome icon
sv_SE: Ikon för Font Awesome

en: Footer copyright settings
sv_SE: Inställningar för upphovsrättsnotis i sidfot

en: Footer widget area
sv_SE: Widgetområde i sidfot

en: Front page
sv_SE: Startsida

en: General settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Go Back
sv_SE: Gå tillbaka

en: Google Maps URL
sv_SE: URL för Google Maps

en: GooglePlus URL
sv_SE: URL för Google+

en: Graphic design
sv_SE: Grafisk formgivning

en: Graphic design & web design
sv_SE: Grafisk design och webbdesign

en: Header logo settings
sv_SE: Inställningar för logga i sidhuvud

en: Here you can add a short bio about the owner, or the staff, of your establishment. Here you can add a short bio about the owner, or the staff, of your establishment. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem.
sv_SE: Här kan du lägga till en kort biografi om ägaren, personalen eller företaget. Här kan du lägga till en kort biografi om ägaren, personalen eller företaget. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem.

en: Hide post meta from blog pages, archive pages, categories, author, etc.
sv_SE: Dölj inläggets meta-information på bloggsidor, arkivsidor, kategorier, författarsidor o.s.v.

en: Home
sv_SE: Hem

en: Homepage Two
sv_SE: Startsida två

en: Homepage section settings
sv_SE: Inställningar för startsidans sektioner

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image type
sv_SE: Bildtyp

en: Infobar settings
sv_SE: Inställningar för informationsfält

en: Infobar text
sv_SE: Text i informationsfältet

en: It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout.
sv_SE: Det är sedan länge välkänt att läsaren distraheras av läsbart innehåll på en sida när layouten studeras.

en: Leave a Reply
sv_SE: Svara

en: Leave a comment
sv_SE: Lämna en kommentar

en: Link
sv_SE: Länk

en: LinkedIn URL
sv_SE: URL för LinkedIn

en: Logged in as
sv_SE: Inloggad som

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Logout of this account
sv_SE: Logga ut från kontot

en: Meet The Team
sv_SE: Träffa vårt team

en: Meet our clients
sv_SE: Träffa våra kunder

en: Member Details
sv_SE: Medlemsuppgifter

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Monthly Archive
sv_SE: Månatligt arkiv

en: More Services
sv_SE: Fler tjänster

en: Name
sv_SE: Namn

en: New Link
sv_SE: Ny länk

en: Newer Comments &rarr;
sv_SE: Nyare kommentarer &rarr;

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No Links found
sv_SE: Inga länkar hittades

en: No links found in trash
sv_SE: Inga länkar hittades i papperskorgen

en: None
sv_SE: Ingen

en: Note: Some icons may not be displayed here. You can see the full list of icons at %1$s.
sv_SE: Notera: vissa ikoner kanske inte visas här. Du kan se en fullständig lista med ikoner på %1$s.

en: Nothing found
sv_SE: Inget hittades

en: Number of displayed projects
sv_SE: Antal visade projekt

en: Number of shown clients
sv_SE: Antal visade kunder

en: OFF
sv_SE: AV

en: ON
sv_SE: PÅ

en: Oops! Page not found!
sv_SE: Ajdå! Sidan gick inte att hitta!

en: Open link in new tab
sv_SE: Öppna länk i ny flik

en: Open link in new tab:
sv_SE: Öppna länken i ny flik:

en: Our Team
sv_SE: Vårt team

en: Our Testimonials
sv_SE: Våra rekommendationer

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Fullwidth
sv_SE: Sida med full bredd

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Popular
sv_SE: Populära

en: Posts tagged
sv_SE: Inlägg märkta

en: Predefined colors
sv_SE: Fördefinierade färger

en: Predefined default background
sv_SE: Fördefinierad standardbakgrund

en: Predefined default backgrounds
sv_SE: Fördefinierade standardbakgrunder

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Primary Menu
sv_SE: Primär meny

en: Print media
sv_SE: Tryckta media

en: Project
sv_SE: Projekt

en: Project Archive page settings
sv_SE: Inställningar för projektarkivsida

en: Project Details
sv_SE: Projektinformation

en: Project With Category
sv_SE: Projekt med kategori

en: Project categories
sv_SE: Projektkategorier

en: Project page settings
sv_SE: Inställningar för projektsida

en: Project section
sv_SE: Projektsektion

en: Project settings
sv_SE: Projektinställningar

en: Project slug
sv_SE: Permalänk för projekt

en: Project-2-column
sv_SE: Projekt-2-spalter

en: Project-3-column
sv_SE: Projekt-3-spalter

en: Project-4-column
sv_SE: Projekt-4-spalter

en: Project’s category slug
sv_SE: Permalänk för projektkategori

en: Quick contact
sv_SE: Snabbkontakt

en: Quote
sv_SE: Citat

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Recent
sv_SE: Senaste

en: Recent Blog
sv_SE: Våra senaste blogginlägg

en: Recent Blog setting
sv_SE: Inställningar för senaste blogginläggen

en: Recent Project category
sv_SE: Kategori för senaste projekt

en: Recent Projects
sv_SE: Våra senaste projekt

en: Remove Icon
sv_SE: Ta bort ikon

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Responsive WP theme
sv_SE: Responsivt WP-tema

en: Responsive design
sv_SE: Responsiv webbdesign

en: SEO Friendly URL
sv_SE: SEO-vänlig URL

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Links
sv_SE: Sök länkar

en: Search results for
sv_SE: Sökresultat för

en: Section 1
sv_SE: Sektion 1

en: Section 2
sv_SE: Sektion 2

en: Section 3
sv_SE: Sektion 3

en: Section 4
sv_SE: Sektion 4

en: Section 5
sv_SE: Sektion 5

en: Section 6
sv_SE: Sektion 6

en: Section 7
sv_SE: Sektion 7

en: Select column layout
sv_SE: Välj kolumnlayout

en: Send Message
sv_SE: Skicka meddelande

en: Service
sv_SE: Tjänst

en: Service Detail
sv_SE: Tjänsteuppgifter

en: Service content
sv_SE: Tjänsteinnehåll

en: Service page settings
sv_SE: Inställningar för sidan med tjänster

en: Service section
sv_SE: Tjänstesektion

en: Service settings
sv_SE: Inställningar för tjänster

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Sidebar widget area
sv_SE: Widgetområde i sidopanel

en: Skin color
sv_SE: Skalfärg

en: Skype URL
sv_SE: URL för Skype

en: Slide
sv_SE: Bild

en: Slide Format
sv_SE: Bildformat

en: Slider
sv_SE: Bildspel

en: Slider Content
sv_SE: Bildspelsinnehåll

en: Slider Detail
sv_SE: Detaljer om bildvisare

en: Slider settings
sv_SE: Inställningar för bildspel

en: Slideshow speed
sv_SE: Bildspelshastighet

en: Social icons
sv_SE: Sociala ikoner

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Inget matchade dina sökkriterier. Vänligen försök igen med andra sökord.

en: Sorry, your nonce did not verify.
sv_SE: Din engångskod (”nonce”) stämde inte.

en: Subtitle
sv_SE: Underrubrik

en: Tag Archive
sv_SE: Etikettarkiv

en: Team section
sv_SE: Teamsektion

en: Team setting
sv_SE: Inställningar för teamet

en: Team slug
sv_SE: Permalänk för team

en: Template settings
sv_SE: Mallinställningar

en: Testimonial
sv_SE: Rekommendation

en: Testimonial Detail
sv_SE: Uppgifter om rekommendation

en: Testimonial content
sv_SE: Innehåll för rekommendationer

en: Testimonial settings
sv_SE: Inställningar för rekommendationer

en: Testimonials section
sv_SE: Sektion för rekommendationer

en: Thank you
sv_SE: Tack

en: Theme Layout
sv_SE: Tema-layout

en: Theme Layout Manager
sv_SE: Hantering av tema-layouter

en: Theme style settings
sv_SE: Inställningar för temats stilar

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sv_SE: Det här inlägget är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att se eventuella kommentarer.

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: To display your contact information
sv_SE: För att visa dina kontaktuppgifter

en: To display your recent posts
sv_SE: För att visa dina senaste inlägg

en: Top header left area
sv_SE: Övre vänstra området i sidhuvudet

en: Top header right area
sv_SE: Övre högra området i sidhuvudet

en: Twitter URL
sv_SE: URL för Twitter

en: Unique Elements
sv_SE: Unika element

en: Upload Image
sv_SE: Ladda upp bild

en: Upload client image using featured image
sv_SE: Ladda upp bild på kunden som utvald bild

en: Upload logo
sv_SE: Ladda upp logga

en: User Friendly
sv_SE: Användarvänligt

en: User friendly
sv_SE: Användarvänligt

en: Video Url
sv_SE: Videolänk

en: View Link
sv_SE: Visa länk

en: WBR : Latest Posts
sv_SE: WBR: Senaste inläggen

en: WBR: Contact Widget
sv_SE: WBR: Kontaktwidget

en: WBR: Header Widget
sv_SE: WBR: Widget i sidhuvud

en: We are a group of passionate designers and developers who love to create awesome WordPress themes with an amazing support and the coolest video documentation.
sv_SE: Vi är en grupp passionerade designers och utvecklare som älskar att skapa fantastiska WordPress-teman med fantastisk support och superhäftig videodokumentation.

en: We are a group of passionate designers and developers who really love creating awesome WordPress themes & giving support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...
sv_SE: Vi är en grupp passionerade designers och utvecklare som verkligen älskar att skapa fantastiska WordPress-teman och ge support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...

en: We are a group of passionate designers and developers who really love creating awesome WordPress themes and giving support.
sv_SE: Vi är en grupp passionerade designers och utvecklare som verkligen älskar att skapa fantastiska WordPress-teman och ge support.

en: We are group of passionate designers and developers who really love to create wordpress themes with amazing support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...
sv_SE: Vi är en grupp passionerade designers och utvecklare som verkligen älskar att skapa fantastiska WordPress-teman och ge support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
sv_SE: Sidan du försökte hämta finns inte.

en: Web Design
sv_SE: Webbdesign

en: Web design
sv_SE: Webbdesign

en: Web development
sv_SE: Webbutveckling

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: WooCommerce sidebar widget area
sv_SE: WooCommerce-widgetområde i sidofält

en: Yearly Archive
sv_SE: Årligt arkiv

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment
sv_SE: Du måste vara <a href="%s">inloggad</a> för att kommentera

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning.

en: Your information has been sent.
sv_SE: Informationen har skickats.

en: fade
sv_SE: tona över

en: here
sv_SE: här

en: horizontal
sv_SE: horisontellt

en: sent you a message from
sv_SE: har skickat ett meddelande från

en: slide
sv_SE: skjut

en: vertical
sv_SE: vertikalt

en: wide
sv_SE: bred

en: ©2017 All Rights Reserved - Webriti. - Designed and Developed by
sv_SE: ©2017 Alla rättigheter reserverade – Webriti. – Konstruerat och utvecklat av
